Kineziterapeutai po praktikos sėkmingai tęsia karjerą

Kineziterapijos studentė Lina 1989 m. į „Eglės sanatoriją“ atėjo atlikti praktiką. Atsisveikindama, pasakė, kad tikrai sugrįš. Sugrįžo labai greitai. Ir jau 34 metus vyr. kineziterapeutė Lina Žukauskienė yra vienas ryškiausių „Eglės sanatorijos“ šviesulių − kupina energijos ir pozityvumo veda savo kineziterapeutų komandą į priekį, nenustygsta vietoje, tobulėja ir augina naujas kineziterapijos žvaigždes.

Kineziterapeutė L. Žukauskienė jau 34 metus dirba „Eglės sanatorijoje“ / „Eglės sanatorijos“ archyvo nuotrauka

„Suprantu, kad 34 metai vienoje darbovietėje yra išties įspūdinga ir daugeliui sunkiai suvokiama, kaip tai įmanoma! Bet viskas priklauso nuo įmonės, kurioje dirbi. Labiausiai mane žavi tai, kad „Eglės sanatorijoje“ veržliems žmonėms suteikiama visiška laisvė. Turiu omenyje, laisvė tobulėti, mokytis, bandyti įdiegti naujoves. Čia galima drąsiai dalintis savo idėjomis. Žinoma, ne visos jos įgyvendinamos, bet visada išklausomos ir išdiskutuojamos, o kartais, žiūrėk, tavo pasiūlymas jau tapo realybe. Ir dar vienas labai svarbus aspektas, kurį noriu paminėti, tai technika ir technologijos, su kuriomis dirbame. Dirbdama „Eglės sanatorijoje“, visada turėjau išskirtinę galimybę dirbti su naujausiais aparatais, susipažinti su inovacijomis. Tai, kaip specialistei, kaip medicinos atstovei, yra ypatingai svarbu − galimybė augti ir tobulėti, turint visą reikiamą įrangą, žinias ir pacientus, kuriems labiausiai jų reikia“, − mintimis dalijosi kineziterapeutų komandoms Druskininkuose ir Birštone vadovaujanti Lina Žukauskienė.

Pasirinko profesinį kelią pradėti sanatorijoje

Tuo tarpu jauna specialistė Jurgita Januškevičiūtė dar tik pradeda savo profesinę kelionę, kurios startas taip pat prasidėjo nuo praktikos ir tęsiasi toliau. „Tik pradėjusi praktiką „Eglės sanatorijoje“, pastebėjau kolegų besąlygišką norą padėti jaunam specialistui, jų didžiulę meilę savo darbui, kolektyviškumą ir gerą mikroklimatą įmonės viduje. Žavėjausi darbuotojų profesionalumu ir lankstumu. Man, kaip specialistei, taip pat svarbu, kad sanatorijoje aš turėjau galimybę pažinti įvairaus profilio pacientus ir dirbti reabilitacijos komandoje, siekiant bendro rezultato − sveikimo. Visa tai nulėmė mano pasirinkimą savo profesinį kelią pradėti būtent čia“, − prisiminimais apie praktiką dalijosi Jurgita.

Nors, kaip įprasta, praktika trunka neilgai, bet, Jurgitos teigimu, šis laikas buvo labai turiningas ir auginantis, tad ji nusprendė savo profesines žinias gilinti, toliau derindama mokslus ir darbą „Nei viena diena, praleista sanatorijoje, nebuvo ir nėra monotoniška, lygiai tokia pati, kaip praėjusi − kasdien susiduri su iššūkiais, kuriuos spręsti yra tikras malonumas. Tad dirbti čia niekada nenuobodu, „Eglės sanatorijoje“ privalai visada išlikti jaunatviškas ir imlus“, − darbo pradžia džiaugėsi J. Januškevičiūtė.

Šią vasarą būrys kineziterapijos studentų taip pat atliko praktiką „Eglės sanatorijoje“ / „Eglės sanatorijos“ archyvo nuotrauka

Po studijų planuoja sugrįžti dirbti

Šią vasarą būrys kineziterapijos studentų taip pat atliko praktiką „Eglės sanatorijoje“. Rudenį grįždami tęsti studijas, jie dalijosi ateities planais – po studijų sugrįžti į sanatoriją dirbti ir tapti stipriais specialistais.

„Eglės sanatorija“ yra plačiai žinoma, kaip aukšto lygio reabilitacijos įstaiga, todėl buvo labai įdomu pamatyti, kaip joje veikla vykdoma iš vidaus. Renkantis praktikos vietą, būtent „Eglės sanatorijoje“ sužavėjo platus reabilitacijos įrangos spektras bei galimybė pamatyti, kaip jie yra praktiškai taikomi reabilitacijos procese. Praktikos laikotarpiu darbas su įvairaus ligų profilio pacientais suteikė galimybę dar labiau patobulinti savo praktinius įgūdžius, bendravimą ir bendradarbiavimą su pacientais, leido įvertinti silpnąsias puses, kur reikia savo įgūdžius dar tobulinti“, − įspūdžiais po praktikos dalinosi kineziterapijos studentė Sandra.

Ji taip pat pasidžiaugė pamačiusi, kiek daug sanatorijoje žmonių investuoja į savo sveikatą, suvokdami, kad tai reikia daryti, kol dar nesusirgai, tam kad gyventum visavertį gyvenimą. „Tikiu, kad ateityje Lietuvoje sveikatos raštingumas tik augs, prie to mes, kineziterapeutai, galime prisidėti, tiesiogiai ugdydami žmonėse fizinio raštingumo suvokimo svarbą“, − kalbėjo būsima specialistė Sandra.

Kartu su Sandra praktiką „Eglės sanatorijoje“ atlikusi Andželika pirmiausia džiaugėsi kurortine sanatorijos lokacija, kai atrodo, jog šiame kurortiniame mieste, pušų apsuptyje, jau vien įkvėpęs nuostabaus tyro oro, gali pasijusti geriau ar net pasveikti.

„Sanatorijoje taip pat teko susipažinti su jaunu entuziastingu kolektyvu. Čia taikomos naujausios technologijos ir suteikiamos naujausios kineziterapijos srities žinios. Praktikos metu žavėjausi kineziterapeutų atkaklumu ir dėmesingumu klientams, profesionalumu. Ši praktika man suteikė drąsos, bendraujant su klientais, išmokė dirbti komandoje ir pagilino žinias, taikant kineziterapiją“, − praktikos patirtimi pasidalijo kineziterapijos studentė Andželika.

Užsakymo Nr. MDR-422-02