5 svarbūs profilaktiniai dantų gydymo būdai

Apie profilaktinį dantų gydymą tikriausiai teko girdėti kiekvienam savimi besirūpinančiam asmeniui. Profilaktinis dantų gydymas – tai praktika, skirta prižiūrėti dantis, kad šie kuo ilgiau išliktų sveiki. Ji itin svarbi, norint džiaugtis sveikais dantimis ir gražia šypsena. Šios procedūros skirtos ėduonies, emalio dilimo, gingivito profilaktikai.

  1. Nuodugnus burnos ištyrimas

Apsilankius pas odontologą, šis pirmiausiai atliks išsamią burnos apžiūrą, kuri gali apimti bet kurį iš šių dalykų:

  • Burnos vėžio patikra. Gydytojas apžiūrės kaklą, lūpas, liežuvį, veidą, gerklę, dantenas bei supančius audinius, ar nėra galimų burnos vėžio užuomazgų.
  • Rentgenografija. Kartais specialistui tenka pasitelkti specialiuosius tyrimus, kad būtų laiku diagnozuoti navikai, cistos, kaulų skilimas ar retėjimas. Rentgenografija naudojama ir dantų šaknų bei lokalizacijos įvertinimui.
  • Dantenų ligų tyrimas. Tikrinamos dantenos ir dantis supantys kaulai, kurie gali galėtų išduoti apie periodonto ligas.
  • Esamų restauracijų tikrinimas. Jei turite plombų, vainikėlių ar implantų, odontologas patikrins jų esamą būklę.
  1. Burnos higiena

Profilaktiniam dantų gydymui priskiriama profesionaliai atliekama burnos higiena, kuri susideda iš šių pagrindinių žingsnių:

  • Apnašų šalinimas. Apnašos – balkšva plėvelė, susidaranti iš bakterijų, maisto likučių ir seilių derinio. Bakterijos yra toksiškos ir jų nepašalinus gali atsirasti burnos ertmės bei dantenų uždegimą.
  • Dantų akmenų naikinimas. Akmenys – tai sukalkėjusios apnašos, kurios kaupiasi danties paviršiuje. Paprastai jie susidaro žemiau arba ties dantenų linija ir naikinami tik specialiais įrankiais.
  • Dantų poliravimas. Specialisto atliekamas poliravimas padeda atsikratyti ant dantų esančių dėmių ir apnašų, kurias panaikinus dantys atrodo gerokai švaresni.
  1. Dantų silantai

Silantai – tai plonas plastiko lakštas, dedamas dažniausiai ant galinių dantų griovelių. Silantai apsaugo nuo maisto likučių ir bakterijų, sukeliančių ėduonį. Ši procedūras trunka 0,5-1 valandą.

  1. Priežiūra namuose

Siekiant atitolinti burnos sveikatos sutrikimus, būtina laikyti teisingos burnos priežiūros rutinos kasdien. Burnos sveikata yra neatsiejama nuo Jūsų bendro sveikatingumo. Gydytojas odontologas Jūsų apsilankymų metu patars, kokias priemones reikėtų rinktis ir naudoti, kad užtikrintumėte optimalią burnos higieną. Be to, pamokys, kaip teisingai išvalyti visą danties paviršių, efektyviai pasiekti tarpdančius, rūpintis liežuvio higiena.

  1. Gydymas fluoru

Fluoras stiprina dantis per remineralizaciją, kai mineralai susijungia su prastėjančios būklės dantų emalio vietomis. Jis taip pat nutraukia bakterijų rūgščių gamybą ir taip išvengiama dantų ėduonies. Fluoras yra ekonomiška prevencijos priemonė palaikyti tinkamą burnos ertmės sveikatą, kad ateityje būtų išvengta brangių procedūrų.