Druskininkų PSPC – nauja ir labai naudinga dantis tausojanti paslauga

Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) nuolat rūpinasi druskininkiečių sveikata ir plečia sveikatos priežiūros paslaugų spektrą. Šiemet čia pradėta teikti nauja – burnos higienos paslauga.

„Suprasdami, kad šiuolaikinės odontologijos paslaugos nėra tik dantų gydymas, bet apima ir ligų prevencijos priemones, Druskininkų PSPC pradėjo teikti naują profesionalios burnos higienos paslaugą. Mokslo įrodyta, kad burnos higienos palaikymas yra būtinas bendrai sveikatai ir gerovei. Tinkama burnos priežiūra ne tik padeda išvengti ertmių ir dantenų ligų, bet ir prisideda prie infekcijos židinių organizme prevencijos. Šios paslaugos svarbą visi galime stebėti, plečiantis privataus sektoriaus pasiūlai, tad džiaugiamės, galėdami mūsų mažiesiems pacientams pasiūlyti profesionalią burnos higieną nemokamai, o suaugusiems – už pastebimai mažesnę, nei vidutinė rinkos, kainą“, – sakė Druskininkų PSPC direktorė Eglė Matienė.

Druskininkų PSPC dirba burnos higienistė G. Svolkinė / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Pakvietė profesionalią specialistę

Nuo šių metų sausio Druskininkų poliklinikoje pradėjo dirbti burnos higienistė Guoda Svolkinė.

Jauna moteris pasakojo, jog šios profesijos paslapčių mokėsi Kauno ir Klaipėdos kolegijose.

„Šią profesiją pasirinkau, nes nuo vaikystės žinojau, kad noriu dirbti odontologijos kabinete. Supratau, kad nenoriu būti odontologe, tačiau norėjau būti burnos higieniste, nes ši paslauga tapo labai populiari. Dabar suprantu, kad tai yra ta profesija, kurios norėjau“, – sakė Guoda.

Paklausta, kokia yra burnos higienos esmė, specialistė sakė, jog tai yra profilaktinė priemonė, kad žmonėms nekiltų papildomų problemų, būtų išvengta gingivitų, periodontitų ir kitų susirgimų. Burnos higienos procedūros metu pašalinami akmenys, taip pat įvertinama, ar viskas burnos ertmėje yra gerai, ar nereikia ko nors gydyti.

Pasidomėjus, kam skirta burnos higienos procedūra, G. Svolkinė patikino, jog ji reikalinga visiems žmonėms, tačiau skirtingais laiko tarpais.

Dažniausiai burnos higiena atliekama kas pusę metų arba vieną kartą per metus, tačiau, esant problemoms, paskiriamas individualus procedūros atlikimo dažnumas.

Senjorai nežino procedūros esmės

Jau tris mėnesius Druskininkuose dirbanti G. Svolkinė sakė, kad dažnai susiduria su tuo, jog žmonės, ypač vyresnio amžiaus, bijo kreiptis dėl šios procedūros, nes nežino jos esmės.

„Jie mano, kad ta procedūra nereikalinga, nes jos niekada nebuvo. Bet, kai pradeda kristi dantys, kai jie tampa paslankūs, žmonės tada džiaugiasi, kad atliko šią procedūrą. Žmonės pastebi, kad net po vienos procedūros dantų būklė pagerėja. Visiems sakau, kad verta išbandyti burnos higieną. Nes tik tada, kai žmogus bus ją išbandęs pats, o ne vadovausis kitų nuomone ar gandais, galės tinkamai įvertinti. Dažniausiai pacientai pastebi, kad po procedūros sumažėjo dantų jautrumas, jų paslankumas, nebekraujuoja dantenos, valantis dantis. Svarbu žmogui suteikti reikiamą informaciją, kodėl tai reikia daryti“, – kalbėjo burnos higienos specialistė.

Procedūros metu galimas ir nuskausminimas, nes, jei jautrios dantenos ar yra stiprus uždegimas, ji gali būti ir skausminga.

Išskirtinis dėmesys – vaikams

Specialistė pasakojo, kad burnos higiena ypač svarbi vaikams. Būtina, kad jie kuo anksčiau pradėtų rūpintis savo dantų būkle.

„Vaikai nuo 14 metų procedūrą gali gauti nemokamai. Jos metu vaikams ne tik atliekame dantų higienos higieną, bet ir pamokome, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, parenkame jiems tinkamas priemones. Vaikai yra ta tikslinė grupė, į kurią mes kreipiamės, norėdami, kad kuo ilgiau išliktų sveiki jų dantys“, – sakė burnos higienistė.

Norint patekti pas burnos higienistę, reikia paskambinti į registratūrą arba internete registruotis per e.sveikatą. Paslaugos kaina – žemiausia Druskininkuose, vos 39 eurai. Nemokama paslauga vieną kartą per metus teikiama vaikams nuo 14 iki 18 metų, taip pat jaunuoliams iki 24 metų, studijuojantiems amatų ir profesinėse mokyklose.

Druskininkų PSPC Odontologijos skyriaus vedėja Edita Sergejeva ragina jaunuolius, kurie mokosi gimnazijoje, vyresnių klasių mokinius aktyviau kreiptis į odontologijos kabinete dirbančią dantų higienistę, kuri pamokys, kaip kontroliuoti burnos ertmės higienos būklę ir padės parinkti individualios priežiūros priemones.

„Taip pat yra dar dvi mokyklos, kuriose planuojame organizuoti pamokėles, jas – pagal mokinių amžių, jiems suprantama kalba – pravestų mūsų burnos higienistė. Tai padės jiems formuoti teisingus įgūdžius“, – sakė skyriaus vedėja.

DĖMESIO! Burnos higienos kaina – tik 39 Eur!

Parengė Laimutis Genys