Pasauliniame chirurgų suvažiavime – medicinos naujovės iš chirurgijos autoritetų lūpų

Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas, chirurgas Vytautas Kvedaras dalyvavo viename iš didžiausių tarptautinių chirurgų renginių – Stambule, Turkijoje organizuotoje pasaulinėje chirurgų konferencijoje, 31-jame tarptautinės universiteto kolorektalinių chirurgų draugijos suvažiavime.

Chirurgijos skyriaus vedėjas, chirurgas V. Kvedaras (pirmas iš kairės) profesines žinias tobulino Stambule, Turkijoje organizuotoje pasaulinėje chirurgų konferencijoje ir 31-jame tarptautinės universiteto kolorektalinių chirurgų draugijos suvažiavime / Asmeninio archyvo nuotrauka

Šios pasaulinės draugijos prezidentas ir šio renginio vienas iš pagrindinių organizatorių – Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentas, KUL chirurgijos klinikos vadovas prof. habil. dr. Narimantas Evaldas Samalavičius. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 1000 dalyvių iš 54 pasaulio šalių.

Pasak V. Kvedaro, pranešimus konferencijoje skaitė ir žiniomis dalijosi patys žymiausi pasaulyje chirurgijos srities autoritetai.

„Šios konferencijos mokslinė vertė yra labai didelė – žinomiausi savo srities specialistai iš viso pasaulio kalbėjo itin aktualiomis, tikslingomis temomis, pristatė naujausius mokslinius tyrimus, iškėlė problemas, su kuriomis susiduria dauguma chirurgų, nepriklausomai nuo šalies, kurioje dirba. Galimybė pasidalinti patirtimi su pripažintais chirurgijos autoritetais iš tiesų labai reikalinga mūsų darbe“, – pasakojo V. Kvedaras.

Pagrindinė konferencijos tema buvo storosios žarnos vėžys (tiesiosios ir gaubtinės žarnos).

Pastaruoju metu pasaulyje šioje srityje yra įvykę ypatingų proveržių, kuriems ir buvo skiriamas specialus dėmesys konferencijoje.

Kitas pasaulinės chirurgų draugijos renginys vyks 2024 metais Seule, Korėjoje.

Druskininkų ligoninės informacija