Odontologės Lauros Juškienės svajonė išpildė Druskininkuose – čia ji atidarė nuosavą kliniką

Didelės žmonių svajonės gali išsipildyti ne tik didmiesčiuose, bet ir nedideliame miestelyje. O Druskininkai ir yra tas miestas, kuriame įsikūrę jauni, darbštūs ir ambicingi žmonės ne tik gali realizuoti savo profesines ambicijas, bet ir suteikti labai reikalingas bei kokybiškas paslaugas. Į Druskininkus gyventi ir dirbti atvykę Laura ir Tomas Juškiai ne tik čia sukūrė šeimą, bet ir įgyvendina ilgai puoselėtas svajones. Tomas sėkmingai plečia valymo paslaugas atliekančios bendrovės „Litvala“ veiklą, o odontologė Laura prieš savaitę atvėrė nuosavo klinikos duris. Laura džiaugiasi, kad Druskininkuose išsipildė jos svajonė – dabar ji dirba tokioje klinikoje, apie kokią svajojo.

Į Druskininkus gyventi ir dirbti atvykę Laura ir Tomas Juškiai čia įgyvendina ilgai puoselėtas svajones – prieš savaitę šeima atvėrė nuosavos klinikos duris/Laimos Rekevičienės nuotrauka

– Laura, kiek laiko brandinote svajonę apie nuosavą kliniką, kol ji virto realybe?

– Atidaryti nuosavą kabinetą norėjau, vos baigusi studijas. Jau tada norėjosi pačiai susikurti sau darbo vietą ir dirbti taip, kaip aš suprantu odontologiją, gydymą, pacientų aptarnavimo kokybę. Norėjosi sukurti tokią aplinką, kurioje dirbdama komfortiškai jausčiausi ir aš pati, ir mano pacientai. Taigi, pabaigusi universitetą, jau tvirtai žinojau, ko noriu, tik nemaniau, kad norai gali taip greitai išsipildyti.

Studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigiau 2016 metais, tais pačiai metais ir ištekėjau. Vyras Tomas mane ir atsivežė į Druskininkus. Smagu, kad čionai atvykusi, darbo pradžioje sulaukiau labai didelės pagalbos iš vietinių gydytojų odontologų. Internatūros praktiką atlikau gydytojo Jurijaus Melničenko kabinete, jis mane priėmė po savo sparnu, rekomendavo padirbėti ir poliklinikoje.

Tuomet buvau kupina jaunatviško entuziazmo, labai norėjau daug dirbti, įgyti kuo daugiau praktikos, todėl nuomavau darbo vietą privačiame Vijolės Vaickelionienės odontologijos kabinete. Ir į Lazdijus dirbti važinėjau. O vieną gražią dieną supratau, kad jau metas sustoti. Supratau, kad jau įgijau pakankamai patirties, išmėginau save įvairiose profesinėse situacijose ir noriu dirbti vienoje vietoje. Sumanėme atidaryti nuosavą odontologijos kliniką.

L. Juškienės odontologijos klinikos darbuotojai stengiasi padaryti viską, kad pacientai jaustųsi patogiai ir saugiai/Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Ar sunku buvo rasti vietą savo svajonių klinikai?

– Tiesą sakant, tokios vietos, teko paieškoti. Iš pradžių norėjosi kliniką įsteigti miesto centre, visiems gerai prieinamoje vietoje. Bet vėliau draugai ir patys pacientai pradėjo sakyti – nesvarbu, kur tu būsi ir dirbsi, mes atvažiuosime. Juk dantų gydytojo kabinetas – ne parduotuvė, į kurią žmonės užsuka, eidami pro šalį… Tada pradėjau dairytis kiek plačiau ir radau šias patalpas, kuriose dabar įsikūrėme. Žinoma, buvo sunku pakeisti jų paskirtį. Kol pradėjo pildytis mano susikurta vizija, kol buvo sutvarkyti dokumentai, reikalingi mano veiklai, teko palaukti nuo kovo iki gruodžio mėnesio.

O po to prasidėjo remonto darbai, toliau buvo tvarkomi dokumentai. Bet dabar jau visi sunkumai įveikti, atidarėme kliniką ir priimame pacientus.

