Terapinė odontologija „Šypsenos akademijoje“ – išskirtiniai gydymo metodai ir pacientų pamirštos odontologinės baimės

Terapinė odontologija – tai nechirurginis pažeistų dantų gydymo būdas bei profilaktinių metodų taikymas. Terapinės odontologijos tikslas yra ankstyva ligų diagnostika, sveikų ir gražių dantų išsaugojimas, taikant profilaktinius metodus, o, esant ėduonies pažeidimams, – atstatant defektus plombinėmis medžiagomis, taip apsaugant danties nervą nuo galimo pažeidimo. Ką reikėtų žinoti, jei norime išsaugoti sveikus ir gyvus dantis? Kuo terapinė odontologija ypatinga „Šypsenos akademijoje“? Kaip išvengti baimės lankytis pas odontologą? „Šypsenos akademijos“ odontologijos klinikos Druskininkuose terapeutė gydytoja odontologė Rūta Belickaitė atsakė į šiuos klausimus, pasidalijo savo patirtimi bei įžvalgomis apie terapinę odontologiją.

„Šypsenos akademijos“ tikslas – sveikos, gražios šypsenos ir gydymas be jokio diskomforto bei baimių/„Šypsenos akademijos“ archyvo nuotrauka

– Kokiais atvejais taikoma terapinė odontologija?

– Dažniausiai terapinė odontologija yra taikoma ėduonies pažeistiems dantims. Siekiant geresnių estetinių rezultatų, nuskilusiems ar nudilusiems dantims atliekamas estetinis plombavimas. Estetinis plombavimas – tai populiarus ir greitas metodas, leidžiantis pakeisti neestetiškai atrodančių dantų išvaizdą, tausojant esamus dantų audinius. Šis metodas per trumpą laiką padeda pakeisti dantų spalvą, formą ir dydį. Taip sukuriama natūrali, estetiška dantų išvaizda. Kviečiame registruotis konsultacijai dėl šio metodo galimybių aptarimo ir Druskininkų „Šypsenos akademijoje“. Vizito metu bus suteikta išsami specialisto konsultacija ir aptartos visos galimybės Jūsų estetiškai šypsenai sukurti.

– Kodėl pasirinkote būtent šią odontologijos kryptį?

– Mano, kaip terapeutės, gydytojos odontologės, svarbiausias tikslas – kuo ilgesniam laikui išsaugoti sveikus ir gyvus paciento dantis. Džiaugiuosi, kai pacientai, pastebėję net minimalius pokyčius, apsilanko – tokiais atvejais užkertamas kelias tolesniam ėduonies formavimuisi arba liga nustatoma dar ankstyvoje stadijoje, todėl yra lengviau ir greičiau išgydoma. Nuolat akcentuoju pacientams – kuo mažesnis ir anksčiau pastebėtas yra pažeidimas, tuo didesnė tikimybė išsaugoti sveiką ir gražų dantį, išvengti chirurginio dantų gydymo ir nervų pažeidimo. Didžiausias mano tikslas, kad reguliarus lankymasis profilaktiniams vizitams pas gydytoją odontologą pacientams taptų įpročiu, padedančiu užkirsti kelią didesniems pažeidimams. Tik taip galime išsaugoti sveikus, gyvus dantis, taupyti pacientų sveikatą, laiką bei finansus.

„Šypsenos akademijos“ odontologijos klinikos Druskininkuose terapeutė gydytoja odontologė R. Belickaitė/„Šypsenos akademijos“ archyvo nuotrauka

– Kuo terapinė odontologija yra išskirtinė „Šypsenos akademijoje“?

– Esame tikri, jog sėkmingo gydymo pagrindas yra išsami diagnostika. Sukaupę ilgametę patirtį odontologijos srityje ir pasitelkdami pažangiausius skaitmeninius tyrimų metodus, gebame valdyti visas, net ir menkiausias rizikas, taupyti pacientų laiką ir užtikrinti kokybišką gydymą. Nuolat pacientams akcentuojame profilaktinių vizitų svarbą, nes tai padeda užkirsti kelią rimtoms dantų bei dantenų ligoms. Pavyzdžiui, negydomas dantų ėduonis gali sukelti danties nervo, dantenų, kaulo pažeidimus, o jie sukelia komplikacijas. Profilaktiniai vizitai padeda ne tik laiku diagnozuoti problemas ir jas lengviau išspręsti, bet ir išvengti galimų komplikacijų.

– Su kokiomis burnos sveikatos problemomis pacientai susiduria dažniausiai?

– Viena iš dažniausių problemų yra dantų ėduonis tarpdančiuose. Pacientai dažnai pamiršta išsivalyti tarpdančius arba visai nesirūpina tarpdančių valymu. Tokiais atvejais tarpdančiuose kaupiasi maisto apnašos ir formuojasi kariozinė ertmė, kuri ilgainiui pasiekia dentiną, vėliau gali pasiekti ir danties pulpą, o tai reikalauja ilgesnio ir sudėtingesnio gydymo. Todėl kiekvieno vizito metu pacientams akcentuoju tarpdančių valymo svarbą, skiriu laiko išsamiai konsultacijai ir parodau, kaip reikėtų taisyklingai tai padaryti. Taip pat pastebiu, jog vyresnio amžiaus pacientams dažnai pasitaiko priekakleliniai defektai (abfrakcija), kuriuos sukelia stiprių išcentrinių jėgų kramtomajame danties paviršiuje poveikis. Nedidelės dantų abfrakcijos pažeistus dantis ne visada reikia atstatyti, nebent tai sukelia dantų jautrumą arba tai įvyksta estetinėje zonoje, ir pacientas dėl to jaučia diskomfortą. Tokiais atvejais reikalinga pilna paciento anamnezė, nes šį defektą gali sukelti ir kitos priežastys, pavyzdžiui, bruksizmas, todėl gali būti taikomos ir kitos profilaktinės priemonės.

