Druskininkuose – tarptautinis tinklinio turnyras ir mokymai jaunosioms sportininkėms

Praėjusį savaitgalį Druskininkų „Ryto“ gimnazijos sporto salėje karaliavo tinklinis – vyko atkaklios kovos, skambėjo juokas ir sirgalių šūksniai. Čia vyko tarptautinis draugiškas tinklinio turnyras „Pažintis su odiniu kamuoliu“ ir mokymai jaunosioms tinklininkėms.

Druskininkuose vyko tarptautinis draugiškas tinklinio turnyras „Pažintis su odiniu kamuoliu“. Edgaro Suchaneko nuotrauka

Turnyre dalyvavo 2007 m. gimusių ir jaunesnių mergaičių komandos iš Lenkijos Elk, Bielsk Podlaski ir Seinų miestų, druskininkietės bei patyrusios moterų komandos iš Trakų (Lietuva) bei Bielsk Podlaski (Lenkija). Kiekvienoje mergaičių komandoje buvo naujokių, kurios tarptautiniame turnyre dalyvavo pirmą kartą. Komandos žaidė pogrupiuose, ir kiekviena jaunųjų sportininkių komanda turėjo galimybę sužaisti po vieną susitikimą su  moterų tinklinio komanda.

Nors susitikimų pradžioje ir jautėsi susikaustymas, tačiau kovos buvo atkaklios, ir kiekviena ataka suteikė naujos patirties. Atkakliausia sportinėje kovoje išliko Seinų tinklinio akademijos pirmoji komanda, laimėjusi visus žaistus susitikimus ir turnyre užėmusi pirmąją vietą. Antroje vietoje liko tarpusavio kovoje turnyro nugalėtojoms nusileidusi Bielsk Podlaski pirmoji komanda. Turnyro puošmena  – tarpusavio susitikimas tarp TK Trakai ir Bielsk Podlaski moterų komandų. Šias rungtynes stebėjusios jaunosios tinklininkės galėjo gyvai pajausti atkaklios kovos emocijas, patrauklumą, pasisemti tinklinio žaidimo subtilybių. Šio susitikimo rezultatas lėmė, kad trečiosios vietos laimėjimas atiteko Bielsk Podliaski antrajai komandai. TK Trakai tinklininkės liko ketvirtos, turnyro šeimininkės druskininkietės – penktos, Elk miesto atstovės – šeštos, o jauniausios turnyro dalyvės – Seinų tinklinio akademijos antroji komanda, kurios visos dalyvės pirmą kartą savo sportiniame gyvenime dalyvavo tinklinio turnyre, liko septintoje vietoje.

Tarptautinio tinklinio turnyro „Pažintis su odiniu kamuoliu“ metu Druskininkų jaunosios tinklininkės greta susitikimų tinklinio aikštelėje turėjo ir galimybę dalyvauti mokymuose “Ar sportas tai tik pramoga? Bendradarbiavimas ir lyderystė”, kuriuos vedė VDU ŠA docentė, Trakų r. Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Renata Kviklienė, patirtimi dalijosi Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Žaneta Gurkova ir Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Ala Belevič.

Tinklinis – komandinė sporto šaka, todėl komandos brandos, vieningumo, savitarpio supratimo faktoriai yra vieni iš svarbiausių, siekiant rezultato. Atlikdamos komandines užduotis, Druskininkų jaunosios tinklininkės nusistatė prioritetus, kas joms svarbiausia komandoje ir kas komandai yra rezultatas.

Edgaras Suchanekas