Sporto rėmimo fondo bendrai finansuojamas projektas suteikia galimybę tinklinį pažinti iš arčiau

VšĮ Vaikų ir jaunimo klubas „Drusportus“, skatindamas jaunosios kartos domėjimąsi fizinio aktyvumo veiklomis, parengė ir vykdo Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Tinklinio, olimpinės sporto šakos plėtotė ir vaikų bei paauglių įtraukimas į sportines veiklas Druskininkų savivaldybėje“ (projekto Nr. SRF-SRO-2020-1-0082).

Treniruočių proceso metu įgytus įgūdžius jaunieji tinklininkai sėkmingai pritaiko Lietuvoje bei už jos ribų rengiamuose turnyruose / Asmeninio archyvo nuotraukos

Projekto tikslinė grupė – Druskininkų savivaldybėje gyvenantys mergaitės ir berniukai (gimę 2007 m. ir jaunesni), susidomėję tinklinio sporto šaka. Sportinio meistriškumo plėtojimo cikle dalyvauja 12-15 berniukų ir tiek pat mergaičių. Projekto veiklos yra atviros, tad tikimasi, kad prisijungs naujų dalyvių. Vaikų, gimusių 2007 m. ir vėliau, dalyvavimas projektinėje veikloje paremtas tuo, kad į sportinę veiklą būtų įtraukti kuo jaunesni/mažesni sportininkai, kurie neturi susiformavusių žalingų įpročių ir nėra paveikti neigiamos aplinkos. Tokioje tikslinėje grupėje lengviau formuojami atsakomybės, darbštumo, sveikos gyvensenos įgūdžiai, kartu populiarinama tinklinio sporto šaka, susipažįstama su šios sporto šakos taisyklėmis ir tradicijomis Lietuvoje bei Europoje.

Siekiant didesnių tinklinio sporto šakos įgūdžių, užsiėmimai projekto tikslinei grupei vykdomi reguliariai 4 kartus per savaitę, tinklinio komandos dalyvaus tinklinio turnyruose ar čempionatuose. Į sportines veiklas aktyviai įsitraukė ir į Druskininkus su artimaisiais atvykę vaikai iš Ukrainos. Šiuo metu veiklose dalyvauja vienas berniukas ir trys mergaitės, jiems tinklinio sporto šaka yra nauja, tačiau, nepaisant to, jie sėkmingai dalyvauja pasirengimo procese ir varžybose.

Po kiekvieno fizinio krūvio ciklo organizuojami užsiėmimai su kineziterapeutu baseine, kad ugdytiniai teisingai atsistatytų po padidinto krūvio ciklo bei ugdytų teisingus plaukimo įgūdžius (mokyti plaukti), mokinti saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens. Šią veiklą vykdome, naudodamiesi Druskininkuose veikiančio sveikatingumo centro „UPA Medical SPA“ kineziterapeutų teikiamomis paslaugomis. Šiuo metu užsiėmimus baseine veda centro kineziterapeutas Svajūnas Juciūnas. Tai – puiki patirtis vaikams, naudingi sveikatai užsiėmimai, o kartu ir įdomios fizinio aktyvumo veiklos.

Treniruočių proceso metu įgytų įgūdžių patikrinimui vykdomame projekte yra numatyta rengti bei dalyvauti turnyruose Lietuvoje bei už jos ribų.

Nors COVID-19 pandemija sumažino galimybes keliauti ir bendradarbiauti, dalyvavimą turnyruose, pagal galimybes, tęsėme. 2019 m. gruodžio mėnesį vykdėme tinklinio turnyrą, skirtą pirmajam Druskininkų tinklinio treneriui R. Zautrai atminti. 2022 m. gegužės 7-8 d. į tinklinio turnyrą „Pažintis su odiniu kamuoliu“ sukvietėme mergaičių, gimusių 2007 m. ir vėliau, komandas iš Kauno sporto mokyklos „Startas“, Vilniaus sporto mokyklos „Sostinės tauras“, Vilniaus rajono sporto mokyklos. Druskininkams turnyre atstovavo dvi komandos. Po dvi dienas trukusių varžybų prizinių vietų lentelėje vietas pasidalijo pirmąją vietą iškovojusi „Drusportus-1“, antrąją pelniusi „Drusportus-2“ ir trečiąją vietą laimėjusi Vilniaus sporto mokyklos „Sostinės tauras“ komandos.

Visi turnyro dalyviai išsivežė ne tik pelnytus apdovanojimus turnyro atminimo ženkliukus, bet ir naujų įgūdžių, patirties ir gerų, patikimų draugų už aikštelės ribų, su kuriais dar ne kartą teks susitikti ir draugiškose, ir oficialiose varžybose.

Džiaugiamės, kad pasinaudojome Sporto rėmimo fondo kvietimais teikti paraiškas finansavimui gauti, galėjome rengti projektus ir vykdyti projektinę veiklą.

Kartu mes komanda! Mes mylime tinklinį!

VšĮ Vaikų ir jaunimo klubo „Drusportus“ informacija