Olimpinių idėjų puoselėjimui – projektas „Sporto smalsuoliai“

Lopšelis-darželis „Žibutė“ nuo 2015 m. yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ilgalaikės programos „Olimpinė karta“, skirtos olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje, narys. Viena iš šios programos sudedamųjų dalių yra olimpinio projekto konkursai. Darželis juose dalyvauja kasmet. Šiemet parengėme projektą „Sporto smalsuoliai“ ir gavome jam finansavimą. Pagrindiniai projekto akcentai – žiemos ir vasaros olimpinės žaidynės, fizinis aktyvumas.

Lopšelyje darželyje „Žibutė“ olimpizmo idėjos ir vertybės puoselėjamos kasdienėje veikloje bei sporto projektuose / Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotraukos

Birželio 7-8 dienomis „Voveraitės“, „Meškiuko“, „Saulutės“ ir „Kregždutės“ grupių vaikai I-ajame projekto etape žaidė žaidimą „Kahoot!“. Jo metu vaikai sužinojo, kas yra olimpinės žaidynės, jų atributai (olimpiniai žiedai, balti balandžiai, olimpinė ugnis), susipažino su olimpinių žaidynių sporto šakomis, olimpinėmis vertybėmis (draugystė, pagarba, tobulėjimas). Projekto partnerio – Druskininkų visuomenės sveikatos biuro – specialistė Laima Sadauskienė suteikė žinių, kaip išvengti traumų ir nelaimingų atsitikimų, aktyviai judant, sportuojant, pamokė vaikus suteikti pirmąją pagalbą, paaiškino apie geriamojo vandens naudą sportuojant.

2022 m. birželio 21 d. mažieji sporto smalsuoliai iš „Voveraitės“ ir „Meškiuko“ grupių lankėsi LSC sporto komplekse „Druskininkai“, kuriame treniruojasi ir Lietuvos olimpiečiai. Čia juos pasitiko vyriausioji administratorė Aurelija Badyanova, kuri vaikams parodė įvairių sporto šakų treniruočių sales, treniruoklių salę ir plaukimo baseiną. Vaikai aktyviai žaidė su gimnastikos kamuoliais treniruoklių salėje, išmėgino modernų bėgimo takelį, linksmai dūko imtynių salėje. Labai susidomėję vaikai stebėjo paauglių tinklinio treniruotę, kurią vedė Italijos nacionalinės rinktinės narė Indrė Sorokaitė kartu su savo kolega treneriu italu. Indrė Lietuvoje yra įkūrusi savo vardo tinklinio akademiją, organizuoja tinklinio stovyklas vaikams ir paaugliams. Kaip tik vieną iš tokios stovyklos treniruočių ir turėjo galimybę stebėti mažieji sporto smalsuoliai. Dėkojame skyriaus vedėjui Arnui Argustui už suteiktą galimybę susipažinti su LSC sporto komplekso „Druskininkai“ erdvėmis, o vyriausiajai administratorei Aurelijai – už įdomią ekskursiją.

II-ajame etape „Saulutės“ ir „Kregždutės“ grupių vaikai lapkričio 9-10 dienomis pramogavo „Snow Arenos“ „Snow tubing“ trasoje, skirtoje čiuožinėti slidinėjimo ratais. Vaikai sužinojo, kad „Snow Arenos“ trasose treniruojasi kalnų slidinėjimo rungties sportininkai ne tik iš mūsų miesto, respublikos, bet ir iš užsienio šalių. Dauguma vaikų „Snow Arenoje“ apsilankė pirmą kartą ir patyrė puikių įspūdžių – sniegas, žiemos pramoga, saugus elgesys, pagarba ir pagalba draugui tik sustiprino vaikų geras emocijas ir pasitikėjimą savimi.

Projektą „Sporto smalsuoliai“ padėjo įgyvendinti lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rita Rimkevičiūtė ir Zita Valentukonytė, socialinė pedagogė Jolita Balčiuvienė, mokytojos Danutė Pajaujienė, Virginija Žarnauskienė, Giedrė Kairytė, Ramutė Jonavičienė, mokytojų padėjėjos Loreta Varanauskienė, Eglė Mikelskienė, Ieva Balalienė, Ramunė Sakalauskienė, Alina Volungevičienė, Vera Milutienė ir Druskininkų visuomenės sveikatos biuro specialistė L. Sadauskienė. Daug paskatinimo ir palaikymo projekto organizatoriai sulaukė iš lopšelio-darželio direktorės Rasos Vaisietienės bei vaikų tėvelių.

Projektas „Sporto smalsuoliai“ baigėsi, tačiau olimpizmo idėjos ir vertybės lopšelyje-darželyje „Žibutė“ ir toliau bus puoselėjamos kasdienėje veikloje bei naujuose projektuose.

Edita Rundienė,
lopšelio darželio „Žibutė“ neformaliojo ugdymo (kūno kultūra) mokytoja