Druskininkų mokyklos šventiškai pradėjo naujuosius mokslo metus

Šeštadienį Druskininkų mokyklose nuskambėjęs rugsėjo 1-osios skambutis sukvietė mokinius, jų tėvelius, mokytojus ir visą švietimo bendruomenę. Mokiniams bei mokytojams sėkmingų naujų mokslo metų linkėjo šventiniuose renginiuose dalyvavę LR Seimo narys Zenonas Streikus, Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Administracijos direktoriaus pavaduoja Violeta Grigorienė, Švietimo skyriaus vedėjas Jevgrafijus Samuchovas, Sporto centro direktorius Vilmantas Matkevičius, Švietimo skyriaus specialistai.

Šiais mokslo metais Druskininkų bendrojo ugdymo mokyklas lankys 2164 mokiniai (su priešmokyklinukais), ikimokyklines įstaigas ir skyrius lankys 676 vaikai. Mokiniai lankys užsiėmimus ir M. K. Čiurlionio meno mokykloje bei  Druskininkų sporto centre.

Saulėtą rugsėjo pirmosios rytą nuskambėjęs skambutis į mokslo metų pradžios šventę sukvietė „Atgimimo“ mokyklos bendruomenę/Laimos Rekevičienės nuotrauka

 

Prasidedant mokslo metams, mokyklos sportininkai, šalyje pagal bendrus pasiekimus užimantys garbingą 4-ąją vietą, ir miesto bendruomenė gavo puikią Savivaldybės dovaną – renovuotą stadioną/Laimos Rekevičienės nuotrauka

 

„Atgimimo“ mokyklos bendruomenė naujus mokslo metus pasitiko per vasarą iš pagrindų renovuotame stadione. Šiais mokslo metais mokykloje mokysis 747 mokiniai – jų padaugėjo viena pirmokų klase. Dirbti pradėjo 2 nauji pradinių klasių mokytojai. Kiekvienoje priešmokyklinukų klasėje dirbs ne tik mokytojas, bet ir mokytojo padėjėjas.

„Prasidedant mokslo metams, mokyklos sportininkai, šalyje pagal bendrus pasiekimus užimantys garbingą 4-ąją vietą, ir miesto bendruomenė gavo puikią Savivaldybės dovaną – renovuotą stadioną, – džiaugėsi mokyklos direktorė Danutė Časienė. – Dar šiais metais antrajame korpuse duris atvers Išmanioji klasė, multifunkcinis kabinetas, du informatikos kabinetai, koridoriuje – šiuolaikiškos vaikų poilsio priemonės. Linkiu, kad kiekvienas „Atgimimo“ mokyklos mokinys įgyvendintų savo svajones, kartu su mokytojais dalyvautų naujuose netradiciniuose šalies projektuose, susipažintų su įdomių tarptautinių mokyklos projektų dalyviais, pažintų svečias šalis. Smagu, kad mokytojai laimėjo tarptautinį kvalifikacijos tobulinimo projektą keletui metų iš eilės, įsijungiame į Jaunimo užimtumo centro inicijuotą veiklą su Europos solidarumo korpusu. Mokslo metai bus įdomūs ir veiklūs.“

„Ryto“ gimnazijos mokslo metų pradžios šventėje dalyvavo ir visus pasveikino Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Černiauskienė, dainas dovanojo solistės Evita Cololo, Viktorija Čaplikaitė ir Ema Zdanavičiūtė. Išskirtinę progą susipažinti su mokyklos vadovybe ir mokytojais, laukiančiais iššūkiais bei naujovėmis turėjo 1-ųjų (9) klasių mokiniai ir jų tėveliai, kurie po iškilmingos mokslo metų atidarymo dalies buvo pakviesti į aktų salę.

Kaip sakė gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė naujaisiais mokslo metais didesnis dėmesys čia bus skiriamas mokinių bendrųjų kompetencijų ugdymui, pagalbos mokiniui sistemai bei dialogo ir susitarimų kultūrai.

„Saulės“ mokykla šiais mokslo metais džiaugiasi didesniu būriu priešmokyklinukų – jų 59 (pernai buvo 48). Mokykloje mokysis 559 mokiniai. Į pamokas mokinius kvies muzikinis automatinis skambutis. „Džiaugiamės, kad šiais mokslo metais pilnai sukomplektuota pagalbos mokiniui specialistų komanda: dirbs 2 socialiniai pedagogai, specialusis pedagogas ir psichologo asistentas (be sanatorinių klasių). Mokykla prisijungė ir prie Ugdymo plėtotės centro iniciatyvos – integralaus gamtamokslinio ugdymo programą išbandančių mokyklų. Antrus metus su kitomis 99 respublikos mokyklomis dalyvaus Švietimo ir mokslo ministerijos bei Ugdymo plėtotės centro inicijuotame projekte „Informatika pradiniame ugdyme“, kurio tikslas – stiprinti informacinį mokinių raštingumą. Bus įgyvendinami ir kiti projektai“, – pasakojo mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė.

 

Leipalingio progimnazijos duris naujaisiais mokslo metais pravėrė 141 mokinys ir 18 priešmokyklinukų, kurie nuo šio rugsėjo mokysis progimnazijos patalpose. Ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Liepaitė“ veiklą pradėjo dar viena ikimokyklinio ugdymo grupė.

„Džiugu, kad netrukus galėsime džiaugtis atnaujintu sporto aikštynu, kuriame galės sportuoti ne tik mokiniai, bet ir visa miestelio bendruomenė. Mokslo ir žinių dieną džiaugėmės sugrįžusių mokinių šypsenomis, pradedančiais savo pedagoginį kelia jaunais mokytojais bei linkėjome vieni kitiems šiais mokslo metais sėkmės ir atradimų džiaugsmo. Esame tikri, kad kiekvienas vaikas atras savo stiprybes ir augs, kaip asmenybės, saugioje progimnazijos aplinkoje“, – pasakojo Leipalingio progimnazijos direktorė Asta Černiauskienė.

 

Viečiūnuose mokslo metų pradžios šventė, puoselėjant gražią tradiciją, surengta progimnazijos kiemelyje: skambėjo mokinių dainos, eilės ir gražūs sveikinimai.

Viečiūnų progimnazijoje šiemet mokysis daugiau mokinių. Prie mokyklos kolektyvo prisijungė naujos, jaunos anglų kalbos ir kūno kultūros mokytojos. Progimnazija šiais metais mokinius pakvies į naujas papildymo ugdymo veiklas. Organizuojamas fotografijos būrelis 5-8 klasių mokiniams ir „Gudručių“ būrelis, skirtas pradinio ugdymo mokinukams.

Progimnazija sieks padėti vaikui atsiskleisti kaip unikaliai asmenybei ir ugdyti jo socialines kompetencijas bei esminius mokymosi įgūdžius, kurie leistų nuolat tobulėti ir save kurti visą gyvenimą. Progimnazijos bendruomenė sieks, kad mokyklos vaikai būtų pasitikintys savimi, savarankiški, gebėtų atstovauti sau ir išklausyti kitus, mokėtų išsikelti asmeninius tobulėjimo tikslus ir kryptingai jų siektų.

    

„Mano Druskininkai“ informacija