Gimnazija vasarą pasitinka džiaugsmingai tardama „Bravo“

Birželis džiugina žaluma žadėdamas atokvėpį visiems –mokiniams, mokytojams ir egzaminus laikančių abiturientų tėveliams. O „Ryto“ gimnazija vasarą pasitinka džiaugsmingai. Birželio 16-ąją mokyklos aktų salėje vyko tradicinis „Bravo gimnazisto 2022“ apdovanojimų vakaras. Dvi vedėjų poros – Dominykas Lukošiūnas su Violeta Stremencovaite ir Tomas Kemzūra su Greta Jakubauskaite – pusantros valandos trukusiame renginyje šauniausių gimnazistų pasiekimus įprasmino tapatindami juos su lietuviškais medžiais, tyliai stovinčiais ir laukiančiais tiesos valandos.

„Ryto“ gimnazijoje vyko tradicinis „Bravo gimnazisto 2022“ apdovanojimų vakaras / „Ryto“ gimnazijos archyvo nuotraukos

Žmogus kaip medis

„Jei jau prakalbome apie medžius, kaip atsvarą skubančiam laikui, kaip tvirtybės ir grožio akcentus, tai mūsų pirmokams šiandien tenka berželių vardas, – kalbėjo renginio vedėjas Dominykas Lukošiūnas. – Nes beržas – liaunas medis, jis auga palaukėse, jis dar tvirtai nežino, kas jo laukia, todėl nostalgiškai siūruoja dairydamasis aplinkui“. Antrokai tą vakarą simboliškai tapatinti su gluosniais, augančiais prie vandens, iš kurio stiprybės besisemią. Lietuviškos obelys, galinčios subrandinti ir užauginti netgi Rojaus obuoliukus, – trečiokų, kuriems mokykloje liko vos vieni metai, atitikmuo. O abiturientai lyginti su ąžuolais – stiprybės ir garbingumo simboliu.

Renginio pradžioje savo gimnazijos mokinius nuoširdžiai sveikino direktorė Egidija Vilkienė ir svečias – savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius. Dailės mokytojos Aurelijos Zubrickaitės autorinius darbus – „Bravo 2022“ statulėles – iškilmingai teikė švietimo skyriaus atstovės vyriausiosios specialistės Jurgita Naruckienė ir Justina Vasilienė, taip pat direktorės pavaduotojos ugdymui Roma Šarkelienė ir Elvyra Kavaliauskienė.

Tradiciškai „Bravo gimnazisto 2022“ nominacijos skiriamos už labai gerą mokymąsi, gimnazijos vardo garsinimą, taip pat už sėkmingą komandinę veiklą, tituluojami metų istorikas ir metų anglistas, įteikiamos specialiosios nominacijos.

Įteikta 70 statulėlių

Pirmus metus devintukais ir dešimtukais gimnaziją baigusių – trys 1a klasės mokiniai: Miglė Labanauskaitė, Danielė Sobol ir Monika Vaitkutė. Už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą apdovanoti keturi 1a klasės mokiniai: Sigita Janeikaitė, Aidas Pečukevičius, Martynas Plukys ir Viktorija Nanartonytė. O už gimnazijos garsinimą olimpiadose ir konkursuose statulėles gavo Vytautas Balčiūnas, Titas Dudzinkas, Amelija Liaukonytė, Raigardas Vladimiras Planutis, Juta Šematovičiūtė, Smiltė Bujokaitė iš 1a klasės ir 1b klasės mokinys Adas Averka.

Jau įveikę pirmuosius lietuvių kalbos ir matematikos žinių patikrinimus, gali lengviau atsipūsti antrokai. Už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą apdovanoti šeši 2a klasės mokiniai: Vincentas Akstinas, Gabrielė Balionytė, Austėja Katčenkaitė, Akvilė Orliukaitė, Skaistė Pigagaitė ir Marija Vaikšnoraitė.

