Druskininkų ligoninėje gyvenimas verda: paslaugos teikiamos aktyviai, atidarytas skyrius pacientams, sergantiems COVID-19

Praėjusią savaitę Druskininkų ligoninėje pradėjo veikti atskiras skyrius COVID-19 sergantiems pacientams gydyti. Žmonėms, sergantiems šia liga, skyriuje paruoštos 30 lovų, 10 lovų – su galimybe taikyti deguonies terapiją. Per savaitę tikimasi pilnai su deguonimi sukomplektuoti likusias 20 lovų. Trečiadienio duomenimis, skyriuje guli 14 pacientų – 9 Druskininkų miesto, po 1 Lazdijų ir Vilniaus rajonų bei 3 Varėnos rajono gyventojai. 5 pacientai, sirgę COVID-19, išleisti namo. 1 pacientė nuo COVID-19 ligos sukeltų komplikacijų mirė.

Ligoninėje, kaip priėmimo padalinys, veikia karščiavimo poskyris, kuriame priimami karščiuojantys ir pacientai, kuriems yra įtariama arba nustatyta COVID-19 liga/Ligoninės archyvo nuotrauka

Atsižvelgiant į šios ligos gydymo specifiką, jos gydymui sudaroma medikų grupė, kuri išimtinai rūpinsis būtent šiais ligoniais. Šiuo metu ligoninė dar pajėgi susitvarkyti su personalo poreikiu, tačiau, stebint kitų savivaldybių atvejus, matoma, kad užtenka vos vieno atvejo, kai medikai privalo saviizoliuotis, ir gali atsirasti darbuotojų trūkumas. Siekiant išvengti tokios situacijos ir užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą, tam ruošiamasi iš anksto. Įstaiga sudarinės rezervinį darbuotojų sąrašą, kurie kritiniu atveju būtų pasitelkti darbui.

Taip pat šiuo metu ligoninėje (Vaikų ligų skyriaus patalpose), kaip priėmimo padalinys, veikia karščiavimo poskyris, kuriame priimami karščiuojantys ir COVID-19 liga sergantys pacientai.

Ligoninė nenutraukia ir kitų sveikatos priežiūros paslaugų druskininkiečiams. Toliau vykdomos planinės hospitalizacijos (turintiems neigiamą SARS-CoV-2 RNR (PGR metodu) tyrimo atsakymą, kuris atliktas ne anksčiau, kaip likus 48 val. iki atvykimo į stacionarą), planinės operacijos (pacientams papildomai bus daromi greitieji COVID-19 testai), ambulatorinės konsultacijos ir paslaugos konsultacinėje poliklinikoje, dienos chirurgijos, diagnostinės paslaugos (echoskopijos, rentgeno).

Skyriuose draudžiamas pacientų lankymas. Galima lankyti tik terminalinės būklės pacientus ir pacientus iki 14 metų amžiaus, pagal ligoninės nustatytą tvarką. Siuntinių pacientams perdavimas vykdomas sugriežtinta tvarka.

Vaikams skubi pagalba teikiama ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje ir sprendžiama dėl tolesnio ambulatorinio gydymo ar gydymo stacionare. Siekiant mažinti medicinos personalo, stacionare gydomų suaugusiųjų pacientų ir atvykstančių karščiuojančių vaikų bei jų tėvų užsikrėtimo riziką, ligoninės Vaikų ligų skyriaus gydytojai teikia konsultacijas ir nuotoliniu būdu tel. 8 671 79073. Konsultacijos metu priimamas sprendimas dėl ligonio tiesioginės apžiūros ir gydymo stacionare būtinybės. Šeimos gydytojų nedarbo metu tėvai gali tiesiogiai konsultuotis su ligoninės Vaikų ligų specialistais tel. 8 671 79073. Konsultacijos teikiamos šeimos gydytojams ir gydytojams specialistams. Konsultuojama GMP tarnyba. Dėl planuojamo transportuoti į stacionarą ligonio būtina susisiekti su budinčiu vaikų ligų gydytoju tel. 8 671 79073. Konsultacijos teikiamos visą parą!

Į klausimą, kodėl Druskininkų ligoninė buvo pasirinkta kaip COVID-19 ligonių gydymo įstaiga, Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė pakomentavo, kad, remiantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro sprendimu, Druskininkų ligoninė, kaip viena iš geriausiai atitinkanti infrastruktūros reikalavimus ir pasiruošimą, tapo COVID-19 ligonių gydymo įstaiga. Šiuo metu tokia įstaiga regione yra ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė. Druskininkų ligoninės direktorė E. Raulušaitienė taip pat pažymėjo, kad tik po diskusijų ir įtikinėjimų su LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais pavyko užsitikrinti, kad ne visa ligoninė tampa COVID-19 ligonių gydymo įstaiga – bus ir toliau teikiamos nuolatinės gydymo paslaugos taip reikalingos druskininkiečiams. Tuo tarpu po savaitės pradžioje vykusio pokalbio su Vilniaus regiono ligoninių vadovais, LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, organizuojančia įstaiga Santaros klinikomis, buvo nuspręsta, kad Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė uždaro paskutinį terapinį skyrių ir pacientams teikia tik būtinąsias paslaugas bei gydo sergančiuosius COVID-19 liga. Tad papildomą srautą terapinių pacientų privalės priimti ir Druskininkų ligoninė. „Situacija pakankamai įtempta, bet labai tikiuosi, kad bendromis pastangomis sugebėsime užtikrinti druskininkiečiams svarbių paslaugų nenutrūkstamą tiekimą“, – sakė Druskininkų ligoninės direktorė E. Raulušaitienė

Parengė Laima Rekevičienė