Pasaulio čempionė naujoms pergalėms ruošėsi Druskininkuose

Tai, kad Druskininkai yra puikus kurortas, žino daugelis Europos poilsiautojų, tačiau vis dažniau mūsų miestą, kaip puikią treniruočių vietą, pasirenka pasaulio sporto elito atstovai.

Štai žiemos pramogų kompleksas „Snow Arena“ jau tapo užsienio šalių aukščiausio ešelono slidininkų pasirengimo vieta, o po atnaujinimo darbų, kai buvo pakeista sniego danga, jis tapo dar labiau patrauklesne treniruočių vieta užsienio sportininkams.

Čempionė penkias dienas „Snow Arenoje“ surengdavo po dvi treniruotes per dieną ir išbandė įvairias slides/„Snow Arena“ archyvo nuotrauka

Rugpjūtį „Snow Arenoje“ treniravosi viena garsiausių planetos slidininkių, didžiojo slalomo Pasaulio čempionė, 25-erių atletė Petra Vlhova.

Slovakijos kalnų slidininkė treniruotis į Druskininkus atvykdavo ir anksčiau, bet jos pergalių kolekcija buvo kuklesnė. 2018 metais P. Vlhova tapo pirmąja Slovakijos sportininke, laimėjusia Pasaulio taurės didžiojo slalomo rungtį, o paskui sužibėjo, įveikusi slalomo megažvaigždę Mikaelą Shiffrin.

Praėjusieji metai P. Vlhovai buvo ypač sėkmingi – pasaulio pirmenybių slalomo varžybose ji laimėjo bronzą, o didžiojo slalomo rungtyje tapo nugalėtoja.

Į Druskininkus P. Vlhova atvyko su savo pagalbininkų komanda, kurioje dirba ir garsus Italijos treneris L. Magoni. Čempionė Druskininkuose treniravosi penkias dienas, „Snow Arenoje“ rengdama po dvi treniruotes per dieną ir išbandydama įvairias slides. Šiltai bendraujanti mergina dosniai dalijo autografus savo gerbėjams, gaudžiusiais ją „Snow Arenoje“.

„Snow Arenos“ vadovą Aivarą Kadziauską džiugina tai, kad vis daugiau pasaulio slidinėjimo žvaigždžių atranda Druskininkų areną.

„Džiaugiamės, kad didžiojo slalomo pasaulio čempionė Petra Vlhova savo treniruotėms renkasi būtent „Snow Areną“. Jau kelerius metus tituluota sportininkė pas mus atvyksta su visa komanda bei treneriais, kuriems yra sudaromos palankios sąlygos sportuoti ir ruoštis varžyboms, sudarinėjami treniruočių ciklai. Tai tikrai savo sportui atsidavę žmonės, kurių „Snow Arenoje“ visada mielai laukiame“, – sakė A. Kadziauskas.

Paskutinę viešnagės Druskininkų dieną Pasaulio čempione Petra įspūdžiais pasidalijo ir su „Mano Druskininkai“ žurnalistais.

Didžiojo slalomo Pasaulio čempionė P. Vlhova – kol kas tituluočiausia „Snow Arenos“ viešnia/„Snow Arena“ archyvo nuotrauka

– Kodėl treniruotėms pasirinkote „Snow Areną“?

– „Snow arena“ yra labai gera vieta, nes čia galima išbandyti labai daug skirtingos slidinėjimo įrangos, tam čia sukurtos labai geros sąlygos. Profesionalių sportininkų treniruotėms įrengta  trasa, joje per dieną atliekame labai daug nusileidimų, tiek ryte, tiek popietę. Įsivaizduokite, kad „Snow Arenoje“ per penkias dienas galime atlikti tiek nusileidimų, kiek kitose vietose atliktumėme per dešimt dienų.

– Kaip vertinate bendrą „Snow Arenos“ parengimą treniruotėms? Ar turėjote tinkamas sąlygas bei pakankamai laiko pasiruošti savo varžyboms?

– Man labai patinka čia esanti ledo trasa. Sąlygos tikrai geros. Mane džiugina, kad jos čia nesikeičia, taigi kiekvieną dieną galiu tikėtis gerų rezultatų. Lyginti „Snow Areną“ su kitomis vietomis gali būti šiek tiek sunku, nes kitose vietose gali būti tam tikrų dalykų, kurių nėra čia. Tačiau, įvertinus visus pliusus ir minusus, man čia labai patinka. Tai jau penktasis mūsų apsilankymas Druskininkuose. Džiaugiuosi čia praleistomis penkiomis intensyvių treniruočių dienomis.

– Ar rekomenduosite savo draugams ir kolegoms „Snow Areną“, kaip treniruočių vietą?

– Tikrai taip. Visuomet rekomenduoju šią vietą savo pažįstamiems, tačiau kai kuriuos iš jų tikriausiai išgąsdina didelis kelionės atstumas, bet tai neturėtų būti kliūtimi atvykti Europos sportininkams.

– Ar tarp treniruočių turėjote laiko pavaikščioti po Druskininkus, apžiūrėti kurortą?

– Tikrai turėjau galimybių apsilankyti ir pačiame mieste. Man čia labai patinka, Druskininkuose ir apylinkėse nemažai vandens telkinių, yra daug gražių ežerų. Taip pat man patinka Druskininkų žaluma, miškai. Jūs turite išskirtinę vietą.

– Ačiū už pokalbį, lauksime Druskininkuose.

Tai, kad Petros gyvenime Druskininkai užima svarbią vietą, galima įsitikinti, peržiūrėjus garsios sportininkės socialinio tinklo paskyrą – fotografijų galerijoje yra ne viena nuotrauka iš viešnagės ir treniruočių Druskininkuose.

Anksčiau „Snow arena“ buvo sulaukusi ir dviejų olimpinių čempionų, kai į Druskininkus 2014-2016 metais buvo atvykęs visas Italijos kalnų slidininkų rinktinės žvaigždynas.

Šiuo metu sniego arenoje treniruojasi ir Lenkijos kalnų slidinėjimo rinktinė, Italijos klubo sportininkai, Suomijos, Estijos, Latvijos komandos. Profesionaliems sportininkams trasa yra atitverta saugumo tinklais nuo pagrindinės trasos, kurioje slidinėja turistai. Išvysti elitinių atletų pratybas jie gali ir iš balkono.

Treniruotis į Druskininkų „Snow Areną“ P. Vlhova (trečia iš kairės) atvyko su savo pagalbininkų komanda/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija