„Atgimimo“ mokykloje besimokantiems vaikams iš Ukrainos – visokeriopa bendruomenės pagalba

Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje nuo kovo vidurio priimami ir ugdomi 1-8 klasių mokiniai iš Ukrainos –dabar jų jau daugiau kaip šimtas. Mokyklos bendruomenė, atvykus pirmiesiems ukrainiečiams, pasirūpino saugia aplinka, palankiu mikroklimato formavimu, kanceliarinėmis prekėmis, vaikų integracija į mokyklos bendruomenę bei edukacija.

Judėjimo „Už Druskininkus“ narių padovanotos naujos planšetės padeda vaikams iš Ukrainos greičiau integruotis į mokymosi procesą/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Pirmomis dienomis vaikų atvyko tiek daug, kad teko operatyviai priimti su mokinių ugdymu susijusius sprendimus – už suteiktas patalpas, pagalbą, ugdant jaunuosius ukrainiečius, dėkojame Druskininkų savivaldybei ir socialiniams partneriams: M. K. Čiurlionio meno mokyklos, Sporto centro, Druskininkų švietimo centro direktoriams ir kolektyvams.

Mažuosius ukrainiečius ugdo ne tik „Atgimimo“ mokyklos pedagogai – dirbti su atvykusiais 1-8 klasių mokiniais padeda šešios mokytojos ir trys mokytojo padėjėjos iš Ukrainos.

Dauguma mokinių į Druskininkus atvyko vos su keliais asmeniniais daiktais – namuose liko kompiuteriai, knygos, kuprinės. Laimė, miesto bendruomenė ir įvairios organizacijos neliko abejingos būtiniausių daiktų neturintiems vaikams.

Tam, kad vaikams pavyktų greičiau integruotis į ugdymo procesą, nepartinis judėjimas „Už Druskininkus“ padovanojo 15 „Lenovo Tab M10 HD“ planšetinių kompiuterių. Vaikų dienos centras „Gelbėkit vaikus“, UAB „Oetiker Lietuva“ padovanojo įvairių kanceliarinių prekių, UAB „Biurui Plius“ įteikė pagrindinėmis mokyklinėmis prekėmis pripildytus rinkinius.

Ukrainiečiai džiaugiasi, jausdami mūsų paramą ir palaikymą. Vaikai lanko mokyklą, dalyvauja pamokose ir stengiasi siekti žinių. Mokiniams taip pat sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu arba mišriu būdu. Be pagrindinių dalykų vaikai mokosi ir lietuvių kalbos. Sudėtinga mūsų gimtoji kalba, tačiau, turint tikslą, – viskas įmanoma.

Nuo balandžio 1-os dienos mokiniai turėjo vos penkiolika lietuvių kalbos pamokų ir dauguma jų jau gali trumpai papasakoti apie save, savo šeimą bei pomėgius. Paklausus, kaip jie jaučiasi Lietuvoje, vaikai sako, kad jiems čia patinka. Pakalbinti, jie skubėjo pasigirti lietuvių kalbos žiniomis ir tuo, kad pietų pertraukos metu susirado daug draugų lietuvaičių. Ukrainietės mokytojos atvirauja ir sako, kad pasiilgo namų, artimųjų ir buvusio gyvenimo ritmo savo šalyje, tačiau Lietuvoje jos jaučiasi globojamos, saugios ir laimingos.

Mūsų parama, maži ir didesni darbai, nuoširdi šypsena ir draugiški žodžiai nelaimės ištiktam žmogui labai svarbūs, jie gali reikšti naują viltį ir tikėjimą geresne ateitimi.

Janina Jonušauskaitė,
„Atgimimo“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui