Vaiko sveikatos patikrinimas: tėvai raginami nelaukti rugsėjo

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina tėvelius jau dabar pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos tikrinimu, nelaukiant naujų mokslo metų pradžios. Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Nuo šiol duomenys apie vaiko sveikatos būklę tvarkomi elektroniniu būdu.

Nuo birželio 1-osios visi duomenys, susiję su vaiko sveikatos pažymėjimu, visose gydymo įstaigose turi būti tvarkomi elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad ir profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas, ir gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę turi įvesti į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą.

Norint patikrinti vaiko sveikatą ir gauti vaiko sveikatos pažymą, pirmiausia reikia iš anksto užsiregistruoti ir laiku atvykti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą. Rekomenduojama vaiko sveikatos patikrai užsiregistruoti pas savo gydytoją, prie kurio vaikas yra prirašytas, nes jis geriausiai žino savo paciento sveikatos būklę.

Svarbu nepamiršti, kad vaiką iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų. Jei nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo, gydytojas negalės atlikti patikrinimo.

Atvykus profilaktiškai pasitikrinti, gydytojas odontologas patikrins vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, esant reikalui, skirs gydymą. Tuo tarpu šeimos gydytojas įvertins vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Radus pakitimų, pacientas bus siunčiamas pas atitinkamos srities specialistą konsultacijai arba tyrimams.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad už profilaktinę vaiko sveikatos patikrą ir pas šeimos gydytoją, ir pas gydytoją odontologą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo dienos.

Druskininkų VSB informacija