Paskelbtas Lietuvos ligoninių reitingas: tarp rajono lygmens ligoninių daugiausia rodiklių pasiekė Druskininkų ligoninė

Paėjusią savaitę Valstybinė ligonių kasa kartu su LR Sveikatos apsaugos ministerija pristatė Stacionarinių įstaigų 2021 m. veiklos vertinimo rezultatus pagal naujus kokybės ir efektyvumo rodiklius. Ligoninės buvo vertinamos, suskirsčius jas į respublikines, regiono ir rajono lygmenis.

Operuoti sąnarius pacientai į Druskininkų ligoninę atvyksta iš visos Lietuvos / Druskininkų
ligoninės archyvo nuotrauka

Įvertinus gydymo įstaigų veiklos rezultatus, jie buvo palyginti tarpusavyje ir tarptautiniu mastu. Tarp Lietuvos rajono lygmens ir privačių ligoninių daugiausiai kokybės ir efektyvumo rodiklių pasiekė Druskininkų ligoninė.

Kaip informuoja vertintojai, rezultatai  bus naudojami ne tik analizuojant paslaugų kokybės gerinimo galimybes, bet ir  ateityje sprendžiant dėl investicijų poreikio ir tikslingumo, sutarčių sudarymo tikslingumo, neprioritetinio viršsutartinių paslaugų apmokėjimo ir pan.

 Pasirinktų rodiklių, pagal kuriuos buvo vertinamos ligoninės sąrašas ne trumpas – tai ir smegenų insulto bei miokardo infarkto rodikliai, klubo sąnario protezavimo rodikliai, dienos chirurgijos atvejai – net 18 operacijų grupių ir kt.

Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė džiaugiasi bendru kolektyvo darbu ir jo įvertinimu ir sako, kad tobulėti ir stengtis dar yra kur. „ Analizė parodė ne tik mūsų stipriąsias puses, bet ir  tas sritis, kurias turime gerinti. Pvz: fibrinolizės atlikimas per 30 min. esant miokardo infarktui. Stengiamės ir toliau stengsimės visą dėmesį maksimaliai sutelkti į pacientų gydymą bei teikiamų paslaugų kokybės gerinimą. Žinoma, įvertinimai motyvuoja. O pati idėja įvertinti respublikinio, regiono ir rajono lygmens gydymo įstaigas yra gerai – išryškėja įstaigų stiprybės, silpnybės, paneigiami mitai apie mažąsias ligonines“, – sako E. Raulušaitienė.

Klubo sąnario endoprotezavimo rodiklio grupėje Druskininkų ligoninė aplenkė didžiąsias šalies gydymo įstaigas

Druskininkų ligoninė – Lietuvoje vienintelė, pasiekusi visus tris rodiklius klubo sąnario endoprotezavimo rodiklio grupėje, lyderiauja aplenkusi net didžiąsias šalies gydymo įstaigas.

Dar gegužės mėnesį ligoninė skelbusi apie endoprotezavimo operacijų rezultatus, džiaugėsi, kad operuoti sąnarius pacientai į Druskininkų ligoninę atvyksta iš visos Lietuvos.

Tuomet Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas Vytautas Kvedaras pasakojo, kad, „sąnarių protezavimo metodų yra labai daug. Dabar galima atlikti ir vienpusį kelio sąnario endoprotezavimą. Oksfordo universiteto metodas, kai pakeičiama tik dalis sąnario, jau taikomas ir mūsų ligoninėje. Pirmąsias operacijas Druskininkų chirurgai traumatologai atliko drauge su konsultantu iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės ortopedijos skyriaus vadovu T. Sveikata ir sėkmingai šią praktiką taiko ir mūsų ligoninėje – teigė V. Kvedaras.

Linas Urmanavičius, Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas:

„Valstybinė ligonių kasos ir LR Sveikatos apsaugos ministerijos pristatyti Stacionarinių įstaigų 2021 m. veiklos vertinimo rezultatai parodė, kad Druskininkų ligoninė dirba motyvuotai, profesionaliai, o tai leidžia pirmauti tarp panašaus dydžio įstaigų, o kai kuriose srityse – ir būti lydere  šalies mastu.

Mums labai svarbu medikų komandos stiprinimas, jaunų perspektyvių medikų pritraukimas. Pastaraisiais metais matome, kad ligoninės kolektyvas atsinaujina ir tai iš tiesų džiugina.

Tikimės šias tendencijas išlaikyti ir įgyvendinat naująją sveikatos priežiūros reformą.

Tikimės, kad LR Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendindama naująją sveikatos priežiūros reformą, atsižvelgs į šių vertinimų rodiklius, ir Druskininkų ligoninė toliau teiks sveikatos priežiūros paslaugas tokiomis pačiomis apimtimis, jos bus savalaikės ir operatyvios ir mūsų gyventojams, ir kurorto svečiams.“

Pasak Druskininkų ligoninės vadovės E. Raulušaitienės,
norint ir toliau sparčiai judėti į priekį – Druskininkų ligoninei būtinos investicijos: tiek į infrastruktūrą, tiek į įrangos atnaujinimą.

„Esame vienintelė Lietuvoje kurortinio miesto ligoninė, norime būti patrauklūs, inovatyvūs, todėl reikia ieškoti galimybių naujoms investicijoms. Daug vilčių dedame į naująjį projektų etapą. Jau ruošiame projektinius pasiūlymus ir labai tikimės, kad bent keli iš jų bus finansuojami. Lėšos, kurias gauname iš ligonių kasų už suteiktas paslaugas, didžiąja dalimi skiriamos darbo užmokesčiui, medikamentams. Jeigu ne papildomos uždirbtos lėšos už mokamas paslaugas, pinigų trūktų net elementariausiems dalykams. Dalis medicinos įrangos, reikalingos šiuolaikinėms diagnostikos ir gydymo paslaugoms, yra 10-15 metų senumo. Jeigu sugestų, niekas neremontuotų, nes pakaitinių detalių tiesiog niekas nebegamina. Nuo 2010 m. ligoninė iš valstybinių investicijų, per dešimtmetį, negavo nei vieno euro. 2020 m. buvo skirta 200 tūkst. eurų naujam rentgeno aparatui. Ir tais pačiais metais COVID-19 laikotarpiu 74 tūkst. eurų, už kuriuos buvo įsigyta du DPV aparatai ir mobilus rentgenas, kurių labai reikėjo gydant COVID-19 sergančius pacientus. Vienintelė įranga, kurią įsigijome, yra su savivaldybės pagalba, iš paramos ir iš uždirbtų lėšų“ – sakė E. Raulušaitienė.