Skiepai gali išgelbėti sveikatą ir gyvybę

Lietuvoje rimstant tymų protrūkiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad svarbu naudotis galimybe ir nemokamai skiepyti vaikus nuo visų užkrečiamųjų ligų pagal vaikų skiepijimų kalendorių, nes gali grįžti arba suaktyvėti ir kitos pavojingos ligos – kokliušas, raudonukė ir kitos, kurios jau seniai nebekėlė problemų.

Kalbėdama apie epidemiologinę situaciją Druskininkų savivaldybėje, Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Sadauskaitė pasidžiaugė didėjančiu žmonių sąmoningumu ir ypač tuo, kad daugelis tėvelių ima suprasti, jog, atsisakydami skiepų, rizikuoja savo vaikų sveikata ir gyvybe.

Druskininkų savivaldybėje bendras paskiepytų vaikų skaičius atskirose amžiaus grupėse viršija epideminės aplinkos slenkstį – t. y., 95 proc. Svarbu prisiminti, jog skiepai sukuria kolektyvinį imunitetą, kuris susidaro, kai pasiskiepija ne mažiau nei 95 proc. gyventojų. Kolektyvinis imunitetas ne tik sustabdo užkrečiamųjų ligų plitimą, bet ir yra labai svarbus toms visuomenės grupėms, kurios negali būti paskiepytos – naujagimiams, imunodeficitu sergantiems ligoniams. Todėl, pasiskiepiję, apsaugome ne tik save, bet ir kitus žmones.

2018 metais Druskininkų savivaldybėje tymų, raudonukės, parotito vakcina paskiepyta 92,7 proc. 2 metų amžiaus grupės mažylių – iš 178 vaikų šioje amžiaus grupėje paskiepyti 165. 8 metų amžiaus grupėje šia vakcina paskiepyta 98,45 proc. vaikų – iš 194 paskiepytas 191.

Iš jų 46,2 proc. tėvų atsisakė skiepyti, 53,8 proc. to nepadarė dėl migracijos.

Druskininkų savivaldybėje pagrindinės neskiepijimo priežastys – laikinos kontraindikacijos ir migracija. Tiesos neatitinkanti informacija, skleidžiama žiniasklaidoje, turi įtakos tėvų atsisakymui skiepyti savo vaikus.

E. Sadauskaitė patarė, jog dėl priklausančių skiepų reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Druskininkų savivaldybės informacija