Kaimiškųjų bendruomenių projektams – finansinė parama

Aktyvios kaimiškosios bendruomenės – Druskininkų stiprybė. Jos kasmet gražina savo aplinką, aktyviai dirba ir sėkmingai įsitraukia į turizmą skatinančias veiklas.

Norint paskatinti bendruomenių veiklą, padėti joms telkti gyventojus bei įgyvendinti svarbius darbus, liepos mėnesį buvo paskirstytos specialiai bendruomenių projektams skirtos lėšos.

Daugiau kaip 14 tūkst. eurų buvo skirta aštuonių bendruomenių – Ricielių, Stračiūnų, Leipalingio, Jovaišių, Jaskonių ir Naujasodės, Švendubrės, Viečiūnų, Neravų – projektams įgyvendinti.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, bendruomenės, rašydamos projektus, rinkosi skirtingus prioritetus – populiariausi projektai skirti tradiciniams reginiams, aplinkos tvarkymui, edukacijoms ir kitoms bendruomenių reikmėms, bet buvo ir labai originalių idėjų.

Neravų seniūnaitijos seniūnaitė R. Bocisienė / Asmeninio archyvo nuotrauka

Šiais metais daugiausia bendruomenių nusprendė atnaujinti bendruomenės namų infrastruktūrą: Ricieliuose planuojama įrengti vandens tiekimo sistemą į pirtį, Jovaišiuose – atnaujinti bendruomenės namų fasadą, Jaskonių ir Naujasodės bendruomenė ketina gerinti infrastruktūrą ir investuoti į bendravimą skatinančią išvyką. Kultūrinę-pažintinę išvyką planuoja organizuoti ir Švendubrės bendruomenė, o Stračiūnai lėšų skirs į Žolinių šventės organizavimui.

Neravų bendruomenė skirtas lėšas panaudojo savo įgyvendinto projekto „Orientacinė nuotykių trasa“ stiprinimui.

Originalų projektą – Neravų iššūkių taką –  visi norintieji gali išbandyti nuo šių metų.

Pasak idėjos autorės, Neravų seniūnaitijos seniūnaitės Rimos Bocisienės, neraviškiai užsibrėžė tikslą – sukurti tokį regioninį produktą, kuris, panaudojant esamus vietos išteklius ir infrastruktūrą, atskleistų Neravų kaimo bendruomenės krašto unikalumą. Ir po ilgų ieškojimų jiems puikiai pavyko.

Leipalingio bendruomenės pirmininkė Ž. Krivonienė / Asmeninio archyvo nuotrauka

„Kviečiame Neravuose išbandyti naujai įrengtą maršrutą, kurį gal net labiau galima vadinti pabėgimo kambariu po atviru dangumi. Vietos gyventojai ir svečiai, mėgstantys intriguojančius potyrius, keliaudami Neravų kaime įrengtu taku, ne tik dalyvaus orientacinėje pramogoje „Uždraustasis miškas“, kurios metu sužinos apie vietovės unikalumą, bet ir turės įveikti įvairias interaktyvias užduotis, naudodami šiuolaikines technologines priemones, loginį mąstymą ar tiesiog gerą intuiciją bei išradingumą“, – sako R. Bocisienė.

Registruotis šiai smagiai pramogai galima telefonu 8 618 136 44.

Leipalingio miestelio bendruomenė įgyvendins projektą, skirtą sukurti edukacines programas, reprezentuojančias miestelio širdyje esantį dvarą.

Pasak Leipalingio bendruomenės pirmininkės Žanetos Krivonienės, atnaujinus Leipalingio dvarą lankytojų srautas iš Lietuvos ir užsienio kasmet auga, todėl kilo poreikis kurtis naujas edukacines programas.

Bendruomenės „Versmė“ pirmininkė J. Vaičiulionienė: „Nuo 1988 iki 1995 m. veikusios Viečiūnų televizijos sukauptus archyvus norime išsaugoti ir perrašyti juos šiuolaikine profesionalia technika ir programine įranga.“

„Su bendruomenės nariais, pagal VVG projektą „Druskininkų krašto garsintojai“, dirba režisierė Asta Žiurinskienė. Greitai bus pristatyta programa apie keturių seserų gyvenimą dvare ir jų pomėgius. Už savavaldybės skirtas lėšas bus pasiūti nauji drabužiai edukatoriams, nupirkta reikalingų priemonių. Įsigysime šiek tiek baldų, vitrinų amatininkų, kurie nori parduoti savo gaminius, darbų eksponavimui, edukacinių priemonių. Tikimės, kad sukursime edukacinę programą, kuri atspindės mūsų miestelio istoriją ir turės išliekamąją vertę“, – sakė Ž. Krivonienė.

Praėjusiais metais vaikų žaidimų aikštelę atnaujinusi Viečiūnų bendruomenė „Versmė“ šiais metais nusprendė išsaugoti miestelio istoriją.

Viečiūnų gyvenvietės varomoji jėga ilgus metus buvo Viečiūnų fabrikas. 1963 m. fabrikui pradėjus savo veiklą, išaugo ir gyvenvietė. Viečiūnų Antalaukėje, ant Molės kalno, vienas po kito iškilo daugiabučiai gyvenamieji namai, vaikų lopšelis-darželis, ambulatorija, vėliau – mokykla. Ilgamečio fabriko direktoriaus Algirdo Norkūno dėka suburta Viečiūnų krepšinio komanda „Drobė“, kurią treniravo Algirdas Gedminas, garsino Viečiūnus visoje Lietuvoje. Fabriko gyvavimo metu miestelyje virte virė aktyvus sportinis, kultūrinis gyvenimas, nuo 1988 iki 1995 m. veikė net nuosava televizija. Televizijos įkūrėjas ir vadovas Bronius Neniškis tuomet viską įamžino ir per septynerius metus sukaupė didelį kraitį archyvinės medžiagos, kuri viečiūniškiams yra labai brangi. Šiuo projektu norime išsaugoti archyvinę medžiagą, perrašyti ją šiuolaikine profesionalia technika ir programine įranga“, – sakė bendruomenės „Versmė“ pirmininkė Jūratė Vaičiulionienė.

Neraviškiai stengėsi sukurti tokį regioninį produktą, kuris atskleistų Neravų kaimo bendruomenės krašto unikalumą / Druskininkų savivaldybės koliažas
Leipalingio bendruomenė sukurs edukacinę programą, kuri atspindės miestelio istoriją ir turės išliekamąją vertę / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

„Bendruomenių aktyvumas džiugina – jos visos skirtingos, bet turi aiškius norus, planus. Smagu, kad, nors ir maža dalimi, galime prisidėti prie jų įgyvendinimo. Lėšas bendruomenių projektams skiriame kasmet, matome, kaip atsakingai jie yra įgyvendinami ir džiaugiamės, matydami rezultatus. Visi projektai yra svarbūs ir reikalingi. Svarbiausia, kad jie atliepia kiekvienos bendruomenės žmonių poreikius“, – sakė meras Ričardas Malinauskas.