Vilniaus senamiesčio gatveles iškeitė į gyvenimą kurorte

Mantą Kundrecką sutikome „Eglės sanatorijos“ teritorijoje, Druskininkuose, vilkintį baltą chalatą. Mantas – gydytojas, kuris, baigęs mokslus, ir pats save nustebino priėmęs sprendimą Vilniaus stogus ir siauras senamiesčio gatveles iškeisti į gyvenimą kurorte, gamtos glėbyje.

Gydytojas M. Kudreckas, baigęs medicinos mokslus, priėmė sprendimą Vilniaus stogus ir siauras senamiesčio gatveles iškeisti į gyvenimą kurorte, jis pasirinko dirbti „Eglės sanatorijoje“ / Asmeninio archyvo nuotrauka

Kalbiname „Eglės sanatorijos“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją Mantą Kundrecką.

– Mantai, papasakok, kaip iš sostinės atsidūrei Druskininkuose?

– Pirmą kartą į „Eglės sanatoriją“ įžengiau 2019 metų spalį kaip gydytojas rezidentas. Atvykau praktikuotis kurortologijos ciklui. Tai buvo privaloma praktika, į kurią, tiesą sakant, aš nelabai norėjau vykti. Druskininkai – toli, tada taip galvojau (juokiasi). Pats esu gimęs ir užaugęs Marijampolėje, visada svajojau gyventi sostinėje, todėl išvažiuoti dirbti į nedidelį miestą man atrodė ne kokia mintis. Bet jau po trijų darbo savaičių mane sužavėjo ir sanatorija, ir patys Druskininkai. „Eglės sanatorija“ – didžiulis gydymo centras, supratau, kad čia galima labai daug ko išmokti, pamatyti, įgyti žinių ir patirties. Pasibaigus praktikai, sugrįžau į Vilnių, tačiau, neilgai trukus, vėl sugrįžau į Druskininkus su mintimi, kad čia dar kartą pasimatuosiu gydytojo darbo kėdę ir, jeigu viskas ir toliau tinka bei patinka, – lieku. Ir štai 2020 metų liepą aš atsikrausčiau į Druskininkus (šypsosi).

Darbuotojus Druskininkų ir Birštono kurortuose supa švari gamta ir jauki aplinka, kurioje jauku, saugu ir malonu dirbti / „Eglės sanatorijos“ archyvo nuotrauka

– Ir palikai savo svajonių Vilnių. Ar nebuvo sunku?

– Palikau visai ramia širdimi, nes supratau, kad mažame mieste, o juo labiau – kurorte, galima gyventi kuo puikiausiai. Kadangi darbe praleidi didžiąją dalį savo dienos, tai pirmiausia labai svarbi yra aplinka, kurioje dirbi. Kas iš to, jeigu dirbsi vietoje, kuri tau visai nemiela, bet būtent tame mieste, kuriame neva norėjai gyventi? Druskininkuose man visko užtenka, tik spėk viską aplankyti. O ir Vilnius ranka pasiekiamas. Kaip bebūtų, juk Lietuva – nedidelė šalis, sėdai į automobilį ir nuvažiavai, kur nori.

– Papasakok apie savo darbą, kaip atrodo Tavo diena?

– Dirbu su žmonėmis, atvykusiais reabilitacijai, ir klientais, kurie atvyksta stiprinti savo sveikatą profilaktiškai. Konsultuoju žmones, padedu jiems pasiekti kuo efektyvesnių gydymo rezultatų, sudarau planus, paskiriu atitinkamą medikamentinį gydymą. Taip pat ir pats atlieku kelias procedūras, pavyzdžiui, ozono terapiją.

– Ozono terapija. Trumpai papasakok, kas tai?

– Šios procedūros metu ozonu prisotinamas nedidelis kraujo kiekis, kuris yra paimtas iš žmogaus, ir sulašinimas jam atgal. Patekęs į kraują ozonas stiprina jame vykstančius oksidacinius procesus. Tai labai veiksminga procedūra: ji pagerina kvėpavimo funkciją, širdies ir smegenų veiklą, kraujotaką, sustiprina kraujagysles, stimuliuoja greitesnį sveikimo procesą, greitina žaizdų gijimą ir malšina skausmą, turi priešuždegiminį poveikį ir slopina bakterines, grybelines bei virusines infekcijas ir dar daugiau…

„Eglės sanatorijoje“ M. Kundreckas (kairėje) dirba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju / Asmeninio archyvo nuotrauka

– Įdomu! O kas Tavo darbe Tau pačiam yra mieliausia? Kas motyvuoja keltis rytais ir eiti į darbą?

– Man mieliausia būti gydytoju. Darbas su žmonėmis, pagalba jiems mane ir paskatino imtis šios profesijos. Man patinka su jais bendrauti. Ne tik išklausyti, bet ir išgirsti, padėti, atrasti individualų kelią, matyti sveikimo progresą. Būna, taip susidraugauji su žmogumi, kad net išlydėti į namus pasidaro gaila (juokiasi), bet, žinoma, džiaugiesi, jog padėjai, kad žmogus namo grįš visokeriopai stipresnis bei laimingesnis.

Ir kita dalis, kuri labai patinka dirbant sanatorijoje, tai yra gamta. Save laikau gamtos mylėtoju, todėl, sėdint savo kabinete, pro langą matyti kaip medžiais šokinėja voverės, aplink zuja paukščiai – man yra kažkas neįtikėtino ir labai džiugina širdį. Tu čia esi apsuptas gamtos, gali išeiti pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, aplink apstu pasivaikščiojimo ir dviračių takų. Buvimas gamtoje teigiamai veikia ne tik savo sveikatą stiprinti čia atvykusius klientus, bet ir mus pačius, darbuotojus, nuolatinius miesto gyventojus. Tavo ir nuotaika geresnė būna ir automatiškai optimizmo bei motyvacijos yra daugiau.

– Tikra tiesa. Paminėjai ir savo kolegas, kitus darbuotojus. Kaip, Tavo akimis, atrodo „Eglės sanatorijos“ bendruomenė?

– Viena iš mus visus jungiančių vertybių yra kolegiškumas, ir tai labai jaučiasi. Man atrodo, kad visa mūsų Egliečių bendruomenė dirba vardan vieno tikslo – padėti žmonėms susigrąžinti, palaikyti ir sustiprinti sveikatą. Ir visai nesvarbu, kurioje srityje tu dirbtum. Nebūtina būti gydytoju ar kitos medicinos šakos atstovu, kad prisidėtum prie šios misijos įgyvendinimo. Mes visi, kaip viena komanda, vienas kumštis esame šios misijos dalimi!

**************************

„Eglės sanatorijos“ personalo vadovė V. Baltrušienė / Asmeninio archyvo nuotrauka

„Eglės sanatorijos“ personalo vadovė Vilma Baltrušienė pažymi, kad gydytojams atvykus iš kitų miestų, pasirūpinama jų apgyvendinimu Birštone ir Druskininkuose. Čia itin vertinamas nuolatinis tobulėjimas ir žinių bagažo atnaujinimas – įmonė finansuoja vokiečių ar rusų kalbos kursus (mokami papildomi priedai už kalbų mokėjimą), įvairius mokymus, paskaitas, suteikia galimybę dirbti su inovatyviomis technologijomis bei nauja įranga. Darbuotojus Druskininkų ir Birštono kurortuose supa švari gamta ir jauki aplinka, kurioje jauku, saugu ir malonu dirbti.

Jeigu jus sudomino galimybė dirbti „Eglės sanatorijoje“ ir jums yra artimos šios vertybės – pagarba žmogui, tobulėjimas, atsakingumas, sveikata, dėmesys klientui, kolegiškumas – susisiekite su mumis el. paštu karjera@sanatorija.lt arba kreipkitės telefonu +370 688 72345 ir prisijunkite prie Egliečių komandos. Daugiau informacijos rasite sanatorija.lt/karjera

Užsakymo Nr. MDR-401-01