Druskininkiečiams – nemokamos paliatyviosios pagalbos ir slaugos ligonio namuose paslaugos

VšĮ „Lietuvos hospisas“ Alytaus filialas teikia nemokamas paliatyviosios pagalbos ir slaugos ligonio namuose paslaugas. Šias nemokamas paslaugas gali gauti ir Druskininkų savivaldybės gyventojai.

Paliatyvioji pagalba teikiama pacientams, sergantiems sunkia, nepagydoma progresuojančia
liga / Asociatyvi nuotrauka

Paliatyvioji pagalba teikiama pacientams, sergantiems sunkia, nepagydoma progresuojančia liga.

Hospise, siekiant sumažinti pacientų jaučiamą vienišumą, skausmus, pagerinti gyvenimo kokybę, palaikyti paciento artimuosius, taikoma kompleksinė simptomų kontrolė, teikiama medicininė, psichosocialinė ir dvasinė pagalba.

Tam, kad pacientas galėtų gauti paliatyviąją pagalbą, jis, ar jį prižiūrintis asmuo, turi kreiptis į savo gydantį ar šeimos gydytoją ir paprašyti išrašyti siuntimą paliatyviąjai pagalbai.

Hospiso komanda, gavusi gydytojo siuntimą, susisieks su pacientu telefonu dėl pirmojo vizito jo namuose.

Pirmą kartą namuose pacientą aplankys VšĮ „Lietuvos hospisas“ komandos gydytojas, kuris, įvertinęs būklę, paskirs gydymą ir su pacientu ar jo artimaisiais aptars individualų hospiso komandos narių (gydytojo, slaugytojos, slaugytojos padėjėjos, socialinės darbuotojos, psichologo ar kitų reikalingų specialistų) apsilankymo namuose grafiką.

Aptarus ir suderinus pagalbos apimtis, hospiso komandos specialistai bei savanoriai namuose lankysis individualiai pagal paciento ir šeimos poreikius.

Kontaktai pasiteirauti išsamesnės informacijos: https://www.alytaushospisas.lt/, tel. 8 610 00758, el. p.
druskininkai@alytaushospisas.lt