Po penkerių metų pertraukos grįžta Pasaulio lietuvių sporto žaidynės

Lietuvių kilmės sportininkus mėgėjus iš viso pasaulio subursiančios XI-osios žaidynės liepos 14-17 dienomis šiemet rengiamos Druskininkuose, o teisė organizuoti renginį patikėta gausią tarptautinių renginių patirtį turinčiai įmonei „Seven Live“.

T. Inčikas ir L. Tubelis vertina Druskininkų sporto infrastruktūrą ir sako, kad šis miestas – puiki vieta XI-osioms Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms/Asmeninio archyvo nuotrauka

Vidurvasarį vyksiančios žaidynės pirmą kartą surengtos dar 1938 metais Kaune, bet vėliau nevyko 40 metų. 1978 metais žaidynės atgaivintos Toronte, vėliau vyko Čikagoje, Adelaidėje, o nuo 1991 metų rengiamos Lietuvoje. XI-osios žaidynės turėjo vykti praėjusią vasarą, bet, dėl pandemijos, nukeltos į šiuos metus.

„Šios žaidynės mums reiškia galimybę lietuviams iš viso pasaulio sukurti įsimintiną sporto šventę, parodyti Druskininkų grožį, padovanoti daug gerų emocijų ir, be abejo, laukti šventės svečių sugrįžtant. Kurorte kasmet organizuojamos įvairios tarptautinės  sporto varžybos, sporto šakų pirmenybės, čempionatai, sporto šventės ir kiti renginiai – turime nemažai patirties jų organizavime, – sakė Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas. – Miesto infrastruktūra pritaikyta profesionalioms sporto varžyboms ir masiniams sporto renginiams – čia veikia į geriausių pasaulio trasų dešimtuką įtraukta „Snow Arena“, Lietuvos sporto centro kompleksas, pritaikytas profesionalių sportininkų treniruotėms ir varžyboms.“

Tarpukariu „Lietuvos tautine olimpiada“ vadintos žaidynės paskutinį kartą surengtos 2017 metais Kaune, kur sutraukė per 3,8 tūkst. dalyvių iš 25 pasaulio šalių. Laikinojoje sostinėje vykusiose žaidynėse buvo varžomasi 19-oje sporto šakų, o šiemet planuojamos 27 sporto šakos.

„Atsižvelgiant į praėjusių žaidynių patirtis ir išsakytą sporto federacijų poreikį, šiemet bus daugiau sporto šakų. Pirminių registracijų duomenys rodo, kad žaidynėse dalyvauti planuoja atstovai ir organizacijos iš 19-os užsienio valstybių. Tikimės, kad sportininkai ne tik varžysis tarpusavyje, bet ir plėtos lietuvystę, užmegs naujas pažintis ir didžiuosis, esantys lietuviais“, – pasakojo Lietuvos sporto centro direktorius Linas Tubelis.

Lietuvos sporto centro kompleksas puikiai pritaikytas profesionalių sportininkų treniruotėms ir varžyboms

Organizuoti šių metų žaidynes patikėta gausią tarptautinių renginių patirtį turinčiai „Seven Live“ komandai, surengusiai tokio masto renginius, kaip 2011 metų Europos krepšinio čempionatas, didžiausio pasaulio cirko „Cirque du Soleil“ pasirodymai, UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos ir daugybę kitų.

„Džiaugiamės, kad buvome pasirinkti organizuoti tokį svarbų renginį. Nors surengti tokio dydžio ir kompleksiškumo žaidynes – išties nelengva užduotis, praeityje esame įgyvendinę ne vieną sudėtingą projektą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, todėl turime patyrusią komandą“, – teigė „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

„Druskininkuose veikia gerai išplėtota sporto infrastruktūra. Šis miestas – puiki vieta tokioms žaidynėms, o liepos mėnesį čia gausu žmonių iš visos Lietuvos. Tikime, kad mūsų ilgametė patirtis padės pakelti šį renginį į dar aukštesnį lygį. Turime sąlyginai nedaug laiko, todėl, nieko nelaukę, jau pradėjome darbus“, – pridūrė T. Inčikas.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas: „Šios žaidynės mums reiškia galimybę lietuviams iš viso pasaulio sukurti įsimintiną sporto šventę, parodyti Druskininkų grožį, padovanoti daug gerų emocijų ir, be abejo, laukti šventės svečių sugrįžtant. Kurorte kasmet organizuojamos įvairios tarptautinės  sporto varžybos, sporto šakų pirmenybės, čempionatai, sporto šventės ir kiti renginiai – turime nemažai patirties jų organizavime. Miesto infrastruktūra pritaikyta profesionalioms sporto varžyboms ir masiniams sporto renginiams – čia veikia į geriausių pasaulio trasų dešimtuką įtraukta „Snow Arena“, Lietuvos sporto centro kompleksas, pritaikytas profesionalių sportininkų treniruotėms ir varžyboms.“