Švendubrėje įkurtas Stalo teniso klubas

Stalo tenisas, kaip daugelis iki šiol supranta, yra žaidimas, panašus į biliardą:  žaidėjas stovi prie stalo ir lengvai atmušinėja kamuoliuką. Bet tai – beveik prieš šimtą metų atsiradęs žaidimas „ping-pongas“.

Atsiradus labai greito atšokimo raketėms, žaidimas 14 m aikštėje tapo atletine, olimpine sporto šaka, kurioje fiziniai krūviai (kai pulsas yra didesnis nei 200 tvinksnių per minutę) neretai būna didesni už tokių sporto šakų, kaip futbolas, krepšinis, krūvius.

Nenuilstantis entuziastas H. Sausenavičius (centre) Švendubrės gyventojus moko stalo teniso paslapčių/Asmeninio archyvo nuotrauka

Taigi pagalvojome, kaip Švendubrės bendruomenės namuose, kuriuose yra aukštos kokybės stalas, organizuoti sveikatinimo pratybas pradedantiems bei intensyvias treniruotes tiems, kas siekia aušto sportinio meistriškumo. Tuo tikslu paprašėme Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytoją Henriką Sausenavičių, turintį didelę trenerio ir žaidėjo praktiką, dalyvavusį Lietuvos, Europos, Pasaulio lietuvių žaidynių varžybose ir iškovojusį nugalėtojo titulus, tapti visuomeniniu treneriu ir įsteigto Stalo teniso klubo (pirmininkas Antanas Smaliukas) kuratoriumi.

Nenuilstantis entuziastas H. Sausenavičius, vasaras leidžiantis Švendubrėje, dukros sodyboje, mielai sutiko. Klubo nariai savo lėšomis supirko medžiagų ir po atliktų darbų patalpa, jų manymu, tapo viena iš geriausiai tarptautines stalo teniso taisykles atitinkančia Lietuvoje.

Prasidėjo rimtos treniruotės. Kad žaidėjai pasitikrintų savo jėgas, buvo organizuotos pirmosios klubo komandinės varžybos pagal formulę 2×2. Pakviestoje „Brolių“ komandoje žaidė broliai Danas ir Marius Jurevičiai, šalies Šeimų čempionatų nugalėtojai. Nors Švendubrės klubo komanda – Gytis Radzevičius ir Kasparas Smaliukas – laimėjo santykiu 4:0, tie skaičiai galėjo būti ir 0:4.

Apie nepaprastai įtemptą, lygią kovą byloja skaičiai: daugiau kaip pusė setų baigėsi minimalia persvara.

Klubo planuose – pasiruošimas dalyvauti Lietuvos šeimų čempionate, Lietuvos regionų lygoje ir kitose varžybose. Klubo nariams treniruotės yra nemokamos.

Švendubrės moksleiviai, lankantys treniruotes klube, galėtų sportuoti tik Švendubrėje.

Elena Smaliukienė,
Švendubrės kaimo seniūnaitė, Stalo teniso klubo organizatorė