Mano dienos – išdalintos žmonėms

Dirbti į Ricielių medicinos punktą sugrįžau, turėdama darbo patirties, aukščiausią felčerės kvalifikaciją. Šis punktas įsikūręs tame pačiame pastate, kuriame baigiau mokyklą. Dirbdama Ricielių medicinos punkte, buvau reikalinga kaimo žmonėms, nesvarbu, kad nerašiau receptų, savarankiškai negydžiau. Juos apžiūrėjusi, prireikus, nukreipdavau pas šeimos gydytoją. Savo darbą išmaniau. Dirbdama Ricielių medicinos punkte, priklausiau Leipalingio ambulatorijai. Šis kolektyvas man buvo nesvetimas – ir anksčiau, dirbdama kitame medicinos punkte, priklausiau šiai ambulatorijai.

O. Stalauskienė ilgus metus dirbo Ricielių medicinos punkto bendrosios praktikos slaugytoja/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Dėkoju visam Leipalingio ambulatorijos kolektyvui, jos vedėjai Janinai Ignorienei už nuoširdų ilgametį darbą, skirtą kaimo žmonių gerovei.

Druskininkų PSPC kolektyvas anksčiau man buvo nepažįstamas, tačiau dirbdama susipažinau su visais bendrosios praktikos gydytojais, bendrosios praktikos slaugytojomis. Tai – nuostabūs medikai, dirbantys žmonėms, siekiantys suteikti pačią aukščiausią medicininių paslaugų kokybę. Lankydavau žmones namuose, turinčius nuolatinę slaugą ar priežiūrą. Vykdžiau visus gydytojų nurodymus.

Dėkoju visam Druskininkų medikų kolektyvui už bendrą darbą, patarimus. Paskutinį kartą užverdama medicinos punkto duris, apkabinu visus Ricielių ir aplinkinių kaimų žmones, su kuriais teko dirbti. Priglaudžiu prie savo juos taip mylinčios širdies ir dėkoju likimui, kad leido su jais dirbti, labiau pažinti, padėti. Apkabindavau senutę ir tarsi išgirsdavau, ką kalba nuo ligos, o gal nuo metų naštos pavargusi jos širdis.

Išeidama, nesudeginu tilto tarp manęs ir mano žmonių. Nesudeginu todėl, kad bet kuriuo metu galėtų kreiptis mano pagalbos. Nesudeginu ir todėl, kad pati tuo tiltu galėčiau sugrįžti pas juos, aplankyti, paguosti, kai bus sunku – patarti. Juk ne veltui 47-erius metus skyriau žmonėms. Dirbdama supratau – ne vien vaistai gydo žmogų. Gydo geras žodis, mokėjimas išklausyti, paguosti, kai jiems sunku.

Išeidama, negaliu nepadėkoti Druskininkų savivaldybei, nes ji yra mano darbo vietos steigėja. Nuoširdžiai dėkoju šios Savivaldybės merui Ričardui Malinauskui už suteiktą galimybę dirbti Ricielių medicinos punkte. Dėkoju jam už nuoširdumą, paprastumą, už visas gerąsias savybes, kurias tik gali turėti žmogus.

Onutė Stalauskienė,
Ricielių medicinos punkto bendrosios praktikos slaugytoja