Praktiką Druskininkų ligoninėje atlikę būsimieji medikai: „Po studijų norėtume tapti šios ligoninės kolektyvo dalimi“

Beveik mėnesį Druskininkų ligoninėje praktiką atlikę Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto VI-o kurso studentai Gabija Jasionytė ir Rokas Bobina negaili gražių žodžių įstaigos kolektyvui. „Anksčiau nebūčiau pagalvojusi, kad mane taip sužavės darbas nedidelėje ligoninėje. Praktikos metu įsitikinau, kad Druskininkų ligoninėje tvyro gera nuotaika, diagnostikos ir gydymo infrastruktūra yra puiki, o gyvenimas šiame mieste jaukus ir ramus“, – įspūdžiais po praktikos dalijosi Gabija. Jai antrino ir Rokas.

Druskininkai jau spėjo R. Bobiną ir G. Jasionytę sužavėti savo gamta, tvarka ir draugiškais žmonėmis, gera Druskininkų ligoninės atmosfera/Druskininkų ligoninės archyvo nuotrauka

Jaunuolių šaknys – ne Druskininkuose. Gabija augo Marijampolėje, o Rokas didžiąją gyvenimo dalį gyveno Trakuose. Dabar abu gyvena sostinėje. Tačiau Druskininkai jau spėjo jaunuolius sužavėti savo gamta, tvarka ir draugiškais žmonėmis. „Po įtemptos žiemos sesijos norėjosi pakeisti aplinką ir ištrūkti iš Vilniaus. Pagalvojusi apie ramybę bei tyrą orą, pirmiausia prisiminiau Druskininkus. Nutariau, kad tai bus ir puiki galimybė šiame mieste praleisti daugiau laiko, susipažinti su jo kasdieniu gyvenimu“, – sakė Gabija.

Medikų šeimoje augusi Gabija gydytojos kelią nusprendė rinktis 11-oje klasėje. Labiausiai ją domina reumatologija, neurologija, dermatovenerologija. Kaip pati sako, vieną iš šių specialybių rinksis, priklausomai nuo galutinių studijų rezultatų. Druskininkų ligoninėje Gabija atliko praktiką Vaikų ligų skyriuje. „Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad galėjau patobulinti praktinius įgūdžius, kurių mums, daugiausia studijų laiko praleidusiems prie knygų, taip trūksta. Esu labai dėkinga skyriaus vedėjai Rasai Povilaitienei, kuri iškart manimi pasitikėjo, suteikė geriausias galimybes mokytis“, – gražių žodžių negaili mergina. Ji sakė jutusi puikią atmosferą, prisiminė, kad ligoninėje dažnai pašmaikštaudavo ne tik mažieji pacientai, bet ir kolektyvas. O juk geras gydytojų ir slaugytojų nusiteikimas padeda pacientams sveikti!

„Mano seneliai buvo gydytojai, todėl klausantis pasakojimų ir matant jų pavyzdį idėja studijuoti mediciną kilo gana anksti, ko gero, šeštoje klasėje“,  – paklaustas, kada nusprendė rinktis mediko kelią, pasakoja Rokas. Jis norėtų savo profesinę ateitį sieti su ortopedija – traumatologija, būti chirurginės specialybės gydytojas.

Rokas Druskininkų ligoninėje praktikavosi Nervų ligų skyriuje. Jis džiaugėsi, kad galėjo studijų metu įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje: „Kadangi daugiausia laiko praleidau Nervų ligų skyriuje, esu ypač dėkingas visam šio skyriaus personalui ir vedėjui gydytojui Artūrui Šatrauskui. Vedėjas yra puikus specialistas ir šaunus mokytojas, jis ne tik padėjo pritaikyti vadovėliuose rašomą informaciją praktiškai, bet ir pamokė dalykų, kurių nerasime jokiose knygose – to išmokstama per praktiką, ir tai neabejotinai praverčia“. Rokui, kaip ir Gabijai, labiausiai įsiminė gera darbo atmosfera.

Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė džiaugėsi, kad būsimi medikai savo praktikai renkasi kurorto ligoninę: „Šiais metais turėsime keturis internatūros praktiką atliekančius studentus. Kiekvienais metais laukiame norinčių praktiką atlikti studentų ir iš Alytaus kolegijos, ir iš kitų švietimo įstaigų. Kolektyvas noriai ir atsakingai su studentais pasidalina patirtimi, parodo tikrąjį, o ne vadovėliuose aprašytą darbą ligoninėje. Kiekvienais metais mūsų kolektyvą papildo nauji jauni veidai. Smagu, kad jaunimui Druskininkų ligoninė atrodo patraukli darbo vieta“.

Druskininkų ligoninės informacija