Esu labai dėkinga savo vyrui Tomui, kuris mane labai palaikė ir buvo tikras gyvenimo ramstis. Kai turi tokį žmogų šalia, galima drąsiai svajoti!

L. Juškienės odontologijos klinikoje atliekamos visos dantų profilaktikos, higienos procedūros, plombavimo, protezavimo, dantų šalinimo (išskyrus protinius dantis) paslaugos/Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Ar visuomet svajojote būti odontologe?

– Prisimenu, pirmoje klasėje per pirmąją pamoką mokytoja išdalijo po baltą popieriaus lapą ir paprašė nupiešti, kuo norėtume būti užaugę. Aš tada nupiešiau daktarę su švirkštu. Akivaizdu, kad medicina mane viliojo jau tada. Žinoma, vėliau svajonės keitėsi, bet, besimokydama devintoje klasėje, jau buvau tvirtai nusprendusi, kad studijuosiu odontologiją.

– Tai Jūsų pacientai turėtų būti laimingi, kad juos gydo žmogus, tikslingai siekęs savo svajonės?

– Iš tikrųjų dirbu mėgstamą darbą ir jam atiduodu visą save. Nestoviu vietoje, nuolat mokausi, stengiuosi tobulėti ir siekti naujų žinių. Visa tai labai svarbu, nes ir gyvenimas, ir technologijos nestovi vietoje. Norėdama atlikti kokybišką paslaugą, turiu pirmiausia tobulėti pati.

– Profesiniai įgūdžiai, žinoma, yra patys svarbiausi. O kokios žmogiškos savybės yra svarbiausios, norit būti gydytoju odontologu? Įsivaizduoju, kad tai ir fiziškai sunkus darbas.

– Tikrai, mano darbas sunkus ir fiziškai. Bet svarbiausia yra pajausti pacientą, įvertinti, ko jam reikia. Ne visų poreikiai vienodi. Vieniems reikia Holivudo šypsenos, kitiems užtenka minimalaus gydymo. Labai svarbi gydytojo ir paciento komunikacija.

Be abejo, odontologo darbas reikalauja labai daug kruopštumo. Manau, kad svarbus ir kritiškas požiūris į savo darbą. Reikia nuolat ieškoti, būti žingeidžiam, nesustoti, kad galėtum nuolat tobulėti.

– Tai, kad pacientai sugrįžta ir gydosi Jūsų kabinete, ko gero, yra geriausias darbo įvertinimas?

– Tikrai taip! Dar labai smagu matyti, kai tavo akyse auga vaikai, kai žinai, kad esu prisidėjusi prie gražios jų šypsenėlės. Būna, kad trejų metukų vaikutis ateina verkdamas, žiūri į mane, kaip į „baubą“, o vėliau, būdamas jau septynerių, pats žino ir supranta, kad jam reikia pasitikrinti dantukus. Ir net tėveliams nereikia jo raginti eiti pas dantų gydytoją. Jis pats supranta, kad jau laikas arba žino, kad dantukuose kirminėlis apsigyveno ir tik dantų gydytoja jam gali padėti… Ir jau be jokios baimės ateina.

Dirbant su mažaisiais pacientais, svarbu, kad atsirastų pasitikėjimas, vaikas jaustų, kad gydytoja jį supranta ir tikrai nenuskriaus.

– Daug žmonių „serga“ profesinėmis ligomis ir pastebi su jų darbu siejamus dalykus. Ar Jūs galite gatvėje ramiai žiūrėti į žmonių šypsenas? Ar dažnai norisi paraginti juos kuo greičiau nueiti pas dantų gydytoją?

– Žinoma, visada pirmiausia pamatau žmogaus šypseną ir dantis. Pastebiu, kuris plombuotas, kuris sugedęs, kuris protezuotas. Mintyse įvertinu, kam kokių paslaugų reikėtų. Čia jau profesinė liga. Lygiai taip pat, kaip mano vyras, kuris turi valymo paslaugų įmonę, nuvykęs į kokį viešbutį tuoj pat įvertina, kuris kampas nevalytas… Bet visada labai smagu matyti išpuoselėtą šypseną ir prižiūrėtus dantis.

