Koordinatorės paslauga Druskininkų poliklinikoje įgauna pagreitį

Druskininkų PSPC plečia savo paslaugų spektrą ir siūlo naujas paslaugas. Poliklinikoje jau ne pirmą mėnesį dirba koordinatorė Rasa Legavičiūtė-Dovidonė, kuri telefonu skambina pacientams ir detaliai informuoja apie jiems priklausančią prevencinę programą ir operatyviai užregistruoja pasitikrinimui – nurodo tikslų laiką, vietą bei kitą aktualią informaciją.

Koordinatorė gali paskambinti bet kuriam nurodyto amžiaus pacientui, priminti ir paraginti, kad atvyktų pasitikrinti pagal jiems priklausančią nemokamą prevencinę programą.

Koordinatorė R. Legavičiūtė-Dovidonė siunčia SMS žinutes su priminimu ir raginimu atvykti pasitikrinti pagal jiems priklausančią prevencinę programą/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkų PSPC naujovė: koordinatorė siunčia SMS žinutes su priminimu ir raginimu atvykti pasitikrinti pagal jiems priklausančią prevencinę programą!

Jei gavote šią žinutę, prašome pacientų susisiekti su koordinatore telefonu 8 659 26366, kuri operatyviai užregistruos pasitikrinimui.

Apie tai, kaip sekasi bendrauti su pacientais, kokios jų reakcijos, sulaukus žinučių, pasakoja koordinatorė R. Legavičiūtė-Dovidonė: „Su pacientais tenka bendrauti labai įvairiais klausimais, todėl šis darbas tikrai nenuobodus. Išmokti kažką nauja tenka kiekvieną dieną. Apie siūlomas prevencines programas galiu pasakyti tiek, kad rūpestis žmonėmis visada nudžiugina pacientus. Paskambinus žmogui, reakcijų, žinoma,  būna įvairių, bet galiausiai prieiname prie bendros nuomonės, kad rūpintis sveikata reikia. Smagu, kad skeptiškų reakcijų būna labai labai retai. Paskambinusi, dažniausiai iškart paskiriu vizito datą ir laiką.

Darbas Druskininkų PSPC su prevencinėmis programomis ir kita veikla nors ir nėra lengva, bet man labai patinka, nes galiu padėti žmonėms. Bendraudama su  žmonėmis,  pajuntu jų nuoširdumą, geranoriškumą.

Dar kartą norėčiau pakviesti žmones pačius aktyviau domėtis ir registruotis dėl prevencinių programų, nes sunku fiziškai visus pakviesti.Visi suprantame, kaip svarbu yra nedelsti, todėl visus Druskininkų PSPC pacientus labai kviečiu registruotis“.

Druskininkų PSPC vykdomos šios valstybės finansuojamos prevencinės programos, leidžiančios laiku pasitikrinti ir išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių susirgimų:

Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa 25-59 metų (imtinai) moterims – vieną kartą per 3 m. tikrinamos moterys nuo 25-34 metų (imtinai), vieną kartą per 5 m. tikrinamos moterys nuo 35-59 metų (imtinai);

Krūties vėžio prevencinė programa 50-69 metų (imtinai) moterims – vieną kartą per 2 metus;

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa 40-54 (imtinai) metų vyrams ir 50-64 metų (imtinai) moterims – vieną kartą per 1 metus;

Prostatos vėžio prevencinė programa vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu;

Storosios žarnos vėžio prevencinė programa 50-74 metų (imtinai) pacientams – vieną kartą per 2 metus.

Pagal Druskininkų PSPC informaciją parengė
Laimutis Genys