Druskininkų moksleiviai išmoko plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

Projektas buvo vykdomas Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre AQUA ir truko keturis mėnesius – nuo rugsėjo iki gruodžio. Jame dalyvavo 159 Druskininkų savivaldybės antrų klasių mokiniai, kurie buvo suskirstyti į 9 grupes ir turėjo 234 valandas plaukimo pamokų. Vaikus plaukti mokė Druskininkų savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų kūno kultūros mokytojai: Jonas Jazepčikas, Povilas Žarnauskas, Aurimas Gudaitis bei plaukimo trenerė Raimonda Mankevičienė.

Projekto metu moksleiviai ne tik išmoko plaukti, bet ir saugiai elgtis vandenyje/Druskininkų sporto centro archyvo nuotraukos

Visi projekte dalyvavę vaikai 26 valandų trukmės programoje įgijo plaukimo įgūdžių, jie buvo mokomi plaukti, vadovaujantis metodine knyga „Plaukimo ir saugaus elgesio prie vandens pamokos pradinukams“.

Projekto tikslas – kuo daugiau savivaldybės mokinių išmokyti plaukti, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens, o taip pat skatinti savivaldybės vaikų fizinį aktyvumą, stiprinant sveikatą ir gerinant jų fizinį pasiruošimą. Baseinas – vieta, kurioje mokiniai mokomi plaukti, susipažįsta su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, mokosi įvertinti savo fizines galimybes konkrečiose situacijose. Vanduo yra gera terpė vaikams sveikai augti ir formuotis: čia jie grūdinasi, formuoja higienos įpročius, lavina kūną ir protą. Projektas padės išsiugdyti gyvybiškai svarbius plaukimo įgūdžius, suteiks saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens žinių, sudarys sąlygas mokytis plaukti įvairių socialinių sluoksnių ir sportinių gabumų vaikams.

A. Gudaitis, plaukimo treneris: „Baigiantis projektui, labai smagu matyti vaikų džiaugsmą ir šypsenas. Projekto pradžioje didžioji dalis mokomų plaukti vaikų rodė baimę vandeniui, nedrąsiai eidavo į baseiną. Projekto pabaigoje visi vaikai jau mokėjo taisyklingai laikytis ant vandens, atlikti trenerio parodytus pratimus. Noriu padėkoti Švietimo mokslo ir sporto ministerijai, kad skyrė lėšų vykdyti šį projektą. Mano nuomone, jis – labai naudingas vaikams. Daugelis vaikų saugiau jausis prie vandens, tėvams bus daug ramiau, kad jų vaikai moka saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens.“

J. Jazepčikas, plaukimo treneris: „Labai džiaugėmės projektu „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Galime didžiuotis, kad visi 159 projekte dalyvavę Druskininkų savivaldybės antrų klasių moksleiviai išmoko plaukti. Galime drąsiai teigti, kad pasiekėme projekte užsibrėžtų tikslų. Noriu pasidžiaugti, kad moksleivius išmokėme ne tik plaukti ir saugiai elgtis vandenyje, bet ir žmogui reikalingų socialinių įgūdžių. Mokiniai išmoko ramiai persirengti, laikytis baseino taisyklių, drausmės, tvarkos. Taigi drąsiai galiu teigti, kad šis projektas buvo labai naudingas moksleiviams“.

Druskininkų sporto centro informacija