Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – mažųjų skaitovų konkursas „Keliauju vaikystės labirintais“

Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Žibutė“ buvo organizuotas Pietų regiono ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir skyrių mažųjų skaitovų konkursas „Keliauju vaikystės labirintais“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Jame dalyvavo vaikai iš Druskininkų savivaldybės lopšelių-darželių „Bitutė“ ir „Žibutė“, Viečiūnų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Liepaitė“, Leipalingio progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Linelis“, Alytaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ bei Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos Senosios Varėnos ikimokyklinio ugdymo skyriaus.

Mažieji skaitovai, pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, varžėsi Pietų regiono ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir skyrių konkurse „Keliauju vaikystės labirintais“/Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotraukos

Sėkmingai įveikę atrankas savo darželiuose ir mokyklose, mažieji skaitovai kiek nedrąsiai jautėsi šventiškai papuoštoje salėje. Tačiau juos greitai „prisijaukino“ renginio vedėja – mokytoja metodininkė Odeta Junelytė, konkurso dieną tapusi „Žibutės“ personažu, kiekvieną skaitovą padrąsinančiu žodžiu palydėjusi į sceną.

Kadangi mus vis dar riboja pandeminė situacija, Alytaus ir Senosios Varėnos skaitovai savo eilėraštukus deklamavo virtualiai (atsiuntė vaizdo įrašus).

Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai. Vaikai stengėsi perteikti kūrinių nuotaiką, mintį. Nudžiugino ne tik mažųjų skaitovų deklamuojami eilėraščiai, bet ir sceninė laikysena, šventiška apranga.

Kompetentinga vertinimo komisija, kurią sudarė Druskininkų savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Naruckienė, Druskininkų švietimo centro padalino vedėja Snieguolė Stravinskienė ir Druskininkų kultūros centro kultūrinės veiklos administratorė Danguolė Žėkienė, buvo vieninga. Jų sprendimu, šiemet patys geriausi skaitovai buvo iš Druskininkų: trimetis Tauras Ridziauskas iš lopšelio-darželio „Bitutė“ tapo laureatu mažųjų grupėje, o lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtinė penkiametė Luknė Šiožinytė nugalėjo vyresniųjų grupėje. Juos paruošė mokytojos Alma Burbienė ir Sandra Nalevaikienė. Specialus komisijos apdovanojimas už išmoktą ilgą eilėraštį buvo įteiktas taip pat „Žibutės“ auklėtiniui Augustui Bendoriui (jį paruošė mokytoja Odeta Junelytė).

Visi vaikai gavo lopšelio-darželio „Žibutė“ direktorės Rasos Vaisietienės pasirašytus padėkos raštus ir puikias dovanėles. Padėkomis buvo apdovanotos ir vaikų mokytojos.

Lopšelio-darželio „Žibutė“ informacija