Nuo rugsėjo devintokai galės mokytis „Ryto“ gimnazijoje ir Švietimo centre

Nuo rugsėjo laukia pokyčiai švietimo sistemoje: 9-okai galės mokytis Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje ir Druskininkų Švietimo centre, sudarytos galimybės mokytis profesijos.

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir švietimo srities atstovai aptarė Savivaldybės 9-10 klasių mokinių pasiekimus, profesinio mokymo galimybes, diskutavo, kaip būtų galima pagerinti mokinių pažangumą bei analizavo galimybes 9-10 klasių mokiniams organizuoti ne tik vidurinį, bet ir profesinį mokymą.

Pasitarimo metu priimtas sprendimas nuo šių metų rugsėjo mėn. 9-as klases formuoti Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje bei Druskininkų Švietimo centre.

„Pastebėjome, kad žemesnį vidurkį turintys mokiniai, sukelti į vieną klasę, dažnai praranda motyvaciją mokytis,  mokytojams nelengva su jais dirbti. Manome, kad bendra tvarka perkelti į gimnaziją jie jaus norą pasitempti, lygiuotis į ten besimokančius. Be abejo, jeigu 9 klases formuosime gimnazijoje ir Švietimo centre,  reikės peržiūrėti mokytojų krūvius“, – sakė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

Susitikime didelis dėmesys skirtas ir profesiniam mokymui. Druskininkų savivaldybėje profesinį mokymą teikia profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ filialas, tačiau jame profesiją įgyti galima tik po 10-ies klasių.

Druskininkų savivaldybės vadovai atkreipė dėmesį, kad būtina papildyti profesinio ugdymo programas moduliais, skirtais 9-10 klasių mokiniams, kad jie, dar mokydamiesi Švietimo centre, kartu galėtų įgyti pirmuosius profesinius įgūdžius.

Kadangi „Žirmūnų“ profesinio rengimo centro filialas, norėdamas organizuoti profesinį mokymą 9-10 klasių mokiniams, turi gauti specialias akreditacijas iš Švietimo ir mokslo ministerijos, nuo šių metų rugsėjo planuojama pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Alytaus profesinio rengimo centru. Mokiniams tvarkaraštis būtų sudėliotas taip, kad jie į profesinę mokyklą būtų nuvežami vienai dienai, o kitas dienas mokytųsi mokykloje.

9-as klasės nuo rugsėjo bus formuojamos Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje bei Druskininkų Švietimo centre/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija