Lik sveika, vasara!

Viečiūnų vaikų dienos centro mokiniai nekantriai laukė vasaros. Ir ne veltui! Ją pradėjome kelionėmis.

Daug gražių įspūdžių vaikams paliko pažintinė-edukacinė-poilsinė išvyka į Metelių regioninį parką, prie didžiausio Dzūkijos ežero Dusios. Nuo apžvalgos rato stebėjome apylinkių kraštovaizdį, Lankytojų centre apžiūrėjome interaktyvią ekspoziciją. Pietums ant laužo kepėme dešreles, zefyrus, o daržovės, vaisiai ir saldumynai papildė šventinį pietų stalą gamtoje. Žinoma, visą likusį išvykos laiką maudėmės šiltame Dusios ežere. Šiek tiek pavargę, bet geros nuotaikos sugrįžome namo.

Didžiausią įspūdį vaikams ir jų tėveliams paliko išvyka į Klaipėdą, prie Baltijos jūros. Ilga kelionė, kėlimasis keltu, susipažinimas su jūros vartais, laivų stebėjimas jūroje ir uoste, maudynės jūroje didelei daliai vaikų buvo pirmoji tokia patirtis. Jie sužinojo, kur yra Kuršių marios ir kur Baltijos jūra. O daugiausia džiaugsmo, teigiamų emocijų, neišdildomų įspūdžių suteikė delfinų pasirodymas.

Viečiūnų vaikų dienos centro mokiniai smagiai ir turiningai praleido vasaros atostogas, dalyvaudami įvairiausiose veiklose/Jolitos Miliauskienės nuotraukos

Atostogų pabaigą vaikai šventė gamtoje. Grūto parke grožėjosi zoologijos sodo gyventojais, stebėjo eksponatus, žaidė, o prie Ilgio ežero kepė dešreles, duonelę, valgė šventinius pietus ir maudėsi.

Vasarą buvo daug laisvo laiko, todėl vaikai jį leido su edukatoriais. Visų vaikų bendroje Gimtadienių šventėje jie linksminosi su katinu Silvestru, o kūrybinis procesas su menininku Deividu atpalaidavo ir leido emocijas bei meninius gebėjimus perteikti piešinyje. Kartu su mokytoja Aurelija vaikai gamino sapnų gaudykles, vardinius magnetukus. Savo rankomis pagaminti meno kūriniai papuošė jų pačių namus. Saldi edukacija Jolantos ir Algio Milių bitininkystės ūkyje papildė vaikų žinių bagažą apie bites. Vaikai susipažino su bitininkystės įrankiais, bičių produktais, degustavo skirtingų skonių medų, liejo žvakes.

Dalį laisvalaikio vaikai skyrė Lietuvos istorijos pažinimui: iš trispalvės juostelės gamino ženkliukus, kuriuos dalino kaimo bendruomenės žmonėms. Pasipuošę vėliavėlėmis ir kaspinėliais, giedojo šalies himną, dalyvavo Valstybės dienos šventėje. Baltijos kelio 30-mečio šventei vaikai padarė kardelių ženkliukus, kuriais pasipuošė ,,Avilio“ šokių kolektyvo šokėjai. Stalo, judrūs, loginiai ir lauko žaidimai, filmų žiūrėjimas – toks buvo Viečiūnų vaikų dienos centro aktyvus laisvalaikis. O smagi popietė su augintiniu pradžiugino ir tuos, kurie jų neturi.

Vasara prabėgo turiningai, prasmingai, įdomiai ir linksmai. Pro rudens vartus vaikai vėl skuba žinių keliu. Sveikas, rugsėji!

Angelė Krištopaitienė,
Viečiūnų vaikų dienos centro pedagogė