Kalnų slidinėjimo varžybose „Snow Arenoje“ – ir sportininkai iš tolimų šalių


Tai, kad dar ne žiema ir Lietuvoje nėra aukštų kalnų, – ne kliūtis gyvai stebėti tarptautines kalnų slidinėjimo varžybas. Tokią progą slidinėjimo entuziastai praėjusį savaitgalį turėjo Druskininkų „Snow Arenoje“, kurioje surengtos kalnų slidinėjimo varžybos.

Goutt Goncalves Yohan iš Rytų Timoro/Aleksandr Pustovit nuotrauka

Šis Lietuvos slidinėjimo asociacijos kartu su „Snow Arena“ organizuojamas renginys yra įtrauktas į Tarptautinės slidinėjimo federacijos kalendorių. Praėjusį savaitgalį surengtose varžybose dalyvavo daugiau kaip pusšimtis sportininkų iš keturiolikos šalių.

„Tarptautinės kalnų slidinėjimo varžybos arenoje rengiamos jau šeštus metus, bet pirmąsyk sulaukėme sportininkų iš tiek daug šalių. Jie atvyko ne tik iš Europos valstybių, bet ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Korėjos, Taivano, Rytų Timoro. Esame maloniai nustebinti ir džiaugiamės, kad „Snow Areną“ atranda vis platesnis slidininkų ratas“, – sakė Druskininkų „Snow Arena“ vadovas Aivaras Kadziauskas.

Sportininkai, išbandę „Snow Arena“ galimybes, ne tik sugrįžta čia patys, bet ir pasidalija savo įspūdžiais bei patirtimi su kolegomis, kurie savo treniruotėms taip pat pasirenka Druskininkus.

Taivano kalnų slidininkų komanda/Aleksandr Pustovit nuotrauka

Šio savaitgalio varžybos – tai galimybės profesionaliems slidininkams pelnyti FIS (Tarptautinės slidinėjimo federacijos) reitingo taškų, įvykdyti olimpinės atrankos normatyvus, o žiūrovams – pasimėgauti gražiu reginiu ir patirti gerų emocijų, stebint profesionalų slidinėjimą.

Lietuvos rinktinę į priekį vedė kalnų slidininkai Gabija Šinkūnaitė ir Vilius Aleksandravičius. Džiugu, kad Vilius Aleksandravičius nugalėjo vienose varžybose ir įsirašė jau antrąją pergalę tokio rango FIS varžybose, o Gabija net du kartus liko per žingsnį nuo medalio ir užėmė dvi 4-ąsias vietas, ji pagerino savo tarptautinius FIS rankingo taškus.

Savaitgalį sportininkai rungėsi keturiuose startuose.

Moterų grupėje visas 4 dienas dominavo Slovėnijos atstovės – 3 pergales iškovojo Ajda Pizorn ir vieną Sedovnik Maja. Prizines vietas taip pat iškovojo Ukrainos, Latvijos ir Slovėnijos sportininkės.

Kalnų slidinėjimo varžybos „Snow Arenoje“ rengiamos jau šeštus metus/Aleksandr Pustovit nuotraukos

Vyrų grupėse nugalėjo Lietuvos atstovas V. Aleksandravičius, dvigubą pergalę iškovojo Jurgis Zvejnieks. Dar vieną pergalė iškeliavo taip pat į Latviją – ją iškovojo Akselis Bergmanis. Ant prizininkų pakylos rikiavosi Slovėnijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos bei kiti Latvijos sportininkai.

Sportininkai iš Rytų Timoro ir Taivano, treniruotėms pasirinkę „Snow Areną“ ir sudalyvavę čia organizuotose varžybose, negailėjo gražių žodžių ne tik šiam žiemos pramogų kompleksui, bet ir Druskininkams.

Goutt Goncalves Yohan iš Rytų Timoro:

– Kodėl profesionalioms treniruotėms pasirinkote Druskininkų žiemos pramogų kompleksą „Snow Arena“?

– Tiesiog girdėjau daug puikių atsiliepimų apie „Snow Arena“ iš kitų šalių rinktinių. Kiti treneriai šį kompleksą rekomendavo, kaip puikią vietą sezono pradžios treniruotėms, slidžių testavimui, buvo akcentuojamas profesionalams puikiai paruoštas trasų paviršius.

Labai smagu spalio mėnesį sugrįžti į sniego trasą.

– Ar pažadate grįžti?

– Taip, žinoma, neabejotinai grįšiu, aš jau planuoju kitą kelionę. Atvažiuosiu su jaunaisiais FIS atletais.

– Ar rekomenduotumėte žiemos pramogų kompleksą „Snow Arena“ savo kolegoms?

– Taip, šimtu procentų! Mes treniruojamės jau keturias dienas, paskelbėme daug istorijų socialiniuose tinkluose, juos peržiūrėjo daugybė kitų slidinėjimo entuziastų, profesionalų ir kitų organizacijų atstovų. Kompleksą „Snow Arena“ labai rekomenduojame savo sekėjams socialinėse medijose ir dalijamės  puikiomis rekomendacijomis.

– Ar Jums patinka Druskininkai?

– Taip, labai. Gera čia būti, smagu kokybiškai ir profesionaliai treniruotis, tiek, kiek mums reikia, – du kartus per dieną. Mėgaujamės!

– Kas Jums labiausiai patinka „Snow Arena“ komplekse?

– Žavi puikus personalas ir visas organizacinis išpildymas – atvykę gauname ne tik treniruočių bazę, galimybę treniruotis aukščiausio lygio slidinėjimo trasose, bet ir apgyvendinimą, inventoriaus nuomą, maitinimo paslaugas. Net tokiai mažai mūsų komandai dėl nieko nereikia sukti galvos – viskas apgalvota ir padaryta.

Treneris Thomas Tang iš Taivano:

– Kaip jūs vertinate sąlygas, skirtas treniruotėms?

– Mums čia labai patinka. Galime gerinti mūsų slalomo techniką. Kartu filmuojame mūsų sportininkus, atliekančius treniruotes, vėliau vertiname, kokios klaidos yra daromos, kur reikia pasistengti. Galime pasidžiaugti profesionaliu slidinėjimo trasų paviršiumi, kuris lieka toks pats, net pračiuožus daug kartų.

Kaskart po treniruotės galime stebėti vis gerėjančius rezultatus.

– Kas Jus labiausiai čia stebina?

– Organizacinis išpildymas, patogumas, puikios treniruotės. Vis kartosiu ir kartosiu visiems – čia mums labai patinka! Tikrai grįšime! Kartu labai norėtume padėkoti Lietuvos valstybei, Jūsų žmonėms už parodytą kilnumą, aukojant vakcinas Taivanui. Mūsų žmonės labai vertina šią pagalbą. Kai aš paskelbiau žinią-naujieną savo socialiniuose tinkluose, kad mes išvykstame treniruotėms į Lietuvą, tai sužinoję, visi labai prašė, kad nuoširdžiai padėkočiau visiems Lietuvos žmonėms.

Parengta pagal „Snow Arena“ informaciją