UNICEF atstovai kviečia ruoštis gegužės 30 d. Druskininkuose vyksiančiam bėgimui

Kurortą aplankė gerumo misiją nešantys ir bėgimą pristatantys UNICEF atstovai – praėjusį antradienį Druskininkų savivaldybėje būsimą renginį jie aptarė su Druskininkų savivaldybės mero pavaduotoju Linu Urmanavičiumi, Savivaldybės specialistais, miesto įmonių ir įstaigų atstovais.

Prie tradicinio UNICEF vaikų bėgimo jungiasi Lietuvos ir užsienio sportininkų, sveikuolių ir visų aktyvų gyvenimo būdą mėgstančių žmonių mylimi Druskininkai.

„Norėdami užauginti pilietišką, stiprią, kilnią ir neabejingą kartą, turime mokyti vaikus atsakomybės ir rodyti jiems pavyzdį – pasaulis yra atviras ir teikia daugybę galimybių. Tačiau turime išmokti ne tik imti, bet ir duoti. Todėl Druskininkai su džiaugsmu jungiasi prie prasmingos, kilnaus tikslo siekiančios UNICEF vaikų bėgimo iniciatyvos. Neabejoju, kad mažieji druskininkiečiai kartu su tėveliais išties ranką silpnesniems, sunkiau gyvenantiems savo bendraamžiams visame pasaulyje“, – kalbėjo Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius.

UNICEF vaikų bėgimas – linksmas bėgimas vaikams nuo 2 iki 6 metų (mažasis ratas) ir nuo 7 iki 14 m. (ratas aplink Druskonio ežerą). Bėgimas, skirtas padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams – didžiausias ir prasmingiausias Lietuvoje. Jo šūkis – „Bėgsiu už maistą“ – parodo, koks gyvybiškai svarbus yra kiekvieno dalyvavimas.

Dar daugiau, po Lietuvą keliaujantis UNICEF vaikų bėgimas ir pasididžiavimo kupinos Lietuvos vaikų akys, išgelbėjus gyvenimą, vaikų su negalia ir socialiai remtinų vaikų aktyvus įsitraukimas yra tvirtas pagrindas, kad Lietuvos Valstybės vardas visada skambėtų išdidžiai ir garbingai.

Bėgimo Druskininkuose startas – gegužės 30 d. prie Druskonio ežero. Distancija – 500-1000 metrų.

Druskininkų „Atgimimo“ ir „Saulės“ bei kitose mokyklose vyks UNICEF pamokos, kurių metu vaikai bendraus su garsenybėmis, sužinos apie UNICEF veiklą, gelbstint vaikų gyvybes visame pasaulyje, išgirs, kaip kiekvienas iš jų gali prisidėti prie šios kilnios misijos ir kodėl tai yra svarbu. Svečiai susitiks ir su mokyklų vadovais, dalinsis savo mintimis apie dalyvavimą kilniose misijose, asmeninę motyvaciją prisidėti prie UNICEF veiklos ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

Užregistruoti vaiką į UNICEF vaikų bėgimą ir užtikrinti, kad jis gautų rėmėjų dovanojamus UNICEF marškinėlius ir medalį galima, sumokant 5 eurų „Svarbus kiekvienas vaikas“ mokestį. Už šią Jūsų sumokėtą 5 eurų paramą bus perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka penkias dienas maitinti dėl prastos mitybos išsekusį vaiką Mozambike.

Registracija vyks iki gegužės 29 d. adresu: http://unicef.lt/veikla/projektai/bek-unicef-vaiku-begime-druskininkuose/

Vaikams iš skurstančių šalių UNICEF iniciatyva kasmet aukojami pinigai, kurie gelbsti dėl prastos mitybos išsekusius vaikus Mozambike ir Malavyje bei atlikti reikalingiausius ir gyvybiškai svarbius skiepus.

Druskininkų  savivaldybės informacija