Mes – būsimieji olimpiečiai

Birželio mėnesį lopšelyje-darželyje ,,Žibutė“ pradėtas įgyvendinti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) finansuojamas projektas ,,Mes – būsimieji olimpiečiai“. Jis skirtas populiarinti vasaros olimpinių žaidynių sporto šakas, skatinti vaikus aktyviai judėti, suvokti sveikos gyvensenos (judėjimo, vandens gėrimo) naudą organizmui. Dalyvauti projekte kaip socialinis partneris buvo pakviesta Druskininkų visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialistė Laima Sadauskienė.

Projektas buvo vykdomas keliais etapais. Birželio mėnesį, pirmojo etapo metu, „Ežiuko“, „Pelėdžiuko“, „Žemuogėlės“, „Bitelės“ ir „Žvirbliuko“ grupių vaikai dalyvavo edukacinėse veiklose, kuriose sužinojo, kas yra olimpinės žaidynės, susipažino su olimpinių žaidynių tradicijomis, atributika.

Rugsėjo 27 dieną, kai buvo įgyvendinamos antrojo etapo veiklos, prie projekto prisijungė VSB specialistė L. Sadauskienė. Ji kartu su vaikais mankštinosi ir pakvietė juos į „vandens stotelę“, kurioje mažiesiems buvo paaiškinta, kodėl svarbu gerti vandenį, ypač – sportuojant. Mineralinio vandens projekto veikloms padovanojo UAB „Akvavita“, remianti visus lopšelio-darželio „Žibutė“ sporto renginius. Už tai šiai įmonei esame labai dėkingi.

Rugsėjo 28 ir spalio 15 dienomis vaikai rungtyniavo lengvosios atletikos estafečių rungtyse, išbandė savo jėgas kamuoliuko metimo į taikinį rungtyje, žaidė žaidimą „Kas? Kiek? Ką daro?“, atliko laisvuosius pratimus su kamuoliais. Vaikai žaidė su nauju inventoriumi, džiaugėsi asmeniniais prizais – muilo burbulais, buvimu kartu.

Dalyvavimas projekte vaikams suteikė aktyvaus judėjimo džiaugsmo, praplėtė vaikų supratimą apie olimpines žaidynes, jų vertybes, vandens naudą organizmui.

Įstaiga įsigijo naujų reikalingų priemonių, kurios bus naudojamos aktyvaus judėjimo skatinimui.

Dalyvavimas projekte lopšelio-darželio ,,Žibutė“ vaikams suteikė aktyvaus judėjimo džiaugsmo, praplėtė vaikų supratimą apie olimpines žaidynes, jų vertybes, vandens naudą organizmui/Lopšelio-darželio ,,Žibutė“ koliažas

Edita Rundienė,
neformaliojo ugdymo mokytoja