Šį sekmadienį „Vilkės“ golfo klubo aikštyne – atvirų durų diena

Nemokamai pabandyti žaisti golfą, pajusti šio žaidimo žavesį kviečiami visi, kurie iki šiol galbūt dar nesiryžo, neturėjo progos ar galimybių apsilankyti golfo aikštyne. Ateinantį sekmadienį, gegužės 13 dieną, „Vilkės“ golfo klubo aikštyne rengiama Atvirų durų diena. Ir suaugusieji, ir vaikai, druskininkiečiai, kurorto svečiai kviečiami į aikštyną Kamorūnuose, Vilkės g. 26 (Druskininkų sav., Leipalingio sen.). Šalia Druskininkų įrengtas 18-os duobučių škotiško links tipo golfo aikštynas atitinka tarptautinius standartus. Pirmoji grupė renkama nuo 11 valandos, antroji – nuo 12 valandos. Išankstinė registracija būtina, mob. tel. +370 613 46179 arba el. paštu: marius@wolfgolf.lt

Profesionalus golfo treneris M. Zienius įsitikinęs, kad golfas yra žaidimas, kurį pabandžius, sunku atsispirti jo patrauklumui/ Laimos Rekevičienės nuotrauka

Profesionalus golfo treneris Marius Zienius įsitikinęs, kad golfas yra žaidimas, kurį pabandžius, sunku atsispirti jo patrauklumui, žaidimas įtraukia ir suaugusiuosius, ir vaikus. Kaip teigė treneris, aikštyną kiekvieną sezoną aplanko daugiau nei 3000 įvairaus amžiaus, profesijų žmonių iš Lietuvos ir užsienio šalių. Daugelis lankytojų įvardija, kad „Vilkės“ golfo klubo aikštyne yra ypatinga atmosfera, aura: „Žaidžiant golfą, labai svarbu, kad suptų graži, atpalaiduojanti aplinka, būtų kuriama maloni tarpusavio bendravimo atmosfera. Šiuos dalykus, žinoma, pirmiausia ir sukuria patys žaidėjai, bendruomenė, kurios didžiąją dalį sudaro druskininkiečiai, taip pat klubo nariai iš Kauno, Vilniaus. Gerą atmosferą lemia ir gamta, tad šis 65 hektarų žemės sklypas, itin žavus gamtos kampelis, 2007-aisiais tuomečių akcininkų pasirinktas neatsitiktinai. Kaip yra minėjęs tuometis „Dzūkijos golfo“ direktorius plėtrai, šviesios atminties Virginijus Dovidavičius, mintį čia įrengti aikštyną piršo šiose vietose vyraujantys smėlynai ir pušynai, primenantys garsius golfo aikštynus, išsidėsčiusius Floridoje. Net pavadinimą būsimam golfo aikštynui padiktavo pati gamta – per aikštyno vidurį teka Vilkės upelis. Pagal švedų architekto Johano Benestamo ir amerikiečių dizainerio Robert Pedigo sumanymą, aikštyno projektas išlaiko natūralų Dzūkijos kraštovaizdį: viena aikštyno dalis yra apsupta pušyno, kita – atvira. Pats aikštynas ribojasi su Vilko ežero gamtos draustiniu.“

– Kuo ypatingas „Vilkės“ golfo klubo aikštynas?
– Dažniausiai nuo lapkričio mėnesio Lietuvos golfo aikštynai uždaromi iki pavasario. „Vilkės“ golfo klubo aikštynas dėl palankesnės geografinės vietos ir aikštyno dirvožemio suteikia galimybę golfo žaidėjams treniruotis bei varžytis ir šaltuoju metų periodu, todėl „Vilkės“ golfo klubo aikštynas golfo entuziastams atviras beveik visus metus.

– Nuo 2016-ųjų „Vilkės“ golfo klubo direktoriaus pareigas eina Kęstutis Jezepčikas. Sezono metu įvyksta apie 15 golfo turnyrų, kuriuose varžosi įvairaus amžiaus ir meistriškumo golfo žaidėjai. Kokie turnyrai jau yra tradiciniai?
– Tradiciniai turnyrai, pritraukia daugiausia dalyvių: Virginijaus Dovidavičiaus atminimo golfo turnyras; „STIHL“ golfo turnyras; Druskininkų Vandens Parko golfo turnyras; viešbučio „Europa Royale Druskininkai“ golfo turnyras; Druskininkų Mero golfo taurė; iš komandinių golfo turnyrų populiariausias – Baltijos šalių regiono komandinis golfo turnyras, kuris pirmą kartą suorganizuotas 2015 spalį.

