Lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė Lina Bagdanavičienė: tikiuosi pavyks įgyvendinti visas profesines svajones

Druskininkų lopšeliui-darželiui „Bitutė“ jau keletą savaičių vadovauja Lina Bagdanavičienė. Energinga ir veikli moteris labai džiaugiasi sudalyvavusi konkurse šioms pareigoms eiti. Iš Kauno kilusi moteris kurorte pradėjo naują darbų etapą, ruošiasi įgyvendinti daug kūrybinių idėjų, taikyti individualius ir diferencijuotus ugdymo ir mokymo metodus, išmaniąsias technologijas vaikų auklėjimo procese.

„Nuo pat mažens tėveliai mokė mylėti darbą, knygą, tesėti žodį, bet svarbiausia – išlikti žmogumi. Įgijusi pradinių klasių mokytojos specialybę, vėliau pabaigusi socialinės pedagogikos ir švietimo vadybos studijas, įsisavinusi regionų plėtros studijas gilinau žinias, o neįkainojamos patirties įgijau šešerius metus dirbdama priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytoja, socialine pedagoge, dienos centro vadove”, –pasakojo L. Bagdanavičienė.

Lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė L. Bagdanavičienė džiaugiasi nauju iššūkiu/Roberto Kisieliaus nuotrauka

„Eiti direktorės pareigas Kauno lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“ pradėjau prieš trylika metų, mažais žingsneliais man pavyko įgyvendinti visas savo svajones. Kūriau darželį – patraukliausią vaikams bei darbuotojams, kur tėveliai galėjo surasti visus atsakymus į jiems rūpimus klausimus, norėjau, kad jie tikėtų ir pasitikėtų ugdymo įstaiga. Čia vyravo svarbiausi vaikystės atributai – žaislai ir žaidimai, o pagrindinis konceptas – ugdymas personažais, vaidyba, inscenizacija – pritaikyta konkrečiam vaikui, duota laisvė kūrybai. Šią idėją aplinkiniai stipriai palaikė ir man pavyko. Darželio nuostatuose taip pat buvo įtraukta ši – ugdymo personažais savitumo modifikacija, suteikusi įstaigai absoliutų išskirtinumą. Viską, ką norėjau, ką jaučiau –  įgyvendinau, išgyvenau, tad,  kaip vadovas galiu priimti kitus naujus iššūkius. Remdamasi visais tyrimais, vadovų rotaciniu principu kas 5-erius, maksimaliai kas 10 metų, supratau, kad reikia keliauti toliau“, – pokalbį tęsė direktorė Lina Bagdanavičienė.


Didžiausias siekis – dirbti geriau už bites ir būti geriausiais/Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“ archyvo nuotrauka

Direktorei buvo gera ir malonu girdėti, kad Druskininkų miesto valdžia investuoja į informacines technologijas, o dideliuose miestuose – visko daug, tad daug sunkiau gauti reikiamas investicijas.

„Diena, kai vaikas pradeda lankyti darželį gali būti lengva ir be streso tiek jam, tiek tėveliams, reikia tik tinkamai pasiruošti. Darželis – savarankiškumo mokykla, tai ir kelias į mokslo, žinių, muzikos, dailės, teatro, komunikacijos, draugystės pasaulį per žaidimą. Tai – pirminis, viso ko pamatas augime, brandoje. Šiuo metu vis dažniau samdomos auklės, tėveliai vaikus užrašo lankyti  privačius būrelius arba jais rūpinasi seneliai. Visgi, specialistų teigimu, darželis vaikui gali suteikti daugiau privalumų nei alternatyvus auklėjimas“, – įsitikinusi Lina Bagdanavičienė. Anot Linos, darželis – didžiausia erdvė eksperimentavimui, pažinimui, tyrinėjimui.

„Oficialiais tyrimais pripažįstama, kad tai pirminis pamatas vaiko ugdymo procese visam gyvenimui, džiugu, kad apie tai kalbama, diskutuojama. Kiekviena diena – savi ir nauji iššūkiai, atėjus į darbą nežinai ko tavęs paklaus, kam reikės pagalbos ar patarimo, kokias problemas reikės  spręsti. Kaip vadovą motyvuoja domėtis, šviestis, dalytis sukaupta patirtimi. Gera būti šiame mieste, tapti šios glaudžios bendruomenės dalimi. Auginu tris nuostabias dukras, o namai ten, kur yra mama, meilė ir šiluma. Vyriausioji Greta ir studentė  Monika mielai grįžta į gražų, jaukų, ramybe alsuojantį miestelį. O jauniausioji dukra Milda šauniai adaptuojasi šiame mieste, menų mokykloje lanko fortepijono klasę, tęsdama dar Kaune pradėtas solinio dainavimo pamokas“, – pasakojo lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė.

Pašnekovė pastebi, kad Druskininkų kurorte visi vienas kitą pažįsta, domisi, klausia, noriai bendrauja, padeda. „Pagrindinis mano tikslas ir gairės – suburti stiprią komandą, įgyvendinant visus iššūkius. Noriu įkvėpti komandą dirbti geriau už bites ir būti geriausiais. Sieksiu, kad ugdymo įstaiga dirbtų kaip stipri, darbšti, betarpiškai padedanti komanda – vaikui, šeimai, tiesiant ranką ugdymo procese. Noriu, kad taptume profesionalai, pas kuriuos tėvai su malonumu paliktų savo vaiką. Tėvelių mokyklos nėra ir nėra tam tikros vienos knygos, kurioje būtų galima rasti visus atsakymus. Mus supa vaikai, kuriems pagalbos reikia čia ir dabar, o pedagogai turi būti labai kompetentingi, kad tą pagalbą suteiktų. Vidinė ramybė ir įstaigos kultūra yra svarbi, kad visiems būtų gera ir jauku. O kiekvienas nutikęs įvykis mus moko ir įkvepia naujiems tikslams ir darbams. Vadovaujuosi širdimi, pirmiausia yra žmogiškumas ir palaikymas – rasti bendrą kalbą su tėvais ir pedagogais. Per daugelį metų pavyko, tikiuosi pavyks ir dabar – kalbėti, veikti čia ir dabar“, – sakė L. Bagdanavičienė.

Simona Dailydaitė