Kurortologiniai tyrimai atgimsta Druskininkuose

Norime su visais druskininkiečiais pasidalinti džiugiomis naujienomis apie atgimstančius ir šiuolaikiniais moksliniais tyrimo metodais atliekamus kurortologinius tyrimus. Kartu su Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto mokslininkais, AB „Eglės“ sanatorija ir UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ Druskininkų gydyklos gydytojais bei kitais specialistais buvo atliekamas tyrimas, kuris publikuotas tarptautinės specializuotos recenzuojamų mokslinių straipsnių leidyklos „Springer“ žurnale.

Druskininkų gydykla nuo spalio 1 d. druskininkiečius vėl pakvies pasinaudoti itin populiariu keturių dienų sveikatinimo kompleksu „Aš Druskininkietis“/UAB „Druskininkų svaikatinimo ir poilsio centro AQUA“ archyvo nuotrauka

Tyrimo metu buvo nagrinėjamas Druskininkų miesto natūralių gamtinių išteklių purvo ir mineralinio vandens procedūrų poveikis pacientams, sergantiems kelio sąnario osteoartritu. Tyrime dalyvavo 92 pacientai, sergantys pirmojo, antrojo arba trečiojo laipsnio kelio sąnario artroze, patvirtinta radiologiniais tyrimais. Visi pacientai atsitiktine tvarka buvo susiskirstyti į tris grupes. Vienai grupei buvo atliekamos durpinio purvo aplikacijos (dešimties procedūrų kursas kas antrą dieną) ir standartizuotos kineziterapijos (gydomosios mankštos) procedūros (taip pat dešimties užsiėmimų kursas kas antrą dieną). Antra grupė išmėgino aukštos mineralizacijos mineralines vonias ir kineziterapiją, trečia grupė – tik kineziterapines procedūras. Daugybė įvairių parametrų, tokių kaip kelio sąnario, šlaunies, blauzdos apimtys, judesių amplitudės, blauzdą lenkiančių ir tiesiančių raumenų jėgos vertinimas, skausmo intensyvumo, kelio sąnario pažeidimo ir osteoartrito pasekmių klausimynas (KOOS), judėjimo funkcijos ir kita buvo vertinami, prieš pradedant gydymą ir baigus kursą. Siekiant įvertinti galimą ilgalaikį išliekantį purvo aplikacijų ar mineralinio vandens poveikį, tiriami rodikliai (judesių amplitudė, judėjimo funkcija bei subjektyvi funkcinė tiriamojo būklė ir gyvenimo kokybė) buvo pakartotinai vertinami, praėjus 1 mėnesiui po purvo aplikacijų ir/ar mineralinio vandens vonių bei kineziterapijos kurso.

Rezultatai statistiškai patikimai parodė, kad pacientams, kuriems buvo taikytas balneopeloidinis gydymas, pastebimai padidėjo fizinio aktyvumo rodikliai bei sąnario judesio amplitudė ir raumenų jėga, sumažėjo skausmo pojūtis, sąnario apimtis ir sąstingis. Šie pokyčiai turėjo išliekamąjį efektą, praėjus mėnesiui po taikyto gydymo.

Primename, kad osteoartritas yra dažniausia pasaulyje sąnarių liga. Tai imuninė liga, kurios metu susidaro būklė, kai, senstant, sąnarių kremzlės dyla, plonėja, todėl sąnario judesiai tampa skausmingi, sudėtingesni, sąnarys gali patinti. Dažniausiai liga pažeidžia kelio, klubo, stuburo (kaklo ir juosmens), čiurnos sąnarius. Tyrimai rodo, kad osteoartritu serga apie trečdalis vyresnių, nei 65 metų amžiaus žmonių, dažniau – moterų. Šio mokslinio tyrimo rezultatai aiškiai parodo, kad tinkamai paruošti natūralūs gamtiniai veiksniai, tokie kaip mineraliniai vandenys ir durpės, naudojami Lietuvos kurortų reabilitacijos centruose jau daugiau kaip du šimtus metų, yra efektyvi ir turinti ilgalaikį poveikį asmens sveikatai priemonė, o Druskininkų gydykla nuo spalio pirmos dienos visus druskininkiečius vėl pakvies pasinaudoti itin populiariu keturių dienų sveikatinimo kompleksu „Aš Druskininkietis“.

Druskininkų gydyklos informacija