POZICIJA: Sveikata neturėtų būti politikų manipuliavimo įrankiu rinkimų metu

Socialinėje erdvėje sklando nemažai gandų apie Druskininkų ligoninę. Esą dabar į ligoninę neguldomos nėščios moterys, nebeliko ginekologijos paslaugų, savaitgaliais neatliekamos kompiuterinės tomografijos nuotraukos ir kitos paslaugos. Pastebiu, kad prieš rinkimus, vaikydamiesi pigios reklamos, tokius gandus kuria keli pretendentai į Savivaldybės tarybos narius bei mero postą.

Žinau tikrąją ligoninės situaciją, esu už ją atsakinga, todėl galiu suteikti informaciją, kaip viskas yra iš tikrųjų. Taip, tiesa, 2003 m. buvo uždarytas ligoninės akušerijos skyrius. Tai padaryti teko dėl tuo metu ligoninėje buvusio per mažo gimdymų skaičiaus, neatitikusio tuomečių reikalavimų. Beje, tai buvo padaryta tuo metu, kai žmogus, dabar žarstantis nepagrįstus kaltinimus, užėmė atsakingas pareigas ir kuravo sveikatos sritį. Kiek žinau, šis žmogus nė piršto nepajudino, sprendžiant druskininkiečiams opų ligoninės klausimą. Dabar, prieš rinkimus, bepigu švaistytis pažadais, kuriuos, kaip ir patys gandų kūrėjai žino, nėra taip lengva ištesėti.

Kalbant apie kitus ligoninei viešai metamus kaltinimus dėl paslaugų neužtikrinimo, norėčiau pabrėžti, kad situacija yra visiškai kitokia – tai įrodo ligoninėje teikiamų paslaugų įvairovė.

Kaip pavyzdį norėčiau pateikti ligoninės konsultacinėje poliklinikoje teikiamas bei nuolat gerinamas specializuotas ambulatorines ginekologines konsultacijas, ambulatorines chirurgijos, dienos chirurgijos ir stebėjimo paslaugas. Džiaugiamės, kad akušerių-ginekologų konsultacijos pacientams tapo daug prieinamesnės, konsultuojama ne tik dėl ginekologinių, akušerinių patologijų, bet ir dėl šlapimo nelaikymo.

Šių paslaugų poreikis yra didelis ir iki šiol buvo nepakankamai išvystytas. Dėl to ambulatoriškai besikreipiančios pacientės patirdavo daug nepatogumų. Konsultacinėje poliklinikoje gydytojai akušeriai-ginekologai dirbo tik 3 dienas per savaitę po 2 ar 3 valandas, todėl šių paslaugų moterys turėdavo ieškoti privačiuose kabinetuose ir už jas mokėti savo asmeninėmis lėšomis. Optimizavus akušerių-ginekologų tarnybos darbą, dėl ūmios ginekologinės ir akušerinės (iki II nėštumo trimestro) būklės pacientės konsultuojamos priėmimo skyriuje. Esant reikalui, taikoma dienos stacionaro paslauga – pacientei teikiamas medikamentinis gydymas, ją prižiūri ir konsultuoja, o nakvynei ji grįžta namo.

Konsultacinėje poliklinikoje taip pat pradėta vykdyti Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa, suteikianti galimybę aptikti ankstyvuosius kardiologinius susirgimus, kurie didina riziką patirti miokardo infarktą. Pirminių kardiologų konsultacijų skaičius, atsižvelgiant į specialistų paklausumą, padidintas iki maksimalaus, todėl kardiologo konsultacijos laukimo trukmė sumažėjo iki 37 procentais. Ligoninėje konsultacijas teikia vis daugiau jaunų specialistų. Be to, prie mūsų kolektyvo yra prisijungę net 4 medicinos mokslų daktarai, teikiantys aukščiausio lygio konsultacijas.

Patikinu, kad kompiuterinės tomografijos tyrimai ligoninėje atliekami 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę, 365 dienas per metus. Tai leidžia užtikrinti skubius galvos ar stuburo (esant traumai) kompiuterinės tomografijos tyrimus, leidžiančius kuo greičiau nustatyti diagnozę, esant tokioms ūmioms sveikatos būklėms, kaip insultas ar dėl traumos atsiradusiems galvos smegenų pažeidimams. Tokiais atvejais skubiai atliktas tyrimas ypač svarbus paciento sveikatai!

Girdime druskininkiečių pastabas dėl vaikams ir senjorams teikiamų paslaugų trūkumo. Reaguodami į išaugusį slaugos paslaugų poreikį, išplėtėme slaugos paslaugų teikimo apimtis. Taip pat visiškai atnaujinome Vaikų ligų skyriaus patalpas ir pakvietėme dirbti jaunus aukščiausios kvalifikacijos specialistus, kurie prisideda prie paslaugų gerinimo ir jaukios aplinkos kūrimo.

Siekiant ir toliau gerinti Druskininkų ligoninės teikiamų paslaugų kokybę, kaip nepriklausomi ekspertai, buvo pasamdyti ir tarptautinio išorės audito specialistai, kurie, įvertinę šiuo metu Lietuvoje vykdomą sveikatos priežiūros reformą ir atsižvelgę į Lietuvos bei kitų šalių ligoninių patirtį, pateikė rekomendacijas ir jų įgyvendinimo metodikas, nustatant tobulintinas ligoninės veiklos galimybes.

Neabejoju – mūsų ligoninės sveikatos priežiūros paslaugų kokybę dar galima tobulinti, pradedant nuo bendravimo etikos ir baigiant didesniu paslaugų prieinamumu. Labai norėtųsi, kad žmogui, važiuojančiam į Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių nereikėtų jaudintis dėl tuo metu budinčio gydytojo arba galvoti, kaip užsiregistruoti pas atitinkamos specializacijos gydytoją. Patikinu – tikrai daug dirbame šioje srityje. Ir tai patvirtina gaunami Jūsų teigiami atsiliepimai.

Apgailestauju, kad tokia jautria visuomenei sveikatos tema naudojasi kai kurie politikai, tegalintys pažerti pigių lozungų ir besitikintys, kad druskininkiečiai jų švaistomais pažadais ims ir patikės.

Ligoninės Vaikų ligų skyriaus patalpos tampa šiuolaikiškos, patogios ir spalvingos/Druskininkų ligoninės archyvo nuotraukos

Evelina Raulušaitienė,
Druskininkų ligoninės direktorė