– Ar pastebite tendenciją, kad žmonės pradėjo labiau rūpintis savo dantimis?

– Dantų būklė priklauso nuo kiekvieno žmogaus, nuo genetikos ir nuo to, kokius įgūdžius jis atsineša iš savo šeimos. Į vienus mums prireikia įdėti labai daug dantų priežiūros, profilaktikos, gydymo pastangų, jie imlūs, viską sau pritaiko ir patys stengiasi rūpintis dantimis. Ir dėl to būna labai smagu. O kitiems, regis, įdedi labai daug darbo, kad jis ateitų kuo rečiau ir saugotų savo dantis, o jie apsileidžia ir niekuo nepasinaudoja…

– Ne vienas dar vaikystėje esame pagalvoję – patekai pas odontologą, skaudės. Tai kaip galima dirbti tokį darbą, kai žinai, kad dėl jo kitam skauda, o turi tą darbą padaryti. Ar sunku perlipti šį barjerą?

– Tikrai, šis skausmo barjeras sunkus. Sunkiausia tada, kai gydymo metu nepadeda nuskausminamieji vaistai. Ir kai žinai – nesvarbu, kad pacientui skauda, turi padaryti viską, kad nebūtų didesnių problemų ir komplikacijų. Manau, jeigu visada galvotum apie paciento skausmą, tikrai negalėtum dirbti. Svarbiausia žinoti, kad reikia jam padėti.

Natūralu, kad sunkiausia būna darbo pradžioje. Vėliau apsipranti. Juo labiau, kad šiais laikais tą skausmą malšinti padeda įvairiausios priemonė. Visada stengiamės, kad pacientas gerai jaustųsi ir dantų gydytojo kabinetas jam nekeltų asociacijų su baisia vieta.

– Papasakokite apie Jūsų naująją kliniką. Kokias paslaugas teiksite? Kaip čia jausis pacientai? Kas jų gerovei padaryta?

– Tikrai stengėmės padaryti viską, kad mūsų pacientai jaustųsi patogiai ir saugiai. Klinikoje bus galima padaryti rentgeno nuotraukas, kad žmonėms nereikėtų gaišti laiko, atliekant tyrimus skirtingose vietose. Dabar tikrai sutrumpės gydymo trukmė, nes bus galima iš karto įvertinti danties būklę, nustatyti diagnozę ir pradėti gydymą, o ne siųsti pacientą pas kitus specialistus.

Mažiesiems ligoniukams, manau, tikrai patiks televizoriaus ekranas, kuriame jie galės žiūrėti jų mėgstamus filmukus. Iki šiol tekdavo tėveliams sodintis vaikučius ant kelių ir juos rodyti telefono ar planšetės ekrane. Beje, ir suaugusiems žmonėms ekrane bus galima parodyti jiems patinkančius, nuraminančius vaizdus – lietų, jūrą, gėles ar kalnus…

Naujoje klinikoje dirba administratorė, taigi dabar ji tikrai atsilieps į visus skambučius – to padaryti anksčiau nebuvo galimybės, nes tikrai negalėjome kalbėti telefonu, kai gydytojo kėdėje sėdėdavo pacientas ir visas dėmesys buvo skiriamas būtent jam. Dabar viskas vyks daug greičiau. Be to, administratorė pasitiks, užregistruos ir palydės kiekvieną pacientą.

Kai dirbau nuomotame kabinete, tikrai neskaičiavau darbo valandų, kartais dirbdavome ir iki išnaktų. Dabar dirbsime nuo 9 iki 18 valandos. Darbo grafiką koreguoja ir dėl COVID-19 grėsmės keliami reikalavimai, turime dezinfekuoti patalpas ir pasirūpinti pacientų saugumu.

Bet tikrai stengsimės priimti visus tuos, kam tuo metu būtinai reikia odontologo pagalbos – kai labai skauda dantį, ištiko trauma ar kitos bėdos.

