Jurgio Didžiulio paskelbto netaršumo konkurso nugalėtojai – Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos antrokai

Metų pradžioje dainininkas Jurgis Didžiulis savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė netaršumo konkursą ir pakvietė visus įvertinti savo sukuriamą atliekų pėdsaką, paragino pasidalinti, kokiu būdu ir kaip jį galima sumažinti. Konkurse nugalėjo labai aktyvūs atsakingo ir tvaraus vartojimo srityje moksleiviai – Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos antrokai su savo iniciatyvia, šaunia ir vaikų bei tėvelių labai mylima mokytoja Alina Bikulč priešakyje.

„Saulės“ mokyklos antrokai – J. Didžiulio konkurso nugalėtojai/Ekrano nuotrauka

Mokytoja konkursui pristatė daugybę vaikų daromų atsakingo vartojimo veiklų (tai vyko iki karantino, kol vaikai mokėsi klasėje arba, ką pavyksta, – nuotoliniu būdu), padedančių sukurti savo aplinkoje mažiau atliekų. „Mokiniai klasėje pasidarė atliekų rūšiavimo dėžes, po truputį mokosi rūšiuoti atliekas. Stengiamės antrines žaliavas panaudoti dar kartą. Iš įvairių pakuočių gaminame vazonėlius, iš tualetinio popieriaus ritinėlių, jogurto indelių – įvairius kūrybinius darbelius dailės pamokose, – pasakojo A. Bikulč. – Naudojame natūralias, draugiškas gamtai priemones. Kalėdinę eglutę puošėme natūraliais, rankų darbo žaislais – džiovintais apelsinais, kankorėžiais, žaisliukais iš druskos tešlos, cinamono lazdelėmis. Iš apelsinų gaminome lesyklėles paukšteliams. Skatiname mažinti vienkartinių indų naudojimą. Klasėje naudojame savo atsineštus daugkartinius puodelius. Jei mokiniai atsineša vienkartinių indų, tai mokome jų neišmesti, o išplauti ir panaudoti kitą kartą. Daug žygiuojame ir stengiamės propaguoti aktyvų gyvenimo būdą, ugdome meilę gamtai. Reikėtų daugiau padirbėti įvairių produktų, daiktų įsigijimo srityje, kad vaikai būtų skatinami pagalvoti prieš bet kokio daikto įsigijimą, atsakyti į klausimus – ar to tikrai reikia ir kaip, įsigyjant pirkinį, galime mažiau teršti gamtą? Bet didžiausia siekiamybė, kad visa tai jie po to taikytų ir savo šeimose“.

Kaip prizas nugalėtojams, buvo pažadėtas nuotolinis J. Didžiulio muzikinis pasirodymas, kuriame dainavo ne tik jis pats, bet ir konkurso nugalėtojai – antrokai. Jie, linksmai šypsodamiesi ir dainuodami, dar kartą patvirtino faktą, kad tik maži visų darbai sukuria didelį tikslą ir padaro didelį poveikį aplinkai bei mus supančiai gamtai.

„Rūšiavimo būtinybę žmonėms galima paaiškinti skaičiais ar faktais. Muzikavimas kartu gali padėti tai paaiškinti per emocijas – kaip jausimės darydami poveikį kitiems? Labai noriu padėkoti šiems antrokams, kad aktyviai galvoja ne tik apie save, bet ir apie mūsų aplinką. Jie ne tik rūšiuoja atliekas, bet ir stengiasi, kažką įsigydami, atkreipti dėmesį į pakuotes, kad jų būtų kuo mažiau ar jos būtų lengviau perdirbamos. Didžiulis AČIŪ šios klasės mokytojai Alinai, kuri šiuos vaikus moko meilės gamtai, VšĮ „Gamtos ateitis“ – už galimybę „užkrėtinėti“ kitus žmones rūšiuoti!“, – sakė J. Didžiulis.

Mokytoja A. Bikulč po pasirodymo rašė: „Džiugu, kad žinomi Lietuvoje žmonės skatina tausoti gamtą. Ačiū už Druskininkų „Saulės“ mokyklos 2c klasės bendruomenei skirtą geros nuotaikos užtaisą. Smagu po pasirodymo matyti tėvelių atsiųstas filmuotas medžiagas, kuriose vaikai linksmai dalyvauja pamokoje arba gauti trumpąją žinutę: „Vaikui po pasirodymo buvo laimės iki dangaus“. Dėkojame už galimybę turėti tokią įdomią ir išskirtinę pamoką su tiek daug teigiamų emocijų“.

„Geri pavyzdžiai įkvepia ir skatina siekti dar daugiau, nepamirštant, kad turime tik vieną žemę. Neterškime, rūšiuokime. Gamtos ateitis – mūsų rankose, – sakė VšĮ „Gamtos ateitis“ Viešinimo ir marketingo vadovė Diana Ramanauskaitė. – Ačiū J. Didžiuliui, kad jau antrus metus prisideda prie mūsų skleidžiamos žinutės apie rūšiavimą, apie atsakingą vartojimą ir tvarumą sklaidos. Taip pat ačiū tokiems šauniems ir vaikus skatinantiems mokytojams, savo pavyzdžiu užkrečiantiems vaikus ieškoti atsakymų į klausimus, kurie svarbūs mums visiems šiandien ir bus svarbūs po daugelio metų“.