O už gimnazijos vardo garsinimą – visas būrys gimnazijos ugdytinių: 2a klasės mokiniai Dovydas Averka, Justina Janulevičiūtė, Ugnė Jurkšaitytė, Viltė Karauskaitė, Martin Kisialeuski, Deira Strikaitytė ir Haroldas Žilys, 2b klasės mokiniai: Martynas Červinskas, Ričardas Graužys, Dominykas Lukošiūnas ir Mintautė Kašalynaitė, 2c klasės mokiniai: Goda Baublytė, Kamilė Šapašnikovaitė ir  Kajus Vitkauskas, 2d klasės mokiniai: Pijus Kvaraciejus ir Greta Pileckaitė, 2f klasės mokinys Sergey Sakalauskas.

3a klasės mokinės Darija Belkina ir Eglė Sadauskaitė buvo pagerbtos už labai gerą mokymąsi, o jų bendraklasės Agnė Streikutė ir Gustė Šematovičiūtė – už labai gerą mokymąsi ir gimnazijos vardo garsinimą. Vėlgi gausaus būrio trečiokų, įvairių olimpiadų, konkursų prizinių vietų laimėtojų, apdovanotų už gimnazijos vardo garsinimą, sąraše 3a klasės mokiniai: Simonas Buchas, Augustas Jasiūnas, Emilija Juškevičiūtė, Austėja Kleponytė, Kotryna Kurlavičiūtė, Andra Mikulskytė, Dainius Milius, Marta Nikitinaitė, Sandra Sabaliūtė ir Dorotėja Sodonytė,  3b klasės mokiniai: Anna Augustinavičiūtė, Erikas Belevičius ir Milvydė Volodkaitė, 3c klasės mokinė Neda Bučelytė ir du 3d klasės mokiniai: Mečys Kazimieras Čaponka ir Povilas Žilionis.

Abiturientų, jau bebaigiančių laikyti egzaminus, metų pasiekimai leido išskirti labai gerai besimokančius ir gimnazijos vardą garsinančius 4a klasės mokinius: tai Arnas Bozys, Gabija Januškaitė, Marharyta Sytaya ir Michail Taradaj. Už gimnazijos vardo garsinimą pagerbti 4a klasės mokiniai: Jorūnė Keturkaitė, Nikita Kisialeuski, Aušrinė Navickaitė, Daina Slavinskaitė ir Motiejus Žūkas, 4b klasės mokinės Kamilė Baliūnaitė ir Ievutė Šidlauskaitė, 4c klasės mokiniai: Arnas Cimakauskas, Lavija Urbonaitė ir Laimonas Valentukevičius. Visiems jiems linkime sėkmės stojant į aukštąsias mokyklas Lietuvoje ir užsienyje.

Komandų pasiekimai

Penkias įvairių sričių komandas nugalėtojas pasveikinti scenoje kvietė jų mokytojai. Istorijos mokytoja metodininkė Ramunė Sadauskienė, džiaugdamasi savo istorikų komanda (antrokai Vincentas Akstinas, Ugnė Jurkšaitytė, Akvilė Orliukaitė, Skaistė Pigagaitė, GustėVailionytė ir ketvirtokė Gabija Januškaitė), priminė teisines subtilybes ir tai, kad gimnazijos mokinių komandos teisinių žinių konkurse „Temidė“ dalyvauja kiekvienus metus ir grįžta su laimėjimais. Šiemet gimnazistai istorikai „Temidėje“ savivaldybėje startavo su 1-ąja vietą, o apskrityje laimėjo 2-ąją.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Gitana Stukienė, dvejus metus dėstanti ir ispanų kalbą, be gražių projektinių veiklų, uoliai dirba su ispanų kalba ir kultūra besidominčiais mokiniais. Jos ketvirtokų komanda „ENCANTO“ (liet. „Žavesys“) – Gabija Januškaitė, Juostina Grigaitė, Emilis Kadziauskas, Ievutė Šidlauskaitė, Deivina Vailionytė– olimpiadoje „Ispanakalbis pasaulis ir aš“, vykusioje Kauno VDU, devynių komandų iš įvairių Lietuvos miestų tarpe užėmė 2-ąją vietą.

