Pasirašyta sutartis dėl aukšto meistriškumo merginų krepšinio programos įgyvendinimo Druskininkuose

Rugsėjo mėnesį duris atvėręs Druskininkų merginų krepšinio centras yra dar vienas žingsnis, siekiant atgaivinti moterų krepšinį šalyje. Praėjusią savaitę buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Druskininkų savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos.

Praėjusią savaitę buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Druskininkų savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos / Mariaus Dovidausko nuotrauka

Privataus sektoriaus iniciatyva įkurtas ir iš dalies išlaikomas centras bendram tikslui suvienijo Druskininkų savivaldybę, Lietuvos krepšinio federaciją ir verslo organizaciją Agrokoncerną GDP.

„Džiaugiuosi, kad Druskininkai yra ta vieta, kurioje nuspręsta atgaivinti moterų krepšinį ir aš tikiuosi, kad būtent čia tas atgimimas bus pilnavertis ir pasieksime tų rezultatų, kurių visi norime ir siekiame“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

„Tai yra pirmas kartas, kuomet kuriamas toks projektas“, – pažymėjo merginų centro prezidentė Alina Adomaitytė. „Aš buvau krepšininkė, gyvenau internate, žinau, kokiom sąlygom gyvenom ir treniravomės ir žinau, ko trūko, kad taptume čempionėmis. Šis kompleksas bus pavyzdys kitiems. Svarbiausia, kad visi išliktume, palaikytume vienas kitą, ir tik laiko klausimas, kada mes tapsime čempionėmis.“

LSC sporto komplekse „Druskininkai“ įsikūręs merginų krepšinio centras užtikrina krepšininkėms puikias gyvenimo ir maitinimo sąlygas. Komanda treniruojasi du kartus per dieną, su žaidėjomis dirba profesionalūs, aukštos kvalifikacijos treneriai. Merginos lanko Druskininkų „Atgimimo“ mokyklą, kurioje yra suformuota speciali sporto klasė.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais visoje Lietuvoje vyko 14-15 metų amžiaus mergaičių atranka, po kurios buvo suformuota nauja komanda, „BC Deivės“ pavadinimu rungtyniausianti Lietuvos moterų krepšinio lygos B diviziono varžybose. Prie komandos nuolat prisijungia perspektyvi Italijoje gyvenanti lietuvių išeivių atžala. Galutinė merginų centro komandos komplektacija vis dar vykdoma, tad perspektyvių krepšininkių paieška bus tęsiama toliau.

„Jau netrukus pristatysime visą eilę projektų, kurie bus skirti talentingų krepšininkių paieškoms tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Nuolat bendraujame su išeivijos lietuvių atstovais, greitu laiku organizuosime mergaičių atrankas Airijoje, geriausioms žaidėjoms sudarysime sąlygas grįšti į Lietuvą ir prisijungti prie sporto centro komandos. O Lietuvoje ir toliau ieškosime talentingų krepšininkių. Džiaugiamės, kad prie mūsų sutiko prisijungti ir šiam procesui vadovaus Alvydas Jocys, kuris išaugino du puikius talentus ir žino, ko reikia, norint pasiekti sportinių aukštumų“, – tolimesnius moterų krepšinio vystymo planus pasakojo LKF prezidentas Vydas Gedvilas.