Druskininkų ligoninė siūlo daugybę sveikatos ištyrimo programų – galimybė išsitirti prieinama visiems norintiems

Ko gero, jau daugelis druskininkiečių ir miesto svečių spėjo pasinaudoti Druskininkų ligoninės siūlomomis sveikatos ištyrimo programomis – jų pasiūloma vis naujų ir įvairesnių. Tokią galimybę suteikia ligoninėje esanti Klinikinė diagnostinė laboratorija, kurioje dirba kvalifikuoti specialistai, naudojama moderni, vis atnaujinama įranga, atitinkanti tarptautinius standartus.

Plačiau apie ligoninės teikiamas paslaugas ir sveikatos ištyrimo galimybes papasakojo Druskininkų ligoninės Klinikinės diagnostinės laboratorijos medicinos biologė Miglė Kavaliukienė.

Medicinos biologė M. Kavaliukienė: „Džiaugiamės, kad Druskininkų ligoninėje galime suteikti pačias kokybiškiausias paslaugas ir savo rūpestį kiekvienam pacientui – nuo tyrimo registravimo, kraujo paėmimo iki tyrimų atlikimų ir jų interpretavimo“ / Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Kodėl Druskininkų ligoninė sumanė druskininkiečiams ir kurorto svečiams pasiūlyti daugybę sveikatos ištyrimo programų?

– Dažniausiai ligonines žmonės pasiekia, kai skundžiasi vienu ar kitu sveikatos negalavimu ar sirgdami. Mes sukūrėme sveikatos ištyrimo programas tam, kad žmonės, dar nejausdami sveikatos sutrikimo, pagal tyrimų rezultatus galėtų įvertinti savo sveikatos būklę. Žmonės turėtų atkreipti dėmesį į tuos tyrimus, kuriuose jau matomi pokyčiai, ir stengtųsi imtis prevencinių veiksmų, kad galėtų išvengti ligos. Savo pacientams siūlome ne tik pavienius tyrimus, bet ir išsamias, jų poreikius atitinkančias ištyrimų programas. Galime pasiūlyti kiekvieno organo ir jo sistemos programas. Esame sukūrę specializuotas programas vaikams, moteris ir vyrams, taip pat siūlome sezonines ištyrimų programas – pagal tuo metu vyraujančius pacientų sveikatos nusiskundimus. Na, o jei nerandate programos, kuri jums būtų reikalinga, drąsiai kreipkitės, jums sukursime ir tokią!

Klinikinėje diagnostinėje laboratorijoje tyrimus atlieka ilgametę patirtį turinčios biomedicinos technologė Aušra ir medicinos biologė Miglė / Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Ar žmonės aktyviai naudojasi programomis? Kuri iš jų populiariausia?

– Taip, žmonės pastaruoju metu aktyviau ir atsakingiau pradėjo rūpintis savo sveikata, dažniau atlieka ištyrimų programas. Galime pasidžiaugti, kad jei ankščiau didžioji dalis pacientų buvo vyresnio amžiaus žmonės, dabar sveikata vis labiau rūpinasi ir jauni. Sunku būtų įvardinti pačią populiariausią programą, nes jų – ne viena. Ir visada sulaukiame teigiamo grįžtamojo ryšio iš pacientų.

Viena iš populiariausių ištyrimo programų buvo „Moters ištyrimo programa“, kuri leido labai plačiai ir išsamiai įvertinti moters sveikatos būklę. Šiuo metu pas mus atliekama „Rudens ištyrimo programa“ sulaukė dėmesio jau pirmą dieną, vos ją paskelbus. Džiaugiamės, kad į mūsų ligoninę sugrįžta nuolatiniai pacientai ir vis sulaukiame naujų – ne tik iš Druskininkų savivaldybės, bet ir iš visos Lietuvos bei užsienio.

Ir toliau stengsimės dėl kiekvieno paciento, suteikdami aukštos kokybės, operatyviai ir kokybiškai atliktus tyrimus!

– Kraujo tyrimas prasideda nuo procedūrinio kabineto ir ten dirbančių medikų. Ligoninės procedūriniame kabinete dirbančios bendrosios praktikos slaugytojos sulaukia ne vieno kliento pagyrų, kad kraują paima be skausmo ir diskomforto jausmo.

– Džiaugiamės, kad Druskininkų ligoninėje galime suteikti pačias kokybiškiausias paslaugas ir savo rūpestį kiekvienam pacientui – nuo tyrimo registravimo, kraujo paėmimo iki tyrimų atlikimų ir jų interpretavimo. Todėl mums labai svarbi pacientų nuomonė, į kurią visada atsižvelgiame. Tai yra mūsų motyvacija augti ir tobulėti.

– Kokius svarbiausius tyrimus rekomenduojama atlikti, norint stebėti savo sveikatą?

– Pirmasis žingsnis, sekant savo sveikatos būklę, yra bendras kraujo tyrimas. Jis reikalingas, ne tik jaučiant sveikatos negalavimus, bet ir profilaktiniais tikslais. Labai svarbūs medžiagų apykaitos tyrimai, tokie kaip gliukozės, cholesterolio kiekio nustatymas. Jie leidžia įvertini diabeto ir aterosklerozės riziką.

Svarbūs yra mikroelementų tyrimai, kurie turėtų būti atliekami profilaktiškai. Kepenų ir inkstų tyrimai, tokie kaip kreatininas, aspartataminotransferazė ir alaninaminotransferazė, leidžia įvertinti šių organų būklę.

Su skydliaukės problemomis susiduria labai dažnas žmogus, šio organo hormonai yra atsakingi už viso organizmo medžiagų apykaitą, todėl profilaktiškai svarbu išsitirti tirotropiną – skydliaukės hormoną.