Ekonomikos ir biologijos mokytoja metodininkė Daiva Vasiljevienė kvietė 2a klasės mokinių komandą (Vincentas Akstinas, Gabrielė Balionytė, Ugnė Jurkšaitytė, Ieva Olšauskaitė, Marija Vaikšnoraitė), kuri Vilniuje atstovavo gimnazijai ir Druskininkams ekonomikos ir finansinio raštingumo konkurse „ISM FLOW“.

O matematikos mokytojui metodininkui Zenonui Maskalenkai šiemet teko bendradarbiauti su gamtamoksliais: jis lydėjo gimnazistus į Alytų, kur naujose STEAM chemijos laboratorijose mokiniai kūrė netikrus perliukus, iš kurių sudėjo STEAM logotipą. Šiame novatoriškame renginyje puikiai sekėsi mūsų mokinių komandai: pirmokei Jutai Šematovičiūtei, antrokei Viltei Karauskaitei, trečiokei Gustei Šematovičiūtei ir ketvirtokui Arnui Boziui; komanda iškovojo 2-ąją vietą.

Ovacijų, kaip visada, sulaukė gimnazijos krepšininkai. Kūno kultūros mokytojas metodininkas Haroldas Eitmantis į sceną kvietė krepšinio komandą: Beną Čepulį, Vakarį Žogelį, Martyną Červinską, Tadą Mikučionį, Gustą Virbalį, Tomą Goberį, Matą Jakubauską, Kajų Kazakevičių, Aistį Lukoševičių, Emilį Žogelį ir Justą Lukšį (1 – 4 klasės) ir komandos trenerį Mantą Kibildį. Šiemet jų pasiekimas itin aukštas – Alytaus apskrities gimnazijų „BLIC“ turnyre, skirtame Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti, iškovota 1-oji vieta.  

Paskirtos premijos

2000 metų 25-osios laidos abiturientas Darius Šavolskis kasmet skiria piniginę premiją metų istorikui ir anglistui. Direktorė Egidija Vilkienė sveikino geriausią istorikę Gabiją Januškaitę (4a kl.) ir geriausią anglistę Martą Nikitinaitę (3a kl.). Direktorė garbingai išskyrė ir dar vieną žmogų, kurio pasiekimai sporte pasaulinio lygio. Abiturientas Ignas Dumbliauskas, daugkartinis Lietuvos sportinio ėjimo čempionas (jaunimo grupėje), šiais metais vykusiame Pasaulio komandiniame ėjimo čempionate Omane užėmė 24-ą vietą.

Speciali nominacija „Už nuoširdžią pagalbą“ skirta daugybę renginių mokykloje vedusiam abiturientui Tomui Kemzūrai.

Direktorė Egidija Vilkienė dėkojo visiems mokytojams, dovanodama po vasarišką bijūno žiedą.

Dainos ir pabaigos akcentai

Nuostabiais vakaro muzikiniais akcentais tapo Rūtos Kotrynos, buvusios gimnazijos mokinės, kuri taip pat mokyklos laikais yra gavusi „Bravo“ statulėlę, dainos. 

Vedėjai Violeta Stremencovaitė, Dominykas Lukošiūnas, Greta Jakubauskaitė ir Tomas Kemzūra vakaro pabaigoje, prieš skambant paskutinei Rūtos Kotrynos dainai, sakė: „Mes nenorėjome šį vakarą žmogaus lyginti nei su upe, nei su jūra ar su kalnais. Šiandien mes šauniausius gimnazistus tapatinome su medžiais. Juk medis kaip žmogus… Šaknimis tvirtai įsikibęs į žemę… Jis nuolat auga, stiebiasi į dangų… Jis krauna pumpurus, mezga vaisius… Ir – nors medžių kalba tyli – jo TOKS gražus gyvenimas…“

Dėkojame dailės mokytojui metodininkui Virginijui Sutkui už scenografiją ir padėkas, dailės vyresniajai mokytojai  Aurelijai Zubrickaitei – už autorines „Bravo“ statulėles. Dėkoju vakaro vedėjams Violetai, Gretai, Dominykui ir Tomui už ilgą triūsą ir nuoširdžią pagalbą.

Ramunė Karlonienė