Į stovyklą Druskininkuose tinklininkus subūrė Italijos olimpinės rinktinės žaidėja lietuvė Indrė Sorokaitė

Rugpjūčio pradžioje geriausi tinklinio žaidėjai susirinko į Italijoje gyvenančios, šios šalies olimpinės rinktinės žaidėjos lietuvės Indrės Sorokaitės iniciatyva Druskininkuose surengtą ISvolley camp“.

Į Lietuvos sporto centro Druskininkų sporto bazę, kurioje surengta stovykla, Indrė atvyko tiesiai iš Tokijo olimpiados. Stovykloje kartu su ja patirtimi su jaunaisiais tinklininkais ir jų treneriais dalijosi didžiausios Italijos ir Lietuvos tinklinio žvaigždės – Europos klubų taurės bronzos medalių laimėtojas, Austrijos ir Rumunijos čempionas Arvydas Mišeikis, Italijos ir Pasaulio klubų taurės nugalėtojų treneris Valerio Lionetti, Lietuvos tinklinio čempionas, Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvis, Lietuvos vicečempionų komandos treneris Gilbertas Kerpė, Valdonė Petrauskaitė, Lietuvos moterų tinklinio rinktinės narė, atstovavusi Italijos ir Prancūzijos klubams bei laimėjusi CEV Europos taurę.

Italijos olimpinės rinktinės žaidėjos lietuvės I. Sorokaitės (ketvirta iš kairės) iniciatyva Druskininkuose surengtoje „ISvolley camp“ stovykloje jaunieji tinklininkai žinių sėmėsi iš geriausių savo srities profesionalų/Evaldo Šemioto nuotrau

Nuo pat ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro visi stovyklos dalyviai dalyvavo bendrose treniruotėse, individualiuose mokymuose, bendravo su tinklinio žvaigždėmis.

Rugpjūčio 12-ąją dieną šalies tinklinio treneriai dalyvavo tarptautiniame tinklinio seminare, kuriame pasisėmė teorinės ir praktinės patirties iš tinklinio žvaigždžių.

„Visos profesijos reikalauja nuolatinio tobulėjimo ir asmenybės augimo. Trenerio ar mokytojo darbas – tai nuolatiniai pokyčiai, iššūkiai, naujų metodų paieška ir jų pritaikymas, ugdant sportininkus. Džiaugiuosi, kad dalyvavau tinklinio treneriams skirtame seminare „Technikos įgūdžių formavimas ir grįžtamasis ryšis“, kurį organizavo I. Sorokaitės tinklinio akademija. Patyrę ir tituluoti tinklinio specialistai – I. Sorokaitė, V. Lionetti, padedant G. Kerpei, pravėrė Lietuvos tinklinio treneriams šiuolaikinio tinklinio technikos įgūdžių formavimo paslaptis. Per aštuonias įtempto ir koncentruoto darbo valandas pavyko sužinoti tai, ką pačiam atrasti užtruktų daugelį metų. Džiaugiuosi, kad Druskininkuose turėjau galimybę susipažinti su Italijos Olimpinės moterų tinklinio komandos žaidėja I. Sorokaite ir 2020/2021 metų Italijos čempionų treneriu V. Lionetti. Seminare dalyvavę treneriai uždavė daugybę klausimų ir į juos visus gavo atsakymus. Jau greitai naujausias žinias galima bus pritaikyti, ugdant Druskininkų berniukų ir mergaičių tinklinio komandas artėjančiame 2021/2022 tinklinio sezone“, – sakė seminare dalyvavęs druskininkietis tinklinio treneris Edgaras Suchanekas.

Daugelį metų Italijoje gyvenanti profesionali tinklininkė I. Sorokaitė sakė keletą metų puoselėjusi mintį surengti stovyklą jauniesiems tinklininkams Lietuvoje ir perteikti jiems sukauptų žinių bagažą bei patirtį. „Svarbu, kad jaunimas  žinotų, kas yra profesionalus tinklininkas, kokia jo darbotvarkė, kaip jis ruošiasi varžyboms, kokias sąlygas turi. 2019 m. buvo organizuota pirma tokia stovykla sulaukė sėkmės, pernai dėl COVID-19 neįvyko, o šiemet pavyko ją surengti Druskininkuose. Didelė garbė, kad esame naujoje sporto bazėje, kurioje sukurta pasaulinio lygio infrastruktūra. Čia sportininkai startams gali ruoštis labai kokybiškoje aplinkoje – sportininkams sporto salės, poilsio kokybė labai svarbi.

Manau, kad apie Druskininkų sporto bazę dar girdėsime kalbant. Tikiuosi, kad kada nors ir Lietuvos tinklinio rinktinė atsakingiems startams ruošis čia. Manau, kad ISvolley camp stovykla – tik pradžia daugelio stovyklų šioje puikioje vietoje.“

I Sorokaitė į Druskininkus atvyko kartu su savo treneriu V. Lionetti, su kuriuo yra laimėjusi Italijos pasaulio klubų čempionatą – iškovojo vieną iš garbingiausių tinklinio taurių: „Jis labai tiki jaunimu, todėl pamaniau, kad galėtų įkvėpti ir pamokyti Lietuvos jaunimą, smagu, kad jis sutiko dalyvauti stovykloje.

Mums svarbu išmokyti jaunąją kartą, kuri ateis po mūsų, jiems perteikti savo patirtį, tinkamai juos išmokyti yra didelis darbas“.

V. Lionetti sakė, kad jam didelis malonumas buvo praleisti visą savaitę Druskininkuose su Lietuvos jaunimu: „Čia sukurta puiki infrastruktūra, galime treniruotis ir parodyti jaunimui gerą pavyzdį. Džiaugiuosi, galėdamas įsirašyti į savo gyvenimo istoriją, kad buvau Lietuvoje, čia pasisėmiau labai teigiamų emocijų, pamačiau, kaip noriai vaikai treniruojasi ir išnaudoja galimybę pasisemti patirties. Spėjau apsilankyti ir Druskininkų centre, pasivaikščioti. Pastebėjau, kad čia labai švaru, jaukus miestelis, apsuptas žalumos. Druskininkai „pakrovė“ energijos ir visai stovyklai“, – įspūdžiais dalijosi V. Lionetti.