Angliarūgštės injekcijos – ir grožiui, ir sveikatai

Druskininkų sveikatingumo ir poilsio komplekse „Grand SPA Lietuva“ sėkmingai taikomas vienas iš naujesnių refleksoterapijos gydymo metodų angliarūgštės injekcijos. Po oda suleidus angliarūgštės dujų, malšinama daugelis lėtinių skausmų, įsisenėjusių negalavimų, gerėja bendra savijauta.

Vis daugiau žmonių atranda, kad skausmą malšinti galima ne tik tabletėmis. Be to, poveikis išlieka ilgiau. Angliarūgštės injekcijos į poodinį sluoksnį daugeliui, kenčiančių lėtinius skausmus, būna tikras atradimas.

 

Gerėja savijauta

Kaip pasakojo „Grand SPA Lietuva“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Dalia Vosylienė, tokios procedūros sumažina organizmo pH, dėl to padidėja kolageno skaidulų elastingumas, toliau organizme vykstant cheminėms reakcijoms audinių terpė tampa šarminė, kraujagyslės atsipalaiduoja, dingsta spazmai, dėl to pagerėja kraujotaka ir sumažėja skausmas. „Šios procedūros ypač tinka lėtinių sąnarių, nugaros skausmų, radikulito atveju. Tai ne momentinis ūmaus skausmo mažinimas. Jis tinka įsisenėjusiam skausmui, o injekcijos poveikis išlieka iki mėnesio, tad žmogui savijauta pagerėja ilgam, – sakė gydytoja. – Angliarūgštės injekcijos šalia įvairių priderintų fizioterapijos procedūrų, masažų efektyviau mažina skausmą, ir žmogus ilgiau jaučiasi komfortiškiau.“

Kaip dirbdama įsitikino D. Vosylienė, šios procedūros veiksmingos ne tik sergantiems kaulų ir raumenų sistemos ligomis – artroze, reumatoidiniu artritu, tendinopatija (sausgyslių skausmais, su kuriais dažnai susiduria sportuojantys ir traumas patiriantys), bet ir kamuojamiems periferinės nervų sistemos ligų, prie ginekologinių ir urologinių susirgimų.

Dar svarbu, kad šios procedūros mažina kraujospūdį, todėl jas taikant su kitomis kraujospūdį mažinančiomis priemonėmis, pasiekiamas geresnis efektas. Angliarūgštę leidžiant į akupunktūrinius taškas, efektas vėl bus kitoks.

„Daugiausia SPA klientų ir kreipiasi dėl lėtinių skausmų, dėl raumenų įtampos, ypač kaklo, pečių srityje. Juos patiria dirbantys sėdimą prie kompiuterio darbą. Suleidžiame toje vietoje angliarūgštės, atsipalaiduoja raumenys ir žmogus iškart geriau pasijaučia“, – pasakojo D. Vosylienė.

„Grand SPA Lietuva“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Dalia Vosylienė sakė, kad šios procedūros ypač tinka lėtinių sąnarių, nugaros skausmų, radikulito atveju/„Grand SPA Lietuva“ nuotrauka

 

Kiek pacientui reikia skirti angliarūgštės, sprendžiama individualiai, priklausomai nuo negalavimų ar kosmetinio poveikio/„Grand SPA Lietuva“ nuotrauka

Jaunatviškai išvaizdai

Pasak gydytojos, angliarūgštės injekcijos tinka ir nesiskundžiantiems jokiais skausmais. „Kadangi šios procedūros suaktyvina medžiagų apykaitą, skatina labiau gamintis kolageną, nuo kurio priklauso odos stangrumas, elastingumas, jos atsinaujinimas. Tai ypač svarbu siekiant išlaikyti jaunatvišką išvaizdą. Todėl angliarūgštės injekcijos gali būti taikomos kaip kosmetinės procedūros, – teigė D. Vosylienė. – Be to, po oda suleista angliarūgštė skaido riebalines ląsteles ir tokiu būdu mažina riebalinį sluoksnį.“

Be to, kaip sakė gydytoja, angliarūgštės procedūros nurūgština organizmą, tad stiprėja imunitetas, gerėja nuotaika, darbingumas.

Kiek pacientui reikia skirti angliarūgštės, sprendžiama individualiai, priklausomai nuo negalavimų ar kosmetinio poveikio. „Paprastai rekomenduojama 5-10 procedūrų, daromų kasdien ar kas antrą dieną. Žiūrint, ko siekiama“, – pasakojo gydytoja.

 

„Lietuvos žinios“
Jūratė Mičiulienė

Užsakymo Nr. MDR-148-002