Vėžiniai žymenys taip pat turi būti atliekami profilaktiškai, ypač jie svarbūs, turint padidėjusią vėžinio susirgimo tikimybę bei stebint ligą. Taip pat svarbu įvertinti vitaminų kiekį organizme, nes jie turi įtakos mūsų imunitetui ir emocinei sveikatai.

Ligoninės procedūriniame kabinete dirbančios bendrosios praktikos slaugytojos Kristina ir Aurelija / Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Kuo ypatinga Druskininkų ligoninės klinikinė diagnostikos laboratorija? Kokios kvalifikacijos specialistai joje dirba? Kokia įranga naudojama?

– Galime didžiuotis, kad mūsų laboratorijoje naudojama moderni ir nuolat atnaujinama įranga, atitinkanti tarptautinius standartus. Mūsų laboratorija remiasi vidinės kontrolės standartais ir išorinėmis kokybės vertinimo programomis, vadovaujamės tarptautiniais ir nacionaliniais standartais. Mūsų Klinikinėje diagnostinėje laboratorijoje atliekamiems tyrimams taikomi itin aukšti kokybės standartai. Čia diegiami naujausi ir pažangiausi tyrimo metodai. Galime pasiūlyti aukštos kokybės ir objektyvius laboratorinių tyrimų rezultatus. Klinikinėje diagnostinėje laboratorijoje atliekami hematologiniai, bendraklinikiniai, biocheminiai, imunologiniai ir mikrobiologiniai tyrimai, šiuos tyrimus atlieka ilgametę patirtį turinčios biomedicinos technologės ir medicinos biologės.

– Ar visi tyrimai atliekami vietoje? Koks tyrimo atlikimo pranašumas, kai jie atliekami čia ir dabar?

– Pacientams galime pasiūlyti didelį spektrą tyrimų, kurie yra atliekami mūsų Klinikinėje diagnostinėje laboratorijoje, todėl galime užtikrinti itin aukštą atliekamų tyrimų kokybę, greitį ir tyrimų rezultatų patikimumą, išvengiant ėminių transportavimo metu galimų netikslumų.

Labai maža dalis retesnių tyrimų iškeliauja į kitas laboratorijas.

– Į kokius rodiklius žmonės, savarankiškai atlikę kraujo tyrimus, turėtų atkreipti dėmesį ir nedelsdami kreiptis į gydytojus?

– Visi tyrimų rodikliai yra labai svarbūs, todėl, bet kurio rodiklio rezultatui nukrypus nuo normos, rekomenduojame pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Evelina Raulušaitienė, Druskininkų ligoninės direktorė: „Viskas prasidėjo nuo pačių pacientų vis dažniau išreiškiamo noro pasidaryti tyrimus profilaktiškai. Žmonės su tokiu prašymu kreipdavosi į mūsų Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių ir į Konsultacinę polikliniką. O ko nepadarysi dėl paciento!

Mieste mes esame vienintelė sveikatos priežiūros įstaiga, kuri turi tokią Klinikinę diagnostinę laboratoriją, kurioje visą parą tyrimus atliekame vietoje. Mums nereikia niekur vežti mėginių, todėl ir tyrimų kainą galime pasiūlyti labai gerą. Išaugo tik tyrimų skaičius, tačiau juos atlieka tie patys Klinikinės diagnostinės laboratorijos darbuotojai. Mums nereikėjo priimti papildomai žmonių.

Žinoma, labai svarbus siūlomos paslaugos faktorius yra darbuotojai, kurie dirba procedūriniame kabinete. Geriausias sprendimas buvo sukomplektuoti patyrusių bendrosios praktikos slaugytojų komandą. Jos turi didelę patirtį, imant kraują ir vaikams, ir suaugusiesiems. Žinia, kad ligoninėje, procedūriniame kabinete, puikiai pataiko į veną ir galima pasidaryti tyrimus už labai gerą kainą, mieste pasklido labai greitai.

Šiandien mes sulaukiame daugybės pacientų ne tik iš Druskininkų, bet ir iš aplinkinių miestų. Žmonės, atvykę pailsėti, dažnai užsuka pasidaryti ir kraujo tyrimų, neatsistebėdami maloniu aptarnavimu ir labai geromis tyrimų kainomis.

Toks ir yra mūsų tikslas – palaikyti visuomenę, pacientus, kurie rūpinasi savo sveikata ir turi bent menkiausią galimybę atlikti papildomus kraujo tyrimus ar juos pasidaryti profilaktiškai. O didžiausias įvertinimas, kai jie padėkoja, kad pavyko aptikti įvairias ligas ar vėžinius susirgimus ankstyvose stadijose. Pamenu, per Savivaldos dieną priėjo jauna moteris, vilnietė, kuri prieš metus buvo atvykusi su šeima į Druskininkus pailsėti ir sudalyvavo renginyje, kuriame mes atlikinėjome tyrimus. Ji nuoširdžiai padėkojo, kad visai netikėtai po tyrimų atlikimo jau buvo aptiktas pirmos stadijos kiaušidžių vėžys, kuris, sėkmingai pritaikius gydymą, atsitraukė. Tokių sėkmingų istorijų yra daugybė. Bet viskas priklauso tik nuo pačių žmonių noro tikrintis. Ir ne tik apie kraujo tyrimus kalbu. Svarbu neapsileisti ir laiku kreiptis į specialistus, dalyvauti prevencinėse programose – jose dalyvaudami, tyrimus galite atlikti nemokamai.“

Parengė Laima Rekevičienė