L. Juškienė džiaugiasi subūrusi profesionalų ir draugišką klinikos kolektyvą/Laimos Rekevičienės nuotrauka

O kalbant apie paslaugas, tai mūsų klinikoje galima atlikti visas dantų profilaktikos, higienos procedūras, plombavimą, protezavimą, dantų šalinimą – išskyrus protinius dantis. Planuoju, kad ateityje čia dirbs ir dantų chirurgas, taigi bus galima atlikti ir dantų implantacijos procedūras. Žinoma galvojame apie plėtrą ir specialistų paiešką. Labai džiaugiuosi, kad prie mūsų kolektyvo prisijungė nauja gydytoja odontologė Rūta Lelytė, kuri  puikiai sutaria su vaikučiais, yra labai kruopšti, švelni bei dėmesinga. Džiugina, kad yra kolegų pažįstamų, kurie visai mielai sutiktų čia dirbti. Juk Druskininkai – vis dėlto labai patraukli vieta gyventi ir dirbti.

– O kokie pačiai pasirodė Druskininkai, kai tik atvykote čionai dirbti ir gyventi, ir kaip atrodo dabar?

– Prieš atvažiuodama į Druskininkus, miestą įsivaizdavau kiek kitaip. Iki tol mėgdavome atvykti su tėvais pramogauti, taigi viso miesto net ir nemačiau – tik SPA centrus, vandens parką ir netoliese esantį muzikinį fontaną. Net neįsivaizdavau, kad čia gali būti tiek odontologijos kabinetų, maniau, kad jie įrengti tik SPA centruose. O kai vyras mane čia atsivežė, kai pradėjau ieškoti darbo vietos internatūrai, pamačiau, kad miestas yra tikrai didesnis, įdomesnis ir patrauklesnis.

Dabar, kai gyvenu čia, supratau, kad man ir veiklos, ir pramogų užtenka. Jei pritrūksta, nuvažiuojame į didmiesčius. Man tikrai patinka gyventi mažesniame, ramesniame mieste, kuriame nereikia valandų valandas praleisti automobilių kamščiuose.

Abu su Tomu dirbame tikrai daug, todėl norisi kokybiško laisvalaikio, kurį Druskininkai ir siūlo. Visko čia yra – siūlomos ir poilsio, ir sveikatinimo galimybės. Tiesa, SPA malonumais daugiau mėgavausi, kai tik atvykau į Druskininkus, vėliau laiką vis labiau „prarijo“ darbai. Dabar dažniausiai lankomės centre AQUA ir sporto klube – fizinės ištvermės reikalauja profesija. Dar kartais pasilepiname pirčių malonumais.

– O iš kur dažniausiai semiatės tos stiprybės, kurios reikia Jūsų darbe? Juk jis tikrai kasdien reikalauja ir fizinių, ir dvasinių jėgų.

– Stiprybės suteikia vyro ir tėvų palaikymas. Tėveliai padėjo ir kliniką įkurti, nes jauniems žmonėms tai nėra paprasta. Gal dar padeda auklėjimas, charakterio savybės ir optimizmas? Nors, tiesą sakant, po darbo dienos man to nusiraminimo ir nereikia – smagu žinoti, kad padėjau žmonėms išvengti skausmo, sugrąžinau šypseną. O tai ir įkvepia, ir suteikia jėgų. Labai svarbu, kad subūrėme šaunų klinikos kolektyvą. Su manimi dirba burnos higienistė Aistė Augaitė, gydytojo padėjėja Lina Virbalienė ir administratorė Anna Palinskienė.  Visos gražiai bendraujame, esame lyg šeima.

– Jau žinote, kad svajonės pildosi, o kartais – ir gana greitai. Apie ką dabar dažniausiai pasvajojate?

– Žinoma, pasvajojame apie klinikos plėtrą – tam pagrindas jau yra. Dabar belieka svajoti apie šeimos pagausėjimą.

Parengė Laima Rekevičienė

Lauros Juškienės odontologijos kliniką rasite Neravų g. 2A, Druskininkuose
Tel. registracijai ir pasiteirauti 8 636 20000
Darbo dienomis klinikoje esate laukiami nuo 9 iki 18 valandos