– Ypatingi vaizdai suteikia papildomą malonumą ir patyrusiems žaidėjams, ir pradedantiesiems. Kas siūloma golfo naujokams?
– Kiekvienais metais vis daugiau golfo žaidėjų tampa „Vilkės“ golfo klubo nariais, jų yra apie 70. Aktyviausi klubo nariai organizuoja ir nedidelius savo turnyrus, suvienyti pomėgio golfui, kiekvienais metais visi drauge (apie 15 narių) keliauja ir žaidžia užsienio šalių golfo aikštynuose. Golfo žaidimo naujokai dažniausiai pasirenka pažintinę golfo pamoką su treneriu, vėliau dauguma nusprendžia lankyti žaliosios kortelės užsiėmimus – 10 valandų pamokų kursas. Žalioji kortelė – tai dokumentas, leidžiantis jo turėtojui žaisti visuose golfo aikštynuose. Jis patvirtina, kad jo turėtojas yra baigęs golfo pamokų kursą, turi žinių bei supratimo apie golfo taisykles ir etiketą, o žaidimo lygis atitinka nustatytus reikalavimus.
Baigusieji žaliosios kortelės kursą „Vilkės“ golfo klube, įgauna teisę mėnesį nemokamai žaisti „Vilkės“ golfo klubo aikštyne.
Tačiau yra ir klientų, savarankiškai norinčių išbandyti rankos tikslumą treniruočių aikštelėse – smūgiuojant kamuoliukus į tolį bei ridenant juos į duobutes: tai kainuoja 4-8 eurus.

– Kas „Vilkės“ golfo klubo aikštyne sudomina vaikus?
– Dažniausiai įvairios Lietuvos mokyklos organizuoja ekskursijas į mūsų aikštyną, čia vaikai supažindinami su golfo žaidimu. Daug teigiamų emocijų vaikams bei gerai praleistas laikas – garantuoti! Be to, organizuojamos golfo pamokos vaikams: gali treniruotis ir pradedantieji, ir pažengusieji. O labiausiai vaikai laukia golfo stovyklų, į kurias kasmet grįžta net apie 80-90 procentų vaikų. Pernai buvo surengtos dvi stovyklas. Šiemet planuojamos trys.

– Kokios dar paslaugos ir pramogos siūlomos „Vilkės“ golfo klubo aikštyne?
– Klubo interneto svetainėje skelbiama informacija apie įvairias paslaugas, pramogas, kurias siūlome aikštyne. Populiaru čia švęsti gimtadienius, kitas asmenines šventes: aikštyno teritorijoje veikia kavinė, virtuvės paslaugas – maisto, užkandžių paruošimą galima užsakyti iš anksto. Trijų valandų golfo renginys kainuoja nuo 10 iki 20 eurų, priklausomai nuo žmonių skaičiaus. Užsakymai priimami ir nedidelėms grupėms lankytojų. Neretai svečiai po renginio pasilieka vakaroti, aikštyne esančiuose svečių namuose galima nakvynė – kambariuose gali apsistoti iki 20 žmonių. Beje, aikštyno infrastruktūra sudaro daug galimybių įvairiais būdais viešinti įmonę. Daugiau informacijos apie „Vilkės“ golfo klubo aikštyne teikiamas paslaugas – ne tik turnyrus, bet ir pažintines golfo pamokas, žaliosios kortelės kursus, įvairių renginių, švenčių, gimtadienį organizavimą, skelbiama www.wolfgolf.lt

– Prieš trejus metus, apgynus socialinių mokslų srities edukologijos krypties disertaciją, Jums suteiktas socialinių mokslų srities daktaro mokslo laipsnis. „Jaunųjų golfo žaidėjų treniravimo valdymas“ yra kol kas vienintelis disertacinis darbas golfo tematika Lietuvoje.
– Už pasiektus rezultatus moksle esu dėkingas prof. Antanui Skarbaliui, kuris manimi tikėjo bei skyrė savo brangų laiką. Vaikų, jaunimo treniravimu domėtis ir moksliškai pasigilinti į šią sritį buvo labai įdomu. Vaikams ypač naudinga žaisti golfą ir todėl, kad tai žaidimas, ugdantis kultūringo bendravimo, komunikacijos ir socialinius įgūdžius. Tai pastebi ir tėveliai, savo vaikus leidžiantys į golfo užsiėmimus. Golfas ugdo savitvardą, gebėjimą koncentruotis. Be to, vienas iš didžiausių privalumų yra tai, kad golfas žaidžiamas gamtoje, atviroje erdvėje.

– „Vilkės“ golfo klube dirbate nuo 2012-ųjų. Kokia buvo veiklos pradžia, kokius ryškesnius pokyčius savo ir klubo veikloje įvardintumėte dabar?
– Prisijungti prie klubo kolektyvo pakvietė šviesios atminties V. Dovidavičius, kuris manimi pasitikėjo ir pakviesdamas į „Sostinių“ golfo klubą. Ačiū Jam. Pirmieji metai buvo sunkūs, žaidėjų buvo nedaug, mokinių taip pat, tačiau ilgainiui ir turnyrų, ir žaidėjų bei mokinių pagausėjo. Esu parengęs įvairaus amžiaus grupių Lietuvos čempionus ir prizininkus. Treniruoti ir matyti sėkmingus rezultatus yra kiekvieno trenerio svajonė. Šiemet „Vilkės“ golfo klube organizuotos jau trejos varžybos, vienose iš jų buvo net 90 dalyvių. Džiugina, kad didėja žaidžiančiųjų ratas, smagu, kad prisijungia vis nauji lankytojai, klubo narių ratas plečiasi. Džiaugiuosi, kad, kaip golfo profesionalas galiu, tobulėti savo profesinėje veikloje drauge su „Vilkės“ golfo klubu.

Užsakymo Nr. MDR-154-001