Krūties vėžio prevencijos renginys pakvietė moteris rūpintis savo sveikata

Praėjusį trečiadienį Druskininkų socialinių paslaugų centro erdvėse organizuotas bendruomenės „Vilties šaltinis“ renginys, skirtas kovai su krūties vėžiu. Kalbėta apie tai, kokių priemonių turėtų imtis moterys, siekdamos užkirsti kelią krūties vėžiui, organizuota sveikos mitybos sesija.

Onkologinėmis ligomis sergantys žmonės kviečiami  į „Vilties šaltinio“ patalpas/Virginijos Sereičikienės nuotrauka

„Susibūrėme čia ne profesijos, meilės ar hobio vedini. Kai likimas parenka kelią, kurio kiekvienas nueitas centimetras yra pergalė, kai jauti nežinomybę, nerimą ir baimę, didelį silpnumą ir skausmą, bet turi eiti pirmyn, supranti, kokie svarbūs yra šalia esantys žmonės. Susirinkome čia, kad paremtumėme vienas kitą, dalintumėmės informacija ir mokytumėmės gyventi linksmai bei laimingai“, – renginio pradžioje kalbėjo medicinos psichologė Sandra Birbilaitė.

Šiandien turbūt nerasime nė vieno žmogaus Lietuvoje, kuris nebūtų susidūręs su šia liga – sergame patys, mūsų šeimų nariai, draugai, kolegos. Labai trūksta informacijos, kur ir kokios pagalbos galime sulaukti – nuo psichologinės pagalbos iki reabilitacijos, elementarios paramos gydymo metu. Ką kalbėti apie modernių ir efektyvių gydymo metodų galimybes ir prieinamumą visiems sergantiesiems.

Vėžys – sunki, ilgalaikė liga, taigi už savo gyvybę kovojantiems sergantiesiems labai reikalingas visuomenės supratimas apie ligos iššūkius, svarbus ir palaikymas. Kartu sunkumus įveikti yra daug paprasčiau ir lengviau, todėl ir renginio dalyvių, kurių aplinkoje yra onkologinėmis ligomis sergančių ligonių, prašyta parodyti jiems kelią į „Vilties šaltinio“ patalpas, esančias Veisiejų g. 17, Druskininkuose (2 a., 5 kab.).

Susitikimo metu koncertavo ir gerą nuotaiką dalijo „Bočių“ kolektyvas „Druskelė“ ir neįgaliųjų kolektyvas „Rasa“.

Bendruomenės „Vilties šaltinis“ susibūrimams labai reikėjo patalpų. Jas mums skyrė Druskininkų savivaldybė. Šios patalpos mums tapo labai artimos ir savos. Dėkojame ir Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui „AQUA“ už galimybę pasinaudoti Vandens parko teikiamomis paslaugomis. Nuoširdi padėka ir „Senojo Nemuno“ savininkams Jūratei ir Vygantui Valutkevičiams už supratingumą, gerą žodį ir vaišes renginio metu.

Yra kuo pasidžiaugti, daug žmonių neabejingi svetimam skausmui. Patikiname – nereikia užsidaryti namuose ir vienam išgyventi savo ligą. Reikia kalbėti, būti kartu. Ir tikrai būsite išgirsti!

Snieguolė Vitkauskienė