Druskininkų ligoninės medikai pasirengė gydyti koronavirusu sergančius ligonius

„Galvok apie geriausia, ruoškis – blogiausiam“, – tokia senovės išmintimi vadovaujasi Druskininkų ligoninė, rengdamasi patiems netikėčiausiems koronaviruso viražams ir iššūkiams.

Kursus baigę ligoninės gydytojai ir slaugytojai galės saugiai dirbti su sergančiais COVID-19 ir yra pasirengę galimiems iššūkiams/Druskininkų ligoninės archyvo nuotrauka

Kaip teigė laikinai einanti Druskininkų ligoninės direktorės pareigas Jurgita Matuliauskienė, mūsų ligoninė, ministro Aurelijaus Verygos įsakymu, buvo įtraukta į tų šalies gydymo įstaigų grupę, kurios, esant reikalui, galėtų gydyti koronavirusu užsikrėtusius ligonius.

Praėjusią savaitę Druskininkų ligoninės medikai dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, kaip įrengti darbo vietas, kaip dirbti su pacientais, užsikrėtusiais COVID-19. Ligoninės personalui mokymus surengė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos specialistai.

Mokymai organizuoti dviem etapais: ligoninės personalas prisijungė prie nuotolinio mokymosi sistemos ir susipažino su teorine medžiaga, o tada prasidėjo praktinis etapas, kurio metu ligoninės patalpose personalas mokėsi svarbiausių darbo su sergančiais COVID-19 principų.

Kaip teigė J. Matuliauskienė, mokymų metu mūsų ligoninės medikai susipažino, kaip atlikti pradinį ir nuolatinį standartizuotą paciento būklės vertinimą, deguonies skyrimą įvairiomis priemonėmis, kaip atpažinti dažniausias COVID-19 pacientų ūmias būkles ir kaip suteikti būtinąją pagalbą, taip pat buvo mokomasi atlikti plaučių ventiliaciją.

Šiuos kursus baigė per 60 ligoninės gydytojų ir slaugytojų, jie persikvalifikavo ir galės saugiai dirbti su sergančiais COVID-19.

„Mes mokėmės intensyviai, ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgalį, esame pasirengę galimiems iššūkiams“, – patikino J. Matuliauskienė.

Druskininkų savivaldybės atstovai pabrėžė, kad šių dienų prioritetas ir svarbiausias uždavinys yra druskininkiečių gydymas bei pagalbos jiems suteikimas.