– Kaip dažnai pacientai turėtų atvykti pasitikrinti profilaktiškai?

– Nors kiekvieno paciento situacija yra individuali, rekomenduojama bent kartą per pusę metų apsilankyti profilaktinio vizito, kad problemos būtų pastebėtos kuo anksčiau. Pacientams, kuriems gresia didesnė ėduonies rizika, rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti kas 3-4 mėnesius.

– Kodėl labai svarbu laiku kreiptis į gydytoją odontologą? Kas gali nutikti, jei pacientas atidėlios apsilankymą?

– Svarbiausia kreiptis į gydytoją odontologą iškart, vos pajutus simptomus, pavyzdžiui, jautrumą saldžiam maistui ar terminiams dirgikliams, kad būtų užkirstas kelias didesnio pažeidimo plitimui. Ilgai nesikreipiant pagalbos, ėduonis gali paveikti gilesnius danties sluoksnius. Tokiu atveju bus reikalingas chirurginis dantų gydymas. Priklausomai nuo situacijos, gali prireikti dantų šaknų kanalų gydymo, protezavimo ar net danties šalinimo. Tai – žymiai sudėtingesnės, daugiau laiko ir finansų reikalaujančios procedūros, todėl skatiname pacientus kreiptis į specialistą, pastebėjus net ir menkiausius pokyčius ar simptomus.

– Dažnai pacientai baiminasi lankytis pas gydytoją odontologą. Gal turite patarimų, kaip šios baimės atsikratyti? Galbūt pastebite, kad vis daugiau pacientų nebejaučia šios baimės?

– Dažnai pacientai vizitus atidėlioja dėl baimių odontologinėms procedūroms. Tačiau aš visiems akcentuoju, kad šiuolaikinė odontologija yra sparčiausiai besivystanti sritis ir, pasitelkus moderniausius gydymo metodus ir inovatyviausias technologijas, dantų gydymas nebėra skausmingas. Bijoti neverta, o atidėliojimas ilgainiui sukelia dar rimtesnes ir didesnių finansų reikalaujančias problemas. Daugelis pacientų odontologinių procedūrų bijo dėl praeityje patirtų traumų ar neigiamų patirčių odontologo kabinete. Pastebėjau, jog besibaiminantys pacientai, vos spėję įžengti į kabinetą, prašo nuskausminimo net ir visai nesudėtingoms procedūroms. Todėl su kiekvienu pacientu prieš procedūrą aptariame, kas ir kaip bus atliekama. Tuomet pacientas pats apsisprendžia, ar tikrai norės nuskausminimo. Džiugu, kad didelė dalis pacientų jau nebejaučia baimės ir ateina, jau žinodami, jog nuskausminimo jiems nereikės. Jie yra susipažinę su vizito eiga ir metodika „Šypsenos akademijoje“, todėl jokios baimės nejaučia. Pacientams, kurie vis dar jaučia didelę baimę dantų gydymui ir pirmą kartą registruojasi vizitui „Šypsenos akademijoje“, rekomenduočiau prieš tai atvykti konsultacijai. Jos metu išsamiai aptariama paciento situacija, pacientas susipažįsta su specialistu, aptariama, koks gydymas būtų tikslingiausias ir kaip jis vyktų. Siūlyčiau tokiai konsultacijai atvykti ankstyvu dienos metu, kad visą dieną nekankintų nerimas dėl artėjančio vizito. Visada siūlau pacientams, kurie taip stipriai išgyvena baimės jausmą, atsinešti ausines, įsijungti raminančią ar savo mėgstamą muziką, kuri padeda atsipalaiduoti. Kita išeitis – į pirmą vizitą atvykti su artimu žmogumi, kuris nuramins ar palaikys už rankos.

Visada raginu pacientus užduoti klausimus ir klausti visko, kas neaišku, net jeigu tai gali atrodyti akivaizdu. Taip pat akcentuoju, jog bet kuriuo vizito metu galime daryti pertraukas. Svarbiausia, kad pacientas jaustųsi patogiai, todėl mano, kaip specialistės, tikslas – maksimalios pastangos tą komfortą užtikrinti. Tikiu, kad taip pacientai pamirš praeityje susiformavusias fobijas dantų gydymui, nebeatidėlios vizitų, rūpinsis savo dantų priežiūra ir į ateityje sugrįš be jokių baimių.

„Šypsenos akademijos“ tikslas – sveikos, gražios šypsenos ir gydymas be jokio diskomforto bei baimių. Klinikoje taikomi moderniausi gydymo metodai, pasitelkiama inovatyviausia įranga ir pažangiausi skaitmeniniai tyrimai, kad pacientai užmirštų bet kokias praeityje odontologo kabinete patirtas baimes ar neigiamas emocijas, kitaip pažvelgtų į šiuolaikinę odontologiją, o problemos būtų nustatytos dar ankstyvose stadijose.

Atidėlioti vizitų tikrai neverta, o dabar turime Jums ir ypatingą pasiūlymą – visą rugpjūčio ir rugsėjo mėnesį, atvykus dantų gydymui į Druskininkų „Šypsenos akademiją“, dovanojame Jums nemokamą gydytojo odontologo terapeuto konsultaciją ir skaitmeninį dantų būklės tyrimą!

Lauksime Jūsų adresu K. Dineikos g. 1, SPA Vilnius Druskininkai. Registruotis galite tel. +370 643 52 525 arba internetu www.sypsenosakademija.lt

Užsakymo Nr. MDR-318-01