Druskininkų ligoninėje konsultuos nauja gydytoja pulmonologė

Druskininkų ligoninės kolektyvo gretas papildė dar viena jauna profesionali gydytoja – nuo spalio Druskininkų ligoninėje darbą pradeda nauja gydytoja pulmonologė Monika Jašinskaitė. Konsultacijas gydytoja pradės nuo spalio 17 dienos.

Gydytoja pulmonologė M. Jašinskaitė konsultuos pacientus visais kvėpavimo sistemos sutrikimo klausimais/Asmeninio archyvo nuotrauka

– Druskininkų ligoninė džiaugiasi, kad mūsų mieste konsultuoti pradeda jauna gydytoja pulmonologė. Kodėl pasirinkote būtent tokią specializaciją?

– Pulmonologija mane sudomino dar medicinos studijų pradžioje. Tai specialybė, kuri atitiko visus mano kriterijus: sunkūs, bet labai įdomūs pacientai, galimybė atlikti intervencijas. Daugelis pulmonologinių ligų yra lėtinės, todėl galimybė nuolat sekti pacientų sveikatos būklę, atsaką į paskirtą gydymą tik dar labiau sustiprino mano pasirinkimą.

– Kokių nusiskundimų turinčius pacientus konsultuosite?

– Konsultuosiu pacientus visais kvėpavimo sistemos sutrikimo klausimais. Į gydytoją pulmonologą turėtų kreiptis pacientai, jaučiantys įvairios kilmės dusulį, užsitęsusį kosulį, skrepliavimą, krūtinės „veržimą“, atkosėjimą krauju.

– Kodėl pasirinkote dirbti Druskininkų ligoninėje?

– Nemažai mano įvairių sričių kolegų iš Kauno taip pat dirba Druskininkų ligoninėje. Jų paskatinta, prisijungiau prie šios ligoninės kolektyvo. Man puikiai tiko lankstus darbo grafikas, galimybė dirbti šeštadieniais.

– Esate Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos (LPAD) bei Europos respiratologų draugijos (ERS) narė. Nuolatos dalyvaujate profesinių draugijų renginiuose, domitės gydymo naujovėmis, esate mokslinių publikacijų pulmonologijos tema bendraautorė Lietuvoje. Kaip viską spėjate?

– Kaip sakoma, kuo daugiau darai, tuo daugiau spėji. Manau, kad, kai pasirenki tave labai dominančią sritį, tai tampa gyvenimo būdu, o ne darbu.

– Į ką labiausiai turėtų atkreipti dėmesį žmonės, sergantys plaučių ligomis, bronchitais? Dažnai tenka girdėti, kad žmonės, tarkime, susirgę bronchitu, į šią ligą iš pradžių numoja ranka ir susigriebia tik tada, kai ji tampa lėtine.

– Visi pacientai dėl savo sveikatos būklės, bronchito ar kitų plaučių ligų pirmiausia turėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Tačiau, jei bronchitai kartojasi kelis kartus per metus, dažnai vargina dusulio ar kosulio epizodai sezoniškumo metu, reikėtų atvykti gydytojo pulmonologo konsultacijai diagnozės patikslinimui ir gydymo taktikos parinkimui. Taip pat pacientai, sergantys lėtinėmis plaučių ligomis, tokiomis kaip astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, turėtų bent 1 kartą metuose atvykti kontrolei.

– Kas Jums labiausiai patinka Druskininkuose?

– Druskininkai yra kurortinis miestelis, o žinant, kad ligoninėje aš konsultuosiu šeštadieniais, manau, pavyks suderintį darbą ir poilsį. Jau turėjau galimybę apsilankyti vandens parke, SPA, pasivaikščioti po miestą ir išgerti kavos su desertu žymiojoje kepyklėlėje. Žiemos metu, manau, išbandysiu ir slidinėjimą „Snow Arenoje“.

– Ar mūsų kurorto ligoninė patraukli jauniems specialistams?

– Geriausias atsakymas į šį klausimą – vis daugiau pradedančių dirbti jaunų specialistų jūsų ligoninėje. Lankstus darbo grafikas, didėjančios galimybės pacientų ištyrimui, skatina jaunus gydytojus prisijungti prie esamo kolektyvo.

– Kokių pomėgių turite? Kur semiatės jėgų, reikalingų tikrai atsakingam Jūsų darbui?

– Labai svarbu palaikyti balansą tarp darbo ir poilsio. Galbūt ne visada pavyksta tai padaryti, tačiau mano poilsis dažniausiai būna aktyvus. Žaidžiu lauko tenisą, plaukioju baseine, keliauju.

– Kokių turite profesinių ir asmeninių svajonių?

– Šiuo metu taip pat studijuoju Kardiologijos rezidentūroje ir po 2 metų tikiuosi tapti pulmokardiologe. Manau, turėdama dvi specializacijas, pulmonologijos ir kardiologijos, galėsiu dar geriau suprasti pacientus, diferencijuoti dusulio priežastis, parinkti geriausią gydymą.

Užsiregistruoti pas gydytoją galite paskambinę į konsultacinės poliklinikos registratūrą telefonais: +370 (313) 59 144, mob. +370 645 10 431

Laima Rekevičienė