XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių atidaryme – įspūdinga vėliava (VIDEO)

Praėjusį savaitgalį Druskininkai tapo visų sportuojančių lietuvių, susirinkusių į XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, draugystės ir vienybės centru. Sporto žaidynėse, kurių šūkis buvo „Aš – Lietuva!“, dalyvavo apie pustrečio tūkstančio tautiečių iš 26 pasaulio šalių.

Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko pakviesti, druskininkiečiai žaidynių svečius pasitiko ant savo namų, biurų, įstaigų iškabintomis Lietuvos vėliavomis. O pagrindiniu šventės akcentu taip pat tapo mūsų trispalvė – rekordinio – 250 metrų ilgio – Lietuvos vėliava, kurią Druskininkų gatvėmis nešė visi žaidynių dalyviai.

Įspūdingo ilgio trispalvė, grojant pučiamųjų orkestrui, žaidynių atidarymo vakarą buvo garbingai ir su meile nešama nuo M. K. Čiurlionio gatvės pabaigos iki Pramogų aikštės, kurioje surengta žaidynių atidarymo ceremonija. Žaidynių dalyviai, nešę rekordinę vėliavą, buvo pasipuošę šalį, iš kurios jie atvyko, reprezentuojančia atributika.

Pramogų aikštėje vėliavos nešėjus pasitiko gausi žiūrovų minia. Sveikinimo kalbas pasakė LR Prezidentas Gitanas Nausėda, Druskininkų savi saldybės meras Ričardas Malinauskas, kiti garbūs svečiai.

Suskambus Marijono Mikutavičiaus „Trims milijonams“, aikštėje buvę tautiečiai iš visos širdies pritarė fonogramoje skambančiai visų pamėgtai dainai.