Jaunosius skaitovus subūrė meninio žodžio šventė „Keliauju vaikystės labirintais“

Kovo 10-ąją lopšelyje-darželyje „Žibutė“ organizuota Pietų regiono savivaldybių ikimokyklinių įstaigų ir skyrių mažųjų skaitovų meninio žodžio šventė „Keliauju vaikystės labirintais“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šventėje dalyvavo vaikai iš Druskininkų savivaldybės lopšelių-darželių „Bitutė“ ir „Žibutė“, Viečiūnų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Liepaitė“, Leipalingio progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Linelis“, Alytaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ bei Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos Senosios Varėnos ikimokyklinio ugdymo skyriaus.

Pietų regiono savivaldybių ikimokyklinių įstaigų ir skyrių mažųjų skaitovų meninio žodžio šventė „Keliauju vaikystės labirintais“ buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti / Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotrauka

Savo darželiuose sėkmingai įveikę pirmojo turo atrankas, mažieji skaitovai deklamuojamais eilėraščiais nudžiugino ne tik šventėje susirinkusius svečius, bet ir komisiją. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai. Vaikai stengėsi perteikti kūrinių nuotaiką, mintį, sceninį įvaizdį. O kad vaikai jaustųsi drąsiau, juos pasitiko renginio vedėjos – mokytojos Odeta Junelytė (Drugelis), Aušra Budkienė (Boružėlė) ir Reda Kvaraciejienė (Bitutė), meninio ugdymo mokytojas Linas Savulionis (Žiogas), dainelėmis skatino lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai.

Po visų vaikų pasirodymo kompetentinga vertinimo komisija, kurią sudarė Druskininkų kultūros centro Meno skyriaus vedėja Danguolė Žėkienė, kultūrinės veiklos vadybininkas Donatas Lazauskas bei „Atgimimo“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Žėkaitė, paskelbė, kad šiemet eilėraščius gražiausiai padeklamavo trimetis Gabrielius Pilitauskas iš Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“ (mokytoja Nijolė Vindbergienė), ketverių metų Atėnė Tamulevičiūtė iš Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos Senosios Varėnos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus (mokytoja Greta Ščiglinskaitė) bei šešiametė Ema Platūkytė iš Alytaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ (mokytoja Jurgita Danisevičienė). Visi vaikai gavo lopšelio-darželio „Žibutė“ direktorės Rasos Vaisietienės pasirašytus padėkos raštus ir dovanėles. Mokytojoms taip pat įteikti padėkos raštai už puikų auklėtinių paruošimą.

Klausydami mažųjų šventės dalyvių, džiaugėmės, kad pedagogų ir tėvelių pastangomis meninis skaitymas ir toliau puoselėjamas, nuo mažų dienų skiepijama meilė ir pagarba Tėvynei, gimtajai kalbai, o žodis vaikų lūpose teikia didžiulį pasitenkinimą ne tik mums, bet ir jiems patiems.

Odeta Junelytė,
mokytoja metodininkė