Viečiūnų miestelio pokyčiai: sutvarkytos viešosios erdvės, įrengta patogi sporto ir laisvalaikio infrastruktūra

2000-aisiais Druskininkų savivaldybės dalimi tapusi Viečiūnų gyvenvietė per dvidešimt metų neatpažįstamai pakeitė savo veidą ir išaugo į gražų miestelį. Druskininkų savivaldybė kartu su miestelio bendruomene įgyvendino daug reikšmingų projektų: sutvarkytas Druskininkus ir Viečiūnus jungiantis kelias, šalia jo įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, įrengti bendruomenės namai ir sutvarkytas šalia esantis parkas, sutvarkyta aplinka, ugdymo įstaigos, o šį mėnesį baigiamas įgyvendinti trejus metus vykęs projektas „Viečiūnų viešosios erdvės pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Projekto tikslas – sumažinti gyvenamosios aplinkos kokybės netolygumus, skatinat socialinę bei ekonominę plėtrą Viečiūnų miestelyje.

Vienas iš svarbiausių projekto darbų – šalia mokyklos įrengtas naujas universalus sporto aikštynas, kurį jau išbandė ir mažieji Viečiūnų bendruomenės nariai, ir laisvalaikį gryname ore mėgstantys leisti gyventojai/Viečiūnų progimnazijos archyvo nuotraukos

Vienas iš svarbiausių projekto darbų – šalia mokyklos įrengtas naujas universalus sporto aikštynas, kurį jau išbandė ir mažieji Viečiūnų bendruomenės nariai, ir laisvalaikį gryname ore mėgstantys leisti gyventojai. Šias erdves viečiūniškiai ypač įvertino karantino metu, rinkdamiesi sportą gryname ore.

Stadione paklota ilgaamžė universali danga, puikiai tinkanti futbolui, bėgiojimui ir kitoms sporto šakoms. Taip pat įrengti nauji bėgimo takai, atnaujintos krepšinio  ir tinklinio aikštelės, nauja šuoliaduobė bei multifunkciniai lauko treniruokliai.

Įgyvendinant projektą, daug dėmesio skirta ir gatvių infrastruktūrai. Atnaujinta daugiau kaip 700 metrai Verpėjų g. dangos, šalia įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, kuris jungiasi su natūralios dangos miško taku, vedančiu per Senuosius Viečiūnus – unikalų senąjį kaimą, turintį gilią istoriją bei gausų lankytinų objektų. Įrengtas naujas autobusų laukimo paviljonas, automobilių stovėjimo aikštelė bei pastatytas informacinis stendas, kuriame atvaizduota pėsčiųjų-dviračių takų bei šiaurietiško ėjimo trasa, einanti per Senuosius Viečiūnus.

Įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, naujas autobusų laukimo paviljonas, automobilių stovėjimo aikštelė bei pastatytas informacinis stendas/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Atnaujintas ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų, pėsčiųjų perėjų apšvietimas. Modernūs ir šiuolaikiški, didesnę važiuojamosios dalies bei šaligatvių dalį apimantys šviestuvai įrengti spalio mėnesį.

„Projekto metu sukurta infrastruktūra sudaro galimybes Viečiūnų miestelio bendruomenės nariams saugiai ir aktyviai leisti laisvalaikį net ilgais žiemos vakarais. Pasivaikščioti apšviestais naujais dviračių takais, sportuoti lauke dabar daug saugiau ir smagiau“, – sakė Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Vita Petkevičiūtė-Siliūnienė.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės ir Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis. Bendra projekto vertė – 673,8 tūkst. Eur, iš jų 623,3 tūkst. Eur – ES fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos ir 50,5 tūkst. Eur – Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšos.

Ričardas Malinauskas, Druskininkų savivaldybės meras: „Viečiūnų bendruomenė yra pavyzdys, kokius pokyčius galima padaryti, labai norint ir tikslingai dirbant petys į petį.

 Per dvidešimt metų nuveikėme tikrai daug svarbių darbų, kurie pakeitė, pagerino viečiūniškių gyvenimą. Šis, trejus metus trukęs projektas, atnešė pastebimų teigiamų pokyčių.

Ypač juo džiaugiasi miestelio, sporto bei mokyklos bendruomenės, nes jų kasdien naudojama infrastruktūra tapo patogesnė ir patrauklesnė.

Pabaigus įgyvendinti vienus projektus, jau laukia kiti – šiais metais skirta 500 tūkst. eurų nenaudojamų buvusio baseino patalpų rekonstrukcijai į Viečiūnų bendruomenės edukacinį centrą. Šis projektas taip pat labai svarbus ir laukiamas.“

Alvydas Varanis, Viečiūnų seniūnijos seniūnas: „Druskininkų kurorto ir aplinkinių teritorijų plėtra lėmė, kad pagal gyventojų skaičių Viečiūnai tapo vienu didžiausių miestelių Alytaus apskrityje. Jaunos šeimos čia noriai perka butus, statosi gyvenamuosius namus. Atsižvelgdami į gyventojų poreikius, stengiamės išnaudoti visas galimybes kurti ir investuoti, kad gerėtų gyventojų gyvenimo kokybė.

Šis projektas taip pat prisidėjo prie to, kad miestelyje gyventi būtų saugu, smagu ir gera.“