Žiemos „Rotariados“ dalyviai skyrė lėšų Druskininkų vaikų dienos centro „Padėkime vaikams“ projektui

Praėjusį savaitgalį Druskininkus jau antrus metus iš eilės sudrebino žiemos „Rotariada“ – tradicinis Lietuvos Rotary bendruomenės paramos, sporto ir kultūros renginys, padovanojęs daugybę gražių ir azartiškų emocijų.

Idėja panaudoti Druskininkuose esančią „Snow Areną“ ir ten sukurtą žiemos sporto šakų infrastruktūrą praėjusiais metais kilo „Rotary“ apygardos valdytojai Jurgitai Turulienei. Taigi čia buvo surengta pirmoji žiemos „Rotariada“, o praėjusį savaitgalį visos šalies rotariečiai rinkosi jau į antrąjį žiemos renginį, kuris, panašu, virs tradiciniu.

„Rotariados“ organizacinis komitetas iš gautų pasiūlymų finansuoti pasirinko vaikų dienos centro „Padėkime vaikams“ projektą / Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

Ir vasaros, ir žiemos „Rotariadų“ metu yra renkamos paramos lėšos įvairiems socialiniams projektams paremti. Šiemet žiemos „Rotariados“ metu surinkti 3000 Eur skirti Lietuvos paralimpiniam komitetui. Nuo praėjusių metų rugsėjo Lietuvos Rotary apygarda iš viso skyrė 15 000 Eur paramą Lietuvos paralimpiniam komitetui.

„Džiaugiuosi mūsų bendradarbiavimu su paralimpiniu komitetu ir surenkama parama, kuri tikslingai skiriama sportininkams ruoštis ir siekti aukštų rezultatų, rodyti pavyzdį bei garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje. Esu dėkingas Rotary bendruomenei ir įmonėms, kurie palaiko mūsų iniciatyvas ir prisideda, renkant paramos lėšas“, – sakė „Rotariados“ pirmininkas, išrinktasis Lietuvos Rotary apygardos valdytojas 2024-2025 m. Andrejus Geraščenko.

Rotary bendruomenė žiemos „Rotariados“ metu surinko paramą ne tik parolimpiečiams, bet ir Druskininkuose veikiančiai asociacijai „Padėkime vaikams“. Surinkta 5000 Eur suma bus skirta nupirkti sensorinę grindų sistemą su programine įranga.

Na, o viso renginio metu rotariečiai ir jų šeimų nariai varžėsi aištoko, sportinio pokerio, kartingų, slalomo giganto, sniego tinklinio rungtyse, dalyvavo orientacinėse varžybose. Į Druskininkuose surengtą žiemos „Rotariadą“ atvyko svečių ir iš Islandijos, Danijos bei Norvegijos.

Renginio dalyvių teigimu, ypatingą prasmės jausmą žiemos „Rotariados“ metu suteikė Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo pastangomis parūpinti ir į Ukrainą išlydėti du Greitosios medicinos pagalbos automobiliai.

Už puikų renginį dalyviai negailėjo pagyrų visai organizacinei komandai bei jiems talkinusiems Druskininkų Rotary klubo „Sūrutis“ nariams ir prezidentui Albertui Katilovskiui, su kuriuo pasikalbėjome apie „Snow Arenoje“ praėjusį savaitgalį surengtą antrąją žiemos „Rotariadą“.

Rotary klubo „Sūrutis“ nariai labai aktyviai įsitraukė į „Rotariados“ veiklas / Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

– Kuo skiriasi vasaros ir žiemos „Rotariados“?

– Pirmiausia, skiriasi sporto šakos, kuriose varžomasi. Skiriasi ir renginio formatas. Vasaros „Rotariada“ yra labiau masinė šventė, rengiama pirmąjį rudens savaitgalį, į ją suvažiuoja apie 1000 rotariečių. Tai – labiau oficialus, iškilmingas renginys, kurį vainikuoja Gala koncertas.

Žiemos „Rotariada“ – kiek laisvesnė, liberalesnės formos. Pabandėme žiemos rungtis ir „sniego kalnus“ perkelti į Druskininkus – čia nebuvo vakarinių suknelių ar smokingų. Sportinio stiliaus renginyje žmonės galėjo daugiau atsipalaiduoti.

