Vasaris – sveikatingumo mėnuo

Baigiantis vasariui, norime pasidžiaugti puikiais mūsų organizuotais sveikatingumo renginiais. Juk vasaris buvo sveikatingumo mėnuo, skirtas propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias bei pakviesti miesto bendruomenę aktyviai praleisti laisvalaikį. Sveikatą stiprinantys renginiai padeda palaikyti žvalumą, energiją bei atsparumą ligoms. Labai svarbu į sveikatingumo ugdymo ir sąmoningumo gerinimo procesą bei fizinio aktyvumo skatinimo renginius įtraukti įvairių amžiaus grupių žmones – vaikus, suaugusius darbingo amžiaus ir pagyvenusius asmenis.

Išmėgino šalčio terapiją

Druskininkų miesto gyventojai buvo pakviesti į paskaitą „Šalčio terapijos esmė ir prasmė“, kurią vedė sertifikuotas Wim Hof metodo instruktorius Arūnas Degutis. Mokslinių tyrimai rodo, kad teisingas požiūris į šaltį padeda gerinti nervų sistemos būklę, stiprina imuninę sistemą, mažina uždegimą ir skatina ilgaamžiškumą. Krioterapija, labiau žinoma kaip šalčio terapija, yra gydymo technika, kurios metu kūnas ar tam tikra jo dalis kelioms minutėms laikoma ypač šaltoje temperatūroje. Ši terapija padeda raumenims atsigauti po sunkios veiklos, traumos ar chirurginės procedūros, gydo uždegimus, slopina patinimus, palengvina raumenų, sąnarių ir sausgyslių skausmą ir net sunormalizuoja nervų sistemos veiklą.

Ateinant nakčiai, šalčio entuziastai buvo pakviesti pasinerti į Ratnyčėlės upelį K. Dineikos sveikatingumo parke. Po maudynių susirinkusieji vaišinosi karšta žolelių arbata bei šildėsi kaitrioje saunoje.

Pirties dieną – ypatinga programa

Pirties dieną druskininkiečiai bei miesto svečiai susipažino su jos nauda kūnui ir dalyvavo ypatingoje programoje „Grande“ pirtyje.

Nuo seno pirtis laikyta šventa vieta, o kaitinimasis joje – dvasiniu ritualu. Per 10-20 buvimo pirtyje minučių širdies ritmas padažnėja 50-70 proc., taip gerinama širdies kraujagyslių veikla. Pirtis taip pat šalina stresą, atpalaiduoja raumenis ir mažina raumenų bei sąnarių skausmus, skatina toksinų išsiskyrimą, degina kalorijas, valo odą, skatina gilų miegą ir padeda kovoti su ligomis. Moksliniai tyrimai rodo, kad pirtis pastebimai sumažina peršalimo simptomus, o garinė pirtis su eukalipto natūraliais eteriniais aliejais padeda atsikratyti nemalonių sinusų uždegimų, peršalus ar esant alergijai.

Šiaurietiško ėjimo žygis – Valstybės atkūrimo dienai

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo šiaurietiško ėjimo žygį, kuris buvo skirtas paminėti Valstybės atkūrimo dieną. Leipalingio miestelyje susibūrė šiaurietiško ėjimo entuziastai. Prieš pasileisdami į žygį, jo dalyviai atliko apšilimo mankštą ir susipažino su taisyklinga šiaurietiško ėjimo technika. Renginio dalyviai žygiavo iki „Silvestro sodybos“ Talkūnų kaime. Kvėpuodami gaiviu, pušimis kvepiančiu oru, grožėdamiesi gamta, žygeiviai įveikė 8 kilometrų trasą. Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, kad šiaurietiškas ėjimas tampa vis populiaresnis ir pritraukia įvairaus amžiaus bei skirtingo fizinio pasirengimo gyventojus.

Sveikos mitybos teorinis-praktinis užsiėmimas

Didelio dėmesio susilaukė renginys „Sveikos mitybos kelias“, kurio metu jo dalyviai mokėsi, gamino bei ragavo grikių ir daržovių plovo bei marokietiškų salotų. Susitikime buvo pasakojama apie ajurvedinės virtuvės principus bei ypatumus. Renginio dalyviai sužinojo apie prieskonių naudojimą bei jų vertingumą. Džiaugiamės, kad druskininkiečiai ir miesto svečiai domisi sveika mityba bei jos principais.

Smagios mankštos vandenyje

Vasarį – sveikatingumo mėnesį – miesto bendruomenei skirtos mankštos organizuotos Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centre AQUA. Miestelėnai buvo pakviesti į „Aqua aerobiką“ – treniruotes vandenyje, skirtas sustiprinti raumenims, pagerinti emocinę, fizinę būklę. Miesto bendruomenė aktyviai rinkosi bei smagiai sportavo baseine, atliko įvairius pratimus nugarai, šlaunims, klubams, sėdmenims, kojoms bei rankoms. Vėliau mankštos dalyviai laiką leido vandens ir pramogų zonoje. Už suteiktą galimybę sveikatingumo mankštą organizuoti vandens parke dėkojame Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skatina nuolat užsiiminėti fizine veikla bei propaguoti sveiką gyvenseną.

Miestelėnai buvo pakviesti į „Aqua aerobiką“ – treniruotes vandenyje, skirtas sustiprinti raumenims, pagerinti emocinę, fizinę būklę“/Druskininkų savivaldybės VSB archyvo nuotrauka

Didelio dėmesio susilaukė renginys „Sveikos mitybos kelias“/Druskininkų savivaldybės VSB archyvo nuotrauka

Pirties dieną druskininkiečiai bei miesto svečiai susipažino su jos nauda kūnui ir dalyvavo ypatingoje programoje „Grande“ pirtyje/Druskininkų savivaldybės VSB archyvo nuotrauka

Druskininkų savivaldybės VSB organizavo šiaurietiško ėjimo žygį, kuris buvo skirtas paminėti Valstybės atkūrimo dieną/Druskininkų savivaldybės VSB archyvo nuotrauka

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija