Biologijos ir technologijų pamoka – Alytaus STEAM atviros prieigos centre

Balandžio 29-ąją Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos 7C klasės mokiniai su mokytojomis Eleonora Čepulienė ir Simona Šarucka išvyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centre rengiamas praktines biologijos ir technologijų pamokas. Biologijos tema – „Dirbtinas inkstas“, technologijų – „Glitimo reikšmė maisto produktuose“.

Jaudulio nebuvo, nes per biologijos pamokas visi mokiniai jau buvo susipažinę su difuzijos, osmoso procesais, inksto ir nefrono sandara. Taigi mokiniai nekantriai laukė galimybės teorines žinias susieti su praktika.

Mus nudžiugino puikios laboratorijų patalpos. Laboratorijos vedėja dar kartą priminė taisykles, nors mokiniai jas gerai žinojo. Prieš pradėdami praktinį darbą, jie paprašė ir apsauginių akinių, kad cheminės medžiagos nepakenktų akims.

Pirmoji grupė dalyvavo „Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorijoje – STEAM“ ir nagrinėjo maisto gaminimo sąsają su kulinariniu menu, bendravimo kultūra valgant bei patiekalų derinimu tarpusavyje ir sveikatingumu. Moksleiviai susipažino su augalinės ir gyvūninės kilmės žaliavomis, vėliau savarankiškai patikrino savo žinias bei įgūdžius, gamindami ir kepdami įvairių rūšių sausainius.

Antroji grupė dalyvavo „Biologijos ir chemijos laboratorijoje – STEAM“. Moksleiviai integravo biologijos, chemijos, fizikos, matematikos žinias, inkste vykstančius biologinius, cheminius procesus, tam tikrų medžiagų difuziją, jų prasiskverbimą per pusiau laidžią membraną. Eksperimentų metu stebėjo įvykusiais reakcijas, formulavo išvadas, tikrino, ar pasitvirtino hipotezės. Laboratorijose atliekamos veiklos suteikė galimybę įgyti naujų žinių. Mokiniai patobulino ir bendrąsias bei dalykines kompetencijas.

Už šią turiningą veiklą dėkojame mokyklos direktorei Aušrai Keturkienei.

Laboratorijose atliekamos veiklos mokiniams suteikė galimybę įgyti naujų žinių, jie patobulino ir bendrąsias bei dalykines kompetencijas / Asmeninio archyvo nuotraukos

Eleonora Čepulienė,
„Atgimimo“ mokyklos biologijos mokytoja