„Rotariadose“ rotariečiai turi galimybę susipažinti, pabendrauti, pažinti vieni kitus – juk atvyksta žmonės iš skirtingų vietovių. Tokie renginiai suteikia galimybę pajausti tą Rotary narių bendrystę.

Antrąkart surengtoje šventėje sulaukta daugiau dalyvių – pernai dalyvavo 150 žmonių, šiemet – beveik 200. Visi buvo labai patenkinti, taigi kitąmet renginys, ko gero, bus dar skaitlingesnis.

Rengdami Druskininkuose „Rotariadą, stengiamės kurortui dar labiau padėti įveikti sezoniškumą, prisidedame prie to, kad miestas, sulaukęs gausaus apsigyvenusių svečių būrio, gautų papildomų pajamų. Roratiečiai su šeimomis atvažiuoja visam savaitgaliui, čia gyvena, lankosi įvairiuose objektuose. Manau, kad tai naudinga miesto, ir Rotary bendruomenėms.

– „Rotariada“ – ne tik smagus sporto renginys, ji turi ir kilnių tikslų.

– Pagrindinis renginio tikslas – prisidėti prie įvairių socialinių projektų. Mums, kaip druskininkiečiams, ne mažiau svarbu prisidėti prie vietos bendruomenės gerovės.

Pernai žiemos „Rotariados“ metu surinkome lėšų ir padovanojome miestui du defibriliatorius – vienas dabar yra prie bažnyčios, kitas – Pramogų aikštėje. Šiemet nusprendėme paremti Druskininkų nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklą. Pasitarėme su Agne Jazepčikaite-Gaidiene, kuri puikiai išmano šių organizacijų veiklą. Agnė apklausė socialinėje, sveikatos ir bendruomeninėje srityje veikiančias NVO dėl jų poreikių. Iš 27 apklaustų NVO, septynios pateikė savo projektinius pasiūlymus. „Rotariados“ organizacinis komitetas iš gautų pasiūlymų finansuoti pasirinko Lauros Gardziulevičienės vadovaujamo vaikų dienos centro „Padėkime vaikams“ projektą.

Nuo 2020-ųjų veikianti asociacija „Padėkime vaikams“ turi dvi veiklos kryptis – savanoriškos veiklos organizavimą ir Įtraukiojo vaikų dienos centro veiklą. Jis veikia Druskininkų „Saulės“ mokykloje. Tai – puiki erdvė kurti įtrauktį. „Deja, bet vaikai su negalia vis dar nėra patys populiariausi tarp bendraamžių, dažnas netgi neturi draugų. Mintis įkurti vaikų dienos centrą mokykloje ir buvo paremta tuo, kad taip lengviau priartinsime vaikus vienus prie kitų. Kaip žinia, Lietuvoje vaikų dienos centrams skiriamas labai skurdus finansavimas, o mūsų VDC reikia daugiau lėšų negu įprastam VDC, kuriame tik tipinės raidos vaikai.

Įtraukusis vaikų dienos centras yra išskirtinis tuo, kad jį lanko ir vaikai su negalia, ir be jos. Šiuo metu turime 18 vietų, 9 vaikai su sunkia negalia, 2 vaikai su spec. poreikiais ir 7 tipinės raidos vaikai. Vaikams reikalingas išskirtinis dėmesys, priežiūra ir ugdymas. Turime tris darbuotojus, keturis savanorius. Vaikai yra skirtingų negalių, todėl labai svarbu rasti bendras veiklas su visais kartu. Pasiteisinusi erdvė yra sensorinis kambarys. Šiame kambaryje vaikai leidžia laiką kartu, džiaugiasi, relaksuoja, klausosi muzikos ir atsipalaiduoja. Mūsų svajonė turėti interaktyvią sensorinę grindų sistemą, šviečiamąjį pluoštą šviesų terapijai ir sienos skydą begalybės tyrinėtojams“, – taip savo projektą pristatė L. Gardziulevičienė.

Mums visiems paliko didelį įspūdį šio centro ir jo vadovės veikla. Gaila, kad negalėjome paremti viso projekto – Laura pristatė tris projekto etapus. Lėšų surinkome dviem projekto etapams. Iš viso jam reikėtų 7 000 Eur, mūsų parama – 5000 Eur. Manau, kad tai pakankamai svarus rotariečių įnašas į mūsų miesto bendruomenės gyvenimą.

– „Rotariadoje“, ko gero, būta ir smagaus laiko, rungčių?

– „Rotariados“ organizacinis komitetas surengė puikią šventę, o Rotary klubas „Sūrutis“ buvo visų sporto šakų renginių techninis kuratorius. Mums, kaip jaunam, neseniai įkurtam klubui, tai daryti buvo didelė garbė. Mumis Rotary apygarda pasitikėjo, žinodama, jog sugebėsime tai padaryti.

Aš organizacinėje veikloje – ne naujokas, bet man labai smagu, kad ir nauji Rotary klubo „Sūrutis“ nariai labai aktyviai įsitraukė į Rotary veiklą, buvo labai motyvuoti. Jiems viskas nauja ir įdomu. O renginyje buvo įvertintas mūsų klubo narių aktyvumas – pelnėme pirmą vietą už masiškumą, nes delegavome daugiausia varžybų dalyvių. Bendroje sportinių pasiekimų lentelėje irgi neblogai pasirodėme – užėmėme 9 komandinę vietą iš 21 dalyvavusių komandų.

Smagu, kad iškovojome vieną iš prizinių vietų orientacinėse varžybose, kurioms buvo parengtos tikrai sunkios užduotys. Žmogaus iš Kauno parengtos rungtys net vietiniams druskininkiečiams buvo sunkiai įveikiamos. Bet todėl ir buvo labai įdomu. Pavyzdžiui, prie vieno objekto pavadinimo, sudaryto ir aštuonių žodžių, iš kurių tik vienas atspindi jo veiklą, ilgai sukome galvas. Kaip paaiškėjo, tai – Druskininkų Dievo Motinos ikonos „Visų liūdinčiųjų džiaugsmas“ cerkvė.

– Tokie renginiai suteikia prestižo ir mūsų miestui, plečiasi ir pačios Rotary veiklos geografija.

– Laimė, šįkart žiemos „Rotariadai“ pasisekė ir dėl gero oro, kuris turėjo įtakos, kad viskas vyktų sklandžiai.

Labai gražiai mus priėmė „Snow Arena“. Esame labai dėkingi visam arenos kolektyvui ir jos vadovui Aivarui Kadziauskui. Labai padėjo Druskininkų sporto centras, iš kurio skolinomės inventorių, šauniai dirbo ir jų teisėjai.

Druskininkiečiai puikiai suorganizavo visas varžybas, miestas „Rotariadoje“ buvo atstovautas kuo puikiausiai. Iš dalyvavusių rotariečių nesulaukėme jokių pastabų. Visi liko patenkinti renginio kokybe ir organizacija.

Į renginį atvažiavo svečiai iš visų Lietuvos regionų – 21-o klubo. Jiems viso renginio metu didžiajame ekrane rodėme mūsų miesto naujų projektų vizualizacijas, pristatėme ateities planus. Ne vienas svečias po renginio sakė, kad planuoja atvykti į Druskininkus su šeima pailsėti, klausė rekomendacijų, kur geriausia apsistoti.

Žinau, kad jau sujudo ir Birštono bendruomenė. Druskininkų Rotary klubas „Sūrutis“ neseniai įkurtas, taigi birštoniečiai buvo atvykę pasižiūrėti, pasimokyti.

Ne kartą esu sakęs – jei mieste kuriasi Rotary klubas, tai rodo miesto bendruomenės kokybės ženklą – ji jau subrendo daryti gerus darbus. O mūsų bendruomenė labai aktyvi – čia veikia net du Rotary ir vienas LIONS klubai!

Rotary yra tarptautinė labdaros organizacija, vienijanti 1,4 mln. narių – verslo lyderių, visuomenininkų, įvairių sričių profesionalų, kurie keičiasi idėjomis ir imasi veiksmų, kad sukurtų ilgalaikius pokyčius mūsų bendruomenėse. Lietuvoje veikia 62 Rotary klubas, vienijantis daugiau nei 1800 narių.

Užsakymo Nr